پنجشنبه ۱۳ بهمنساعت ۲۱:۰۰Feb 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هواشناسی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴۹ دقیقه پیش    
کارشناس اداره هواشناسی خنج گفت: 2 ایستگاه باران سنجی در مراکز دهستان های بیغرد و چاه طوس نصب شد.
استانداری خوزستان   ۵۷ دقیقه پیش    
علی کرم پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان هشدار سطح نارنجی هواشناسی حاوی توصیف شرایط جوی مورد انتظار، مناطق متاثر از سامانه جوی و مخاطرات احتمالی را همراه با توصیه ها و دستورالعمل های لازم جهت پیشگیری و کاهش حوادث و خسارات احتمالی خطاب به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان به شرح ...
عصر ایران   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
پیرور اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه های بارشی به استان به ویژه مناطق کوهستانی، کوهنوردان از تاریخ یازدهم لغایت هجدهم بهمن ماه از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز جدا خودداری نمایند.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان درباره مخاطرات فعالیت سامانه بارشی جدید بخصوص در ارتفاعات شمالی و شرقی این استان هشدار زرد اعلام کرد.
خبرگزاری برنا   ۱ ساعت پیش    
اداره کل هواشناسی استان خوزستان دو اطلاعیه هشداری سطح زرد و نارنجی جوی و دریایی صادر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به سرمای هوا و بارش برف، کشاورزان و دامداران هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان با پیش بینی نفوذ گرد و خاک عراقی به استان خوزستان، هشدار سطح زرد صادر کرد.
مدیرکل هواشناسی لرستان با اشاره به بارش های پراکنده در این استان گفت: دمای هوا در برخی از مناطق لرستان بین 8 تا 11 درجه زیر صفر می رسد.
کارشناس هواشناسی گفت: صدور هشدار سطح نارنجی برای بارش برف و کولاک در نواحی غربی و جنوبی کشور و ارتفاعات در تهران صادر شده است.
برخی کانال های کشوری مدعی بارش 212 سانتی متری برف در کوهرنگ شدند که مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری آن را تکذیب کرد.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از اوایل امشب تا صبح فردا جمعه 14 بهمن، در مرکز، نیمه شمالی و نیمه جنوبی استان تهران بارش برف و باران پیش بینی شده است و به طور کلی فردا شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی کرمانشاه با اشاره به کاهش دمای هوا در کرمانشاه، از تداوم بارش برف و باران در کرمانشاه خبر داد.
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش ها تا فردا جمعه به صورت پراکنده در کردستان ادامه دارد و از روز یکشنبه هفته آینده موج جدیدی از بارش ها وارد استان می شود.
چند ثانیه   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری: طی 48 ساعت گذشته 212 سانتی متر برف در ایستگاه کوهرنگ به ثبت رسید که این میزان برف در مقایسه با میانگین بلندمدت که 104 سانتی متر بوده است از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.
کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: توده گرد و غبار از عصر امروز به استان نفوذ می کند و باعث افت کیفی هوا می شود.
تهران پرس   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
طبق پیش بینی سازمان هواشناسی جمعه و شنبه در شمال غرب و به تدریج در عمده نقاط کشور دما بین 5 تا 7 درجه کاهش می یابد.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مشهد کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: تا پایان هفته جاری با ادامه فعالیت سامانه ناپایدار جوی غالبا در نواحی سردسیر بارش برف و باران پیش بینی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری گفت: بارش های برف و باران از ابتدای سال زراعی تاکنون باعث دریافت 64 درصد از سهم میانگین بارش یکسال زراعی استان شده است و 36 درصد دیگر کمبود وجود دارد.
اعتدال   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
طبق آخرین اطلاع هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری، ارتفاع برف جدید در کوهرنگ به 130 سانتی متر رسیده است که ارتفاع کل برف در این شهرستان را به 180 سانتی متر رسانده است.
ایسنا   ۵ ساعت پیش    
ایسنا/قزوین کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: از امشب، پنج شنبه، 13 بهمن ماه، تا بامداد روز جمعه با گذر سامانه بارشی از استان در پاره ای از مناطق رگبار برف و باران، گاهی وزش باد، پدیده مه و در مناطق کوهستانی و گردنه های استان کولاک برف را خواهیم داشت.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد_مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بیشترین میزان بارش از شهرستان کوهرنگ با 212 میلی متر گزارش شده است و ارتفاع برف در این شهرستان به 190 سانتی متر رسید.
سلام نو / ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان، از افزایش سه تا شش درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: تا اواسط هفته آینده به تناوب وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی می شود.
اینتیتر   ۶ ساعت پیش    
به گزارش اینتیتر، سازمان هواشناسی اعلام کرد: با گذر سامانه بارشی از نوار شمالی کشور برای استان های شمالغرب، غرب، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و مناطقی از آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و به تدریج قزوین، تهران، همدان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری و نیز شاهد بارش خواهیم بود.
