سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۱:۴۳Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مستضعف»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
مهدی زاهدلویی کم تر از 20 سال داشت که در میدان اغتشاشات قم به شهادت رسید. روزی که به دایی اش گفت: دعا کن من شهید بشم جواب شنید: مگه تو چند سالته که شهید بشی؟
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حمایت فراگیر مدیران بیمه باید بتواند یک کارگر ساده به عنوان یک عنصر مولد اما مستضعف جامعه را از پوشش حمایتی کامل بهره مند کند تا خانواده ها از خطر فروپاشی مصون بمانند و عناصر مولد بتوانند همچنان به فعالیت خود در چرخه تولید ادامه دهند.
امام جمعه مشهد گفت: بزرگترین نعمتی که خداوند به بشریت داده نظام جمهوری اسلامی است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۵    
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: دفاع مقدس برای کشور ما و ملت های مستضعف جهان یک الگو و یک فرمول پیشرفت است که در زمان حاضر نیز می تواند نسخه راهگشا در گشایش بن بست ها باشد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۵۷    
شهید نوالحسین امیری در بخشی از وصیتنامه خود نوشته است: در خدمت به مردم مستضعف کوتاهی نکنید و عبادت خدا را از یادت نبرید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شهید رحیم متفکری در بخشی از وصیت نامه خود نوشته است: من مستضعف به دنیا آمده ام و مستضعف از دنیا خواهم رفت، دنیا را استراحت گاه موقتی بدانید و خود را مسافر.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۲۲    
فهرست بلند موفقیت های دولت سیزدهم، مانع از دیدن ضعف ها و آسیب ها نیست. زحمات و خدمات چشمگیر در آواربرداری از سوءمدیریت دولت قبل و جبران بسیاری از ناترازی ها، به جای خود محفوظ و مشکور؛ اما نباید غفلت شود که هدف نهایی، شیرین شدن کام مردم به ویژه طبقات مستضعف از جرعه زلال عدالت
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
محسن پیرهادی،عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سبد معیشتی کارگران و اقشار کم درآمد همخوانی و تناسبی با نرخ تورم ندارد،گفت: ضریب جینی که شاخص نابرابری درآمد یا ثروت در کشور را آشکار می کند در دهه 90 روند صعودی داشته و تنها در سال 98شاهد روند کاهشی این مهم بوده ایم ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۲    
وقایع آبان 98 از منظر اجتماعی زمینه های بسیاری برای شکل گیری داشت که مردم و خصوصا قشر مستضعف جامعه بی گناه ترین بخش ماجرابودند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۰:۱۲    
آنی که برای شما[دولتمردان] مهم است خدمت کردن به همه طبقات خصوصاً مستضعف ها، خصوصاً محرومینی که در طول تاریخ محروم بوده اند این بیچاره ها. باید خدمت کنید و خدمتتان را بگویید به آنها، و وقتی گفته می شود، عمل دنبالش باشد. [.. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۴۰    
بااینکه می توانست در ایام نخست وزیری، به هتل های معروف شیراز برود و به قول امروزی ها، سهمش را از سفره انقلاب بردارد، این کار را نکرد، بلکه به پتوی سربازی و زمین خالی بسنده کرد، چون به انقلاب مردم مستضعف ایران ایمان داشت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اصغر منتظرالقائم* عمّار فرزند یاسر و سمیه، حدود 42 سال پیش از بعثت به دنیا آمد. وی به همراه والدینش در مکه زندگی می کرد. عمّار در عهد دعوت مخفیانه بعثت اسلام آورد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۱:۴۴    
نوشتن مستضعفین یک ایده ناتمام است و گویا قرار است همیشه نصفه نیمه و ناتمام بماند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۱۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن برشمردن معانی استضعاف در قرآن تصریح کرد: مستضعف سیاسی به کسی اطلاق می شود که به دلیل ستم مستکبران از حقوق خود محروم مانده باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: تدابیری برای کاهش قیمت بلیط اتوبوس اربعین که عمدتا مورد استفاده قشر مستضعف است، اتخاذ شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۸۳ سایت دیگر  
ایسنا : قالیباف اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا می داند که احساسات و اقدامات ضد آمریکایی در سراسر جهان مستقیما در نتیجه رفتارهای تبهکارانه آن دولت علیه ملت های مظلوم و مستضعف جهان است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۲۲:۱۶    
شهید گنجعلی فرطالبی در سال 1338 در خانواده ای مستضعف در روستای محروم تنگ چویل دیده به جهان گشود ، دوران شیرین کودکی خود را در دامان مادری مومن و فداکار در خانواده ای سرشار از عشق به اهل بیت تربیت شد و از همان کودکی به فرایض دینی علاقه بسیار و نماز را اول وقت اقامه می کرد. ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۷:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اصفهان- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فرمانداران وظیفه دارند سلامت انتخابات را به طور کامل تضمین، مرّ قانون را اجرا و عدالت را برقرار کنند. ...
