دوشنبه ۱۱ مردادساعت ۱۶:۳۲Aug 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هواشناسی»

خبرگزاری تابناک   ۱۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در 19 استان هشدار داد. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ امروز (11 مردادماه) برای استان های آذربایجان شرقی ...
ایرنا   ۱۷ دقیقه پیش    
اصفهان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت: 79 درصد از مساحت استان درگیر خشکسالی و تنها 21 درصد از آن واجد شرایط نُرمال تا ترسالی است.
ایسنا   ۴۲ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در 19 استان هشدار داد.
همشهری   ۱ ساعت پیش    
گزارش های کارشناسان هواشناسی و آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری نشان می دهد که خشکسالی و کاهش بارش ها از یک سو و برداشت از منابع زیر زمینی از سوی دیگر دشت ها و منابع آب زیرزمینی این استان را به شدت بحرانی کرده است.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرکل هواشناسی البرز اعلام کرد که بررسی نقشه های پیش یابی هوا ، از وقوع بارش های تندری ، رعد وبرق ، وزش باد و احتمال سیلابی شدن مسیل های طی امروز دوشنبه و فردا در این استان حکایت دارد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
کارشناسی پیش بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی فعال در استان تا آخر هفته گفت: رگبار باران و رعدوبرق با احتمال تگرگ از پدیده های جوی ناشی از فعالیت این سامانه خواهد بود.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: طبق پیش بینی ها، شرایط ناپایداری جوی تا روز چهارشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب همراه با وزش باد گاهی اوقات شدید و پدیده گرد و خاک در استان ادامه دارد.
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: جوی نسبتا ناپایدار در اصفهان پیش بینی می شود و آسمان در این مدت نیمه ابری و وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک محلی است و احتمال بارش های خفیف در استان پیش بینی می شود.
گروه استان ها - مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می رود به تدریج قدری از سرعت وزش بادهای 120 روزه کاسته شود اما همچنان وزش این بادها به تناوب در شمال استان ادامه داشته باشد.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
محمدقلی پور گفت: الگوهای هواشناسی افزایش دو تا چهار درجه سانتیگراد را نشان می دهد و دمای استان به 40 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی هوا 2 روز آینده افزایش پوشش ابر و رگبار پراکنده مناطق مختلف این استان را فرا می گیرد.
موج   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سامانه هواشناسیRVR فرودگاهی که همزمان با سفر دوم ریاست جمهوری به استان یزد مصوب گردید با اعتباری بیش از 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان هواشناسی کشور در فرودگاه شهید صدوقی یزد اجرا و آماده بهره برداری می باشد.
حامیان ولایت   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در غالب استان های کشور طی سه روز آینده و احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا، از افزایش 5 تا 8 درجه ای دمای هوا درسواحل دریای خزر و شمال غرب کشور از فردا (12 مرداد) خبر داد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: چایپاره و سلماس پربارش ترین شهرهای استان با 6 میلیمتر بارش است.
ایرنا   ۳ ساعت پیش    
گرگان - ایرنا - رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی گلستان گفت که با استمرار امواج ناپایدار و مرطوب شمالی، گلستانی ها تا اواخر هفته جاری شب های خنک و ابری را تجربه می کنند
حامیان ولایت   ۴ ساعت پیش    
سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به برخورد صاعقه و سیلاب ناگهانی در 19 استان هشدار داد.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: طی امروز جوی نسبتا ناپایدار در سطح استان اردبیل استقرار خواهد یافت.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: بیشترین میزان رطوبت در استان خوزستان صبح روز دوشنبه در هندیجان با 89 درصد ثبت شد.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: پیش بینی می شود تا اواخر هفته گذر متناوب امواج ناپایدار را داشته باشیم که موجب می شود در ساعات بعدازظهر و شب در برخی از مناطق استان به ویژه ارتفاعات شاهد رشد ابر، بارش های رگباری همراه با رعدوبرق و وزش بادهای لحظه ای شدید باشیم.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: در اکثر مناطق استان آسمان قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش های پراکنده به ویژه در نیمه غربی و جنوب استان پیش بینی می شود.
پول نیوز   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در غالب استان های کشور طی سه روز آینده و احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا، از افزایش 5 تا 8 درجه ای دمای هوا خبر داد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی استان قزوین گفت: بارش ها در استان تا دو روز آینده ادامه خواهد داشت و در ساعات بعدازظهر و شب در برخی مناطق شاهد رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعد و برق خواهیم بود.
تابا خبر   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ بیشترین میزان رطوبت، در ایستگاه های هواشناسی هندیجان با 89 درصد، بندر ماهشهر با 87 درصد، آبادان با 67 درصد، اهواز با 59 درصد، امیدیه و کشاورزی اهواز با 59 درصد، گتوند با 52 و شادگان با 51 درصد به ثبت رسید. در دیگر نقاط استان هم میزان رطوبت ثبت شده به شرح زیر بود: ...
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
بر اساس اعلام هواشناسی استان خوزستان میزان رطوبت در هندیجان به 89 درصد رسید.
هواشناسی گیلان پیش بینی کرد سامانه هوای گرم و پایدار از بعد ظهر امروز وارد گیلان می شود که موجب افزایش تدریجی دما خواهد شد.
ایسنا: براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چهار روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و در نیمه شمالی استان گاهی با رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود همچنین ...
توصیه های اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری به بهره برداران بخش کشاورزی را ببینید.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
اخبار هواشناسی آمریکا، از تکنولوژی جدید و جذابی برای گزارش های خود استفاده کرده است.
اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به احتمال بارش ها و جاری شدن روان آب و سیلاب هشدار زرد اعلام کرد.
هواشناسی چهارمحال و بختیاری، از امروز بارشهای رگباری و وزش باد به نسبت شدید تا شدید در استان پیش بینی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی گلستان از وقوع رگبار پراکنده در ارتفاعات استان خبر داد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار شدید باران همراه با وزش بادهای موقت در اوایل شب برای استان های تهران و مازندران خبر داد و گفت: در نوار شرقی کشور خیزش گرد و خاک پدیده غالب هواشناسی است.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت:سامانه بارش های رگباری تا فردا در مناطق جنوب وجنوب غرب استان کرمان فعال است.
کارشناس پیش بین اداره کل هواشناسی استان یزد، از وقوع رگبارهای پراکنده باران بویژه در مناطق جنوبی و ارتفاعات مرکزی یزد خبر داد.
هرمز   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان سازمان هواشناسی هرمزگان شرایط حاکم ناپایداری جوی در برخی از مناطق استان را تا روز چهارشنبه همین هفته گزارش کردند.
میزان   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
کبری رفیعی در گفت وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی 3 روز آینده برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان های شرقی و غربی، زنجان و کردستان بارش های رگباری همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. ...
این روزها هم هواشناسی و هم محیط زیست استان اعلام خطر کرده است که هوای همدان ناسالم است و این شرایط از پنجشنبه هفته گذشته وجود دارد به طوری که از اواخر هفته گذشته وضعیت گرد و غبار و غلظت در هوای استان بالا رفته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: پدیده گرد و خاک تا پایان این هفته مهمان استان است.
کارشناس هواشناسی استان یزد، از رگبارهای پراکنده باران بویژه در مناطق جنوبی و ارتفاعات مرکزی خبر داد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: میزان بارندگی های استان طی 72 ساعت گذشته به بیش از 15 میلی متر رسیده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: در دو روز پایانی هفته ممکن است، پاره ای از نقاط با رگبار موقت باران و گاهی رعد و برق همراه باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی استان قزوین از ثبت 14.1 میلیمتر بارش باران در شهر معلم کلایه در شبانه روز گذشته خبر داد.
نافع   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با ورود رطوبت به آسمان استان همدان اکثر نقاط ابرناکی خواهد شد.
سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به برخورد صاعقه و سیلاب ناگهانی در 19 استان هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از احتمال بارش پراکنده باران در استان خبرداد و گفت: آخر هفته دما در گلستان افزایش محسوس خواهد داشت.
شبکه خبر   ۸ ساعت پیش    
سازمان هواشناسی درباره وزش شدید باد، رگبار و رعد و برق و طغیان رودخانه ها در استان های آذربایجان شرقی و غربی هشدار داد.
هواشناسی قم آسمانی نیمه ابری برای امروز دوشنبه یازدهم مرداد ماه 1400 در استان پیش بینی کرده است.
شمال نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سامانه جامع خودکار هواشناسی در فرودگاه بین المللی شهدای ساری نصب و آماده بهره برداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان سمنان، در نواحی شمالی و ارتفاعات بارش باران و رگبار ، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.