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بیشترین بارش 24 ساعت گذشته در شهر مود شهرستان سربیشه با 23 میلیمتر باران و 12 سانتیمتر برف ثبت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
معاون اداره کل هواشناسی لرستان گفت: از امروز (پنجشنبه) ظهر موج دوم سامانه بارشی به استان وارد می شود و دمای هوا کاهش می یابد.
ایمنا   ۶ ساعت پیش    
سازمان هواشناسی کشور وضعیت هوای تعدادی از شهرهای استان اصفهان را در سیزدهم بهمن ماه تا 24 ساعت آینده اعلام کرد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده 14 بهمن در بخش هایی از خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، سمنان، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات شرق تهران، بارش برف و باران داریم.
اینتیتر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر، براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی امروز و فردا در آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، بوشهر، هرمزگان، شمال استان های خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران پیش بینی می شود.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲۸ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از اوایل امشب تا صبح فردا جمعه 14 بهمن، در مرکز، نیمه شمالی و نیمه جنوبی استان تهران بارش برف و باران پیش بینی شده است و به طور کلی فردا شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید از یکشنبه وارد کشور می شود همچنین امشب در تهران شاهد بارش برف و باران خواهیم بود. امین حسین نقشینه روز پنجشنبه درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز برای استان های فارس، بوشهر، کرمان، شمال و غرب هرمزگان ...
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: میانگین بارش های سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش داشته است.
هواشناسی خوزستان تا اواخر وقت امروز ماندگاری گرد و غبار و پدیده مه و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی کرده است.
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی 19 ایستگاه هواشناسی فعال دارد که طی 24 ساعت گذشته در 13 ایستگاه بارش باران ثبت شده است.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
ایسنا/لرستان معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان از ورود موج دوم سامانه بارشی به استان خبر داد.
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش برف یا باران، امروز برای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و جنوب استان های فارس و بوشهر هشدار نارنجی صادر کرد.
دیار میرزا   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوای گیلان در هفته پیش رو، به تدریج 3 تا 6 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. در بیشتر مناطق استان به ویژه مناطق کوهستانی از امروز تا اواسط هفته آینده باد گرم خواهد وزید.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی گلستان از افزایش 4 تا 6 درجه ای دمای هوا در این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: وضعیت جوی استان تا سه روز آینده آرام و پایدار است اما در نیمه غربی اصفهان احتمال بارش پراکنده برف و باران وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل هواشناسی البرز گفت: بارش پراکنده برف به ویژه در ارتفاعات و نیمه شمالی استان و نیز روند کاهش دما مورد انتظار است.
نشست خبری با مدیران کل دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی هرمزگان ظهر امروز با حضور عباس کمالی مدیرکل راه و شهرسازی استان، عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای هرمزگان، جمشید درفاردی مدیرکل فرودگاه های استان هرمزگان، سعید رنجبر ...
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با آغاز وزش باد شدید و گاه تند انتظار می رود اردبیلی ها آخر هفته برفی و بارانی را تجربه کنند.
اول فارس   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سامانی بارشی که از عصر روز یکشنبه یازدهم بهمن از سمت شمال و شمال غرب وارد فارس شده، امروز در مناطق مرکزی و شمالی استان فعال است. به گزارش اول فارس و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان فارس با ورود سامانه بارشی به فارس، برای شمال و نقاط کوهستانی استان با بارش برف همراه بوده است. ...
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اعلام تداوم بارش ها در نقاط مختلف کشور، از وزش باد به نسبت شدید تا شدید در برخی نقاط شمال غرب کشور، خراسان رضوی، برخی نقاط تهران و سمنان طی جمعه خبر داد و گفت: جمعه و شنبه در شمال غرب کشور دما بین 5 تا 7 درجه کاهش می یابد.
امین حسین نقشینه روز پنجشنبه درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز برای استان های فارس، بوشهر، کرمان، شمال و غرب هرمزگان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش ها ادامه پیدا می کند. ...
اتحاد خبر   ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
اتحادخبر: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر ادامه دارد.
کرمان نو   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان از بارندگی در این استان خبر داد و افزود: امروز و فردا ناپایداری های جوی به صورت افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید تا شدید و گرد و خاک در سطح استان ادامه دارد.
آناج   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: بر اساس نقشه های پیشیابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای از روز جمعه بارش برف و باران همراه با کاهش دما استان را دربر می گیرد.
سرپرست هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد وضعیت فعلی جو استان را ابری و همراه با رگبار پراکنده و پدیده مه گرفتگی عنوان کرد.
598   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید از یکشنبه وارد کشور می شود همچنین امشب در تهران شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.