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۰۸   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف با اشاره به مشکلات بخش فرش گفت: صادرات فرش دستباف از 500 میلیون دلار در سال طی 10سال گذشته به 50میلیون دلار در سال رسیده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۰:۰۹    
محمد خوشرو جنگ نرم، خطرناک ترین جنگی است که حیات طیب و زندگی پاک و حقیقی مردم را تهدید می کند و خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت ایشان را تباه می سازد. جنگ نرم، جنگ سلطه بر عقول و قلوب بشر است، به طوری که به تعبیر امیرمومنان علی(ع) مقتولان این جنگ، مردگان رونده بر خاک و فاقدان هویت انسانی هستند ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
، گروه فرهنگ و ادب_ الناز رحمت نژاد : شعبان نصیری در اسفندماه سال 1336 در کرج به دنیا آمد اما شناسنامه اش را به تاریخ اول فروردین ماه 1337 گرفتند. در همان کودکی به همراه خانواده عازم تهران شد و در خیابان حسینی محله نظام آباد سکونت گزید ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۱:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی پس از بازدید از تحریریه جماران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره ضرورت توجه دولت به وضعیت معیشتی طبقات محروم و مستضعف جامعه طبق دیدگاه حضرت امام و مقام معظم رهبری، گفت: کشور ما دهه ای پشت سر گذاشته است که ضریب جینی هر سال بدتر شد و فقرا فقیرتر و پولدارها پولدارتر شدند ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
سمنان - نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه طبقات محروم جامعه در گرانی ها بیش از سایر اقشار در تنگنا قرار می گیرند گفت: مسئولان نظام اسلامی باید شبانه روز دغدغه اقشار محروم و مستضعف را داشته و یکی از بهترین کارها در این جهت، افزایش نظارت های میدانی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سید ساجد علی نقوی گفت: شهید علامه سیدعارف حسین حسینی شخصیتی همه جانبه بود و پیوسته با توطئه های استعمار و استبداد جهانی برای احقاق حقوق طبقات محروم و مستضعف مبارزه کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
سرگرد پاسدار میرزاعلی گفت: خدمت رسانی و ایجاد برابری اجتماعی و مشارکت آحاد جامعه در حمایت از اقشار مستضعف و کم برخوردار و بهبود وضع معیشتی نیازمندان در این رزمایش محقق می شود.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۴۳    
مرصاد نیوز: به همت گروه جهادی و خیره چشم به راه، 90 بسته به ارزش 1 میلیارد ریال در بین خانواده های مستضعف و بی سرپرست حاشیه شهر توزیع شد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۲۰:۱۰    
هنگامی که فرد مستضعف و مستمندی به محضر امام حسین(ع) رسید و در پی حاجت خود نامه ای تقدیم آن حضرت کرد. امام نامه را نخوانده فرمود: حاجتک مقضیه نیاز تو برآورده شده است کسانی از اصحاب گفتند: یا ابن رسول الله ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مرور تاریخ در ایران اسلامی نشان می دهد کشورهای معاند و مغرض همیشه تلاش داشته و دارند تا با شعله ور کردن اختلافات جزیی که حاصل تنوع سلایق و دیدگاههاست، آب را گل آلود کرده و ماهی خود را از آب بگیرند. ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نگرش حکمرانان به معیشت بسته به این است که چه نسبتی با قدرت برقرار کند و چگونه بتواند در خدمت آن باشد؛ اگر لَه آن باشد، قدر و منزلت بسیار می یابد. در غیر این صورت در حد خوردن اشکنه پیدا می کند و در رتبه بندی اولویت های مردم نیز پس از حجاب قرار می گیرد!
