چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۶:۵۶Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون سیاست خارجی»

خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با تاکید بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان، گفت: اگر طالبان با حسن نیت به پیشنهاد ایران برای ایجاد یک گروه تماس درباره افغانستان نگاه کند، قطعا می تواند در رفع مشکلات این کشور گره گشا باشد
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بریکس نمایانگر رویکرد کشورها در مواجه با مولفه چندجانبه گرایی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: ایجاد منطقه عاری از تحریم های غرب علیه کشورها یا راه اندازی باشگاه کشورهای تحریمی می تواند خط پایانی بر سیاست های تحریمی دنیای استبکار محسوب شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس، گفت: بدون شک نامه نمایندگان آمریکا به کشورهای اروپایی برگرفته از سیاست های دیکته شده صهیونیست ها است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: کشورهای تحریمی می توانند بر اساس ظرفیت هایی که دارند، اقدام به سرمایه گذاری های مشترک و چندجانبه کنند که نتایج و منافع برد-برد را رقم بزند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: تجاوز به یمن سبب شکل گیری تراژدیغم انگیز انسانی شد زیرا مردم این کشور دچار آسیب های فراوانی شدند و در معرض فاجعه انسانی قرار گرفتند، بنابراین پایان دادن به جنگ و خونریزی باید اولویت گفتگوهای سیاسی میان یمنی ها و ائتلاف عربی باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۷    
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: سازمان اکو یکی از نهادهای همکاری های منطقه ای محسوب می شود و می تواند با ایجاد هم افزایی برای برون رفت از چالش های کنونی خصوصا اقدامات تروریستی و غیره اثرگذار باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۲    
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: اقدام ضدایرانی دولت های کانادا و استرالیا صرفا جنبه نمایشی و رسانه ای دارد و خودشان نیز به خوبی مطلع هستند که تهدیدهایشان علیه افراد دستاوردی نخواهد داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۴    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس، تحریم های چهار دهه ایالات متحده علیه ملت ایران را مصداق بارز نقض حقوق بشر دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۲    
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اجرایی شدن توافق امنیتی ایران و عراق زمینه ساز بازگشت آرامش و صلح به منطقه می شود، گفت: این توافق دست عناصر پلیدی که به خود ملت ایران و بعضا شیعیان و مسلمان عراق آلوده شده را قطع خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اجرای توافق تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا واکنش نشان داد و اعلام کرد که به شدت از این توافق استقبال می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: تسهیل صدور روادید در حوزه دیپلماسی نتیجه برد-برد به همراه دارد لذا برگزاری اجلاس ایران، ازبکستان و ترکمنستان به منظور تسهیل صدور روادید دارای اهمیت زیادی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با یادآوری به بی توجهی دولت های گذشته به ظرفیت های قاره آفریقا، گفت: این در حالیست که این کشورها دارای ظرفیت های مختلفی هستند و می توان از آنها بهره اقتصادی و سیاسی برد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۶    
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: سازمان های منطقه ای مانند شانگهای باید با کشورهای سلطه گر و نظام های جعلی تروریست پرور برخورد کنند زیرا این مهم سبب کاهش جریانات خشونت طلبانه می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولیت تمامیت جغرافیایی عراق با دولت مرکزی این کشور بوده و هر اتفاقی رخ دهد باید پاسخگو باشد که ناامنی در مرزهای مشترک نیز شامل این امر می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی هیچگاه اجازه نداده کوچکترین تهدیدی علیه عراق صورت بگیرد و اکنون باید تدابیر لازم برای دور کردن گروه های تجزیه طلب از مرز ایران فراهم شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن بیانیه ضدایرانی سیاسی کشورهای عربی و ژاپن درباره جزایر سه گانه، اظهار کرد: بدون شک طرح این موضوع دخالت آشکار و علنی در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی همواره بر ضرورت برپایی صلح و امنیت پایدار در منطقه تاکید داشته لذا حل مناقشات قفقاز برای کشورمان دارای اهمیت ویژه ای است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۷:۴۱    
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: تهران و ریاض دو بازیگر مهم غرب آسیا هستند لذا ائتلاف دو کشور می تواند منجر به تشکیل ائتلاف منطقه ای شود که این موضوع دستاورد مهمی برای خروج نیروهای نظامی بیگانه و کشورهای فرامنطقه ای خواهد بود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۴    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مردم یمن از سوی نهادهای حقوق بشری بین المللی نادیده گرفته شدند، گفت: برگزاری گفتگوی های یمنی-یمنی بدون فشارهای خارجی می تواند به رفع مشکلات مردم این کشور کمک کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: عملیاتی کردن سند همکاری های راهبردی و بلندمدت ایران و سوریه دارای اهمیت دوچندان است و مقامات دو کشور باید این موضوع را در دستورکار قرار دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم زاهدان در مجلس از پیگیری تامین حق آبه ایران از هیرمند توسط کمیسیون سیاست خارجی مجلس و شورای عالی امنیت ملی خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد قدرت برتر نظامی و دفاعی ایران جنبه بازدارندگی داشته و برای همه کشورهای منطقه پیام همدلی، صلح و دوستی به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در نظم نوین جهانی جایگاه شناخته شده ای دