پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۴۶Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعزیه»

نخستین سوگواره تعزیه کشوری نی ریز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم فلاورجان با محکوم کردن حرکت سخیف نماینده رژیم غاصب صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رژیم کودک کش صهیونیستی با همدستی آمریکا تعزیه گردان اغتشاشات در ایران هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون تعزیه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بردسکن گفت: از برنامه های دارای اولویت آموزش نیروهای جوان و به کار گیری آنان در کنار افراد با تجربه در تعزیه خوانی است که دراین راستا تاکنون 80 تعزیه خوان جوان با این هنر معنوی آشنا شده اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۲    
حاج بابا امانی ، تعزیه خوان نمونه کشوری و پیشکسوت شبیه خوانی اردبیل و دار فانی را وداع گفت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۱    
به گزارش ایران اکونومیست ؛ تعزیه یکی از هنرهای نمایشی با قدمتی کهن است که به طور عمومی با روایت های دینی، به ویژه روایت های مربوط به وقایع عاشورا شناخته می شود ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کارگردان نمایش علیا مخدره با بیان آنکه داستان این نمایش روایت تولد تعزیه زنانه توسط بانوان ایرانی است تصریح کرد: روایت زنان تاریخ ساز در کشورمان و ارائه هنرمندانه آن به گروه مخاطبان هدف خاص می تواند زمینه بروز و ظهور استعدادهای متعددی در بانوان ایران زمین را فراهم کند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به عنوان مثال، وقتی قصه به سمت و سوی بیتاج و سحر و جادوی او می رود، موسیقی آن هم با همین رنگ و لعاب است و وقتی به اندرونی و دغدغه های مها می رود، حال و هوای موسیقی آرام تر و با آرامش بیشتری است. ریتم موسیقی رحیل در خدمت محتوای ارائه شده و برای پیشبرد قصه اصلی است ...
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی جنوب کرمان تعزیه را هنری مردمی و ماندگار دانست و گقت: هنرمندان و پیشکسوتان این هنر دارای جایگاه والا و رفیعی در جامعه هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- پیشکسوت شبیه خوانی و تعزیه کشور و استان اردبیل صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۱    
همزمان با ایام آخر ماه صفر نمایش آیینی تعزیه با مشارکت گروه تعزیه خوانی حضرت ابولفضل (ع)در بوستان آریانا حکیمیه برگزار شد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۵    
به مناسبت ایام شهادت حضرت امام رضا (ع)اجرای مجلس تعزیه حضرت ابوالفضل (ع)در روستای امامزاده بزم بوانات توسط گروه تعزیه روستای شیدان به سرپرستی اقای سید رسول هاشمی انجام گرفت و گوشه ای از واقعه عاشورا برای عموم عزاداران به نمایش گذاشته شد .