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۷:۰۱    
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم:
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۷:۰۸    
حسن صادقی گفت: ابوالقاسم سرحدی زاده انسانی اخلاق مدار و آزادی خواه بود. او شخصیتی بود که با توده مستضعف و محروم جامعه گره خورده بود و تا آخرین لحظه به جامعه کارگری خدمت کرد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۵:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
عابدینی، امام جمعه قزوین گفت: تقویت جبهه مقاومت در مقابل دشمنان اسلام، حمایت از مسلمانان مستضعف و محروم آن سرزمین، همه این ها و بسیاری دیگر فرصت هایی هستند که امروزه دروازه های ارتباطات مقتدرانه بین ما و مردم دیگر کشورها ایجاد شده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه مشاوران املاک با ابراز اینکه دولت مدیون قشر مستضعف است در واکنش به اعلام میزان کاهش معاملات بر اساس آمار اتحادیه املاک گفت: اتحادیه املاک آماری در اختیار ندارد و آمار معاملات در اختیار وزارت راه و شهرسازی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۷    
آیت الله طالقانی فرمودند: مستضعف به معنای ضعیف نیست، مستضعف به کسی می گویند که دیگران او را ضعیف کرده باشند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۸:۳۷    
در بخشی از وصیت نامه شهید علی حامدی آمده است: انگیزه من از حضور در جبهه چیزی نبود جز رسیدن به الله و راه سعادت که همان دین کامل اسلام است و یاری نمودن آن وکمک به مردم مستضعف و نجات دادن مردم مسلمان از چنگال کفر. امیدوارم خداوند از ما قبول کند وکبر وغرور در ما نباشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
آنگونه که معلوم است نانوایی های استان کهگیلویه و بویراحمد هر کیلو کنجد را به جای 80 تا 90 هزار تومان به میزان یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تومان خریداری می کنند و به جای فروش هر قرص نان 1400 تومانی آن را به نام نان کنجدی به میزان 3000 تومان به مردم می فروشند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگداشت شهدای سازمان اطلاعات سپاه: شهید سلیمانی بدون امکانات مقابل آمریکا ایستاد ایشان به سنت های الهی باور داشت و با مردم مستضعف در این عرصه ایستاد و جنگید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
فرانسه این روزها صحنه تظاهراتهای گسترده مردمی است که با خشونت بسیار شدید پلیس این کشور، پاسخ داده می شود. ناظران می گویند که قتل یک جوان پناهنده، خشم فرو خورده اقشار محروم و مستضعف فرانسه را بروز داده است.
میبد خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۱:۴۶    
امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه میبد گفت: انتظار این است که دولت خدمتگزار در مسائل اقتصادی و کنترل تورم که قشر مستضعف جامعه را به زحمت انداخته است؛ با کارهای اساسی در کنترل تورم موفق عمل کرده و قیمت ها را کنترل و فشار سخت معیشت را از گرده ملت بردارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز امام جمعه کرج با بیان اینکه جمعیت رو به افزایش مسلمانان در اروپا و آمریکا موجب نگرانی غرب شده است افزود: آنها حقوق بشر را ابزاری برای سرکوب ملت های آزاده و مستضعف قرار داده اند.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۳:۲۹    
مظفر حاجیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، خداوند در قرآن می فرماید: و اراده کرده ایم به کسانی که در روی زمین مستضعف گشته اند نعمتی گران دهیم و آنان را رهبر و میراث بر گردانیم. (قصص 5) ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۱:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانکهایی که به کارمند خود یک میلیارد تومان وام می دهد به یقین برای پرداخت وام 10 میلیارد تومان به مدیران خود کیسه دوخته اند! در حالی که برای پرداخت وام های خرد به مردم مستضعف همچون وام ازدواج و وام روستایی شرایط سخت و پیچیده ای در نظر گرفته شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / فرماندار همدان با بیان اینکه مهم ترین توصیه حضرت امام(ره) به مسئولان، توجه به خدمت رسانی به مردم و خصوصا اقشار مستضعف بود، گفت: دولت سیزدهم از روز اول حضور خود، شعار "دولت مردمی، ایران قوی" را الگوی خود قرار داد و تلاشش حرکت در این مسیر بوده و هست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۵:۴۳    
سبزواری را از ابعاد مختلف باید یک هنرمند مردمی دانست؛ او ضمن اینکه برآمده از متن جامعه و قشر مستضعف بود؛ با انقلاب به اوج رسید و تا اخر نیز در این راه ماند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
نماز عبادی سیاسی جمعه نوزدهم خردادماه شهرستان کرج به امامت آیت الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه الله علیه اقامه شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان گفت: توسعه صنایع دستی و کارگاه های کوچک می تواند از جمله راهکارهای تحقق اشتغالزایی در جامعه باشد، امیدواریم قوانین کشور به نحوی تصویب شود که همه شرایط قشر مستضعف جامعه همراه با رعایت احوال آنها را در نظر بگیرد.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
در نتیجه این بی تدبیری اولاً اقتصاد ملی کشور از حداقل 30 درصد کاهش مصرف انرژی برق محروم شده ثانیاً به زحمت افتادن بخش قابل توجهی از جامعه کارمندی کشور به ویژه کارکنان مستضعف دستگاه های دولتی که در اطراف و اکناف شهر های بزرگ مثل تهران زندگی می کنند و حداقل دو ساعت فاصله بین محل زندگی شان تا محل ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۱۹    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان چناران با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) موجب بیداری مسلمین و معرفی اسلام به جهانیان شد، گفت: اندیشه های ناب امام خمینی(ره) نقشه راه و الگوی ملت های مستضعف جهان است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۷:۲۶    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی(ره) بنیان گذار فکرِ جدیدی است که اساس آن احیاگری در مفاهیم اسلامی برای تحقق آرمان های اسلام و وحدت ملت های مستضعف و در گام اول آن وحدت میان ملت های مسلمان بوده است که این گام اول ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۱:۲۵    
فرمانده سپاه اندیکا گفت: اندیشه های ناب امام خمینی (ره)، نقشه راه و الگوی ملت های مستضعف دنیاست