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۲    
مراسم شبیه خوانی امام رضا(ع) از سوی گروه تعزیه خوانی امام حسین(ع) کله بست شهرستان بابلسر در جوار گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۳    
خراسان شمالی- رئیس هئیت مدیره انجمن تعزیه ایرانیان گفت: رشد و تعالی ادبیات تعزیه برگرفته از ادبیات منظوم فارسی امکان پذیر است و همچنین نگارش تعزیه قاعده و قانون خاص خود را دارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حاج سقا روایت تعزیه خوانی مردی است که از گذشته های دور تعزیه باقی مانده، مردی که آخرین نسل از پیرغلامان تعزیه ی مازندران به شمار می رود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۱۱    
به مناسبت ایام سالروز رحلت پیامبر (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) تعزیه میدانی در روستای گله زن ابرج از توابع بخش درودزن شهرستان مرودشت برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۷:۴۲    
یک کارشناس گفت: یکی از حافظ های مصیبت های اهل بیت روضه و تعزیه خوانی است که وقایع جانسوز و به شهادت رسیدن اهل بیت را به نمایش می گذارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۱:۱۰    
توت نام روستایی در استان یزد است که آئین سنتی دهه آخر صفر نام آن را جهانی کرده و هرساله در این دهه، خیل عظیمی از عزاداران حسینی در این روستا حضور می یابند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) آیین تعزیه خوانی توسط هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار در جوپار برگزار شد. این مراسم سنتی مذهبی هر ساله در حرم مقدس ابناء حضرت موسی بن جعفر (ع) برادران امام رضا (ع) توسط هنرمندان حسینی از ده زیار شبیه خوانی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) تعزیه میدانی در روستای گله زن ابرج از توابع بخش درودزن شهرستان مرودشت برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۵    
همزمان با شب شهادت حضرت امام رضا (ع)، آیین سنتی مذهبی تعزیه خوانی به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار برگزار شد.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۱    
دبیر اجرایی پنجمین سوگواره عاشورایی، از آموزش 30 گروه تعزیه خوانی در دبیرستان های دوره اول متوسطه 6 منطقه تهران زیر نظر پیشکسوتان و کارشناسان هنر تعزیه در طول ماه صفر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۲    
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلمی آیین تعزیه خوانی در روستای میراش شهرستان طالقان را به مناسبت ایام پایانی ماه صفر به اشتراک گذاشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پرداختن به آیین های عاشورایی و ازجمله تعزیه در سریال های ایرانی، سنتی است که سالهاست جریان دارد و مربوط به امروز و دیروز نیست، ولی آنچه نیاز مبرم است اینکه بتوانیم آیین های عاشورایی را با بهترین داستان ها به تصویر بکشیم تا مخاطب از تماشای اثر لذت ببرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با شب شهادت امام رضا(ع) مجلس خانگی سنتی مذهبی تعزیه خوانی از سوی هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار شامگاه، 24 شهریورماه در شهر جوپار برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هر ساله در اواخر پایان ماه صفر روستای توت میزبان ده ها هزار نفر عزادار سرور و سالار شهیدان می شود، موقعیت مکانی روستای توت از توابع بخش خرانق و در فاصله ی 60 کیلومتری شهرستان اردکان قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۶    
از آن سال که حاج حسین آتشی زیر درختان انگور عسکری خانه اش در شهر جوپار، شهری که متعلق به برادر امام رضا (ع) است، شمرخوانی می کرد، حدود 100 سال گذشته، اما چراغ این تعزیه هنوز روشن است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۰    
ایسنا/خراسان رضوی یک کارشناس هنرهای نمایشی در خراسان رضوی گفت: تعزیه شناخته شده ترین و تأثیرگذارترین هنر آیینی ایرانیان است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سوگواره روایت عشق آیین نقالی و تعزیه شهادت حضرت قمر بنی هاشم (ع) در روبروی تالار حافظ شهر شیراز برگزار گردید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شبیه خوانی حضرت امام رضا(ع)، از سوی گروه تعزیه خوانی امام حسین(ع) کله بست شهرستان بابلسر در این شهرستان برگزار می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۵۶    
فروخوردن بغض در قامت کسی که دلداده اهل بیت است سخت است. حالا اگر قرار باشد شمری باشد روی صحنه ی شبیه خوانی. کاری که شمرخوان می کند شاید کمتر از روضه خوان نباشد. جواد موسوی جوانی است که دل در گرو سیدالشهدا دارد و علاقه اش را روی صحنه تعزیه ابراز می کند ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۴۷    
مجلس تعزیه خوانی شهادت حضرت عباس(ع) به معین البکایی علی نیسی کاری از گروه تعزیه خوانی حضرت علی اصغر(ع) به سرپرستی حیدر آقاخانی و با مجری گری سیده آیدا تفاخ در مصلای نماز جمعه به اجرا در آمد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) آیین تعزیه در میدان کوثر کرمان برگزار شد .
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۵    
شبیه خوانی غدیر تا محراب از گروه تعزیه یالرود بلده در هشتمین شب از برگزاری چهاردهمین سوگواره تعزیه غریب شهرستان نور، به سرپرستی فرامرز خلعتبری و معین البکایی علی اکبر قدسیان به اجرا در آمد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
از تعزیه خوانی به مناسبت ایام شهادت امام رضا علیه السلام تا آیین حلیم پزان در روستای کفکی سوژه هایی که عکاسان ثبت کردند و در مجموعه عکس منتخب از نگاه تبیان می بینید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلمی از برگزاری مراسم تعزیه خوانی همزمان با ایام پایانی ماه صفر در روستای قودجان شهرستان خوانسار خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۰    
اصفهان - ایرنا- مراسم تعزیه خوانی در روستای قودجان خوانسار با قدمتی بیش از 250 سال، امسال نیز با شکوه تمام و حضور پر شور مردم برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۷    
محمدحسین ناصربخت پژوهشگر درباره تاثیر تعزیه در حفظ موسیقی ایرانی نوشته است: شبیه خوانی به جهت ابعاد مختلفی که پیدا کرده است، از بارزترین تجلی گاه های فرهنگ ایرانی است و هنرهایی از نوع آواز و موسیقی را که از چنگ محدودیت ها گریخته اند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۸    
همزمان با روز 28 ماه صفر، آئین سوگواری و تعزیه خوانی در روستای کفکی از توابع شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی برگزار شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۰:۵۱    
اعتراف عجیب آریا عظیم نژاد: تعزیه به درد تلویزیون نمی خورد!
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تعزیه حضرت رقیه (س) کاری از گروه تعزیه شهید بابایی قزوین در حسینیه انصارالحسین خنج اجرا شد. در این آیین شبیه خوانی که به همت ادارات فرهنگی عضو شورای فرهنگ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تعزیه خوان نقش شمر در وحدتیه می گوید: در مسیر که باید عبور کنیم تا به میدان تعزیه برسیم همزمان که سوار اسب بودم از پشت احساس کردم که یکی دارد به من سنگ پرتاب می کند، من به مسیر ادامه دادم داشتم می رفتم که یک خانم دوید آمد تا به من رسید، گفت آقا والله من را ببخش!
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۵۸    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرونگفت:: همزمان با رحلت پیامبر خوبی ها حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) مراسمات مختلف عزاداری و تعزیه خوانی در سطح شهرستان کازرون برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رادیو ایران به مناسبت سالروز رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
محوطه بیرونی تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس میزبان آیین گشایش سوگواره روایت عشق با اجرای سنج و دمام، نقالی، مداحی و اجرای تعزیه شد.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
صادق چراغی به عنوان کارشناس مجری در مجله موسیقی ایل بانگ پنجشنبه 23 شهریورماه برای بررسی موسیقی مذهبی و تعزیه با دکتر احمد صلاحی مولف و پژوهشگر و علیرضا منصور بازیگر تعزیه گفتگو می کند و کارنامه هنری ایشان مرور می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
برگزیدگان یازدهمین سوگواره تعزیه استان بوشهر در روستای زیارت معرفی و تقدیر شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مراسم تعزیه خوانی به مناسبت ایام شهادت امام رضا علیه السلام از نوزدهم شهریور ماه به مدت 6 شب از ساعت 19:30 در گلزار شهدای وهرجرد رجایی شهر کرج برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ورزنه مراسم آئینی سنتی زارخاک و تعزیه ورودی اسرا و بازار شام برگزار خواهد شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۵۳    
مجلس تعزیه خوانی شهادت حضرت قاسم(ع) به معین البکایی چاسب کعبی و حاتم کعبی و سرپرستی احمد طرفی کاری از گروه تعزیه خوانی هانی ابن عروه(کوی شهید دانش) به زبان عربی در مصلای نماز جمعه به اجرا در آمد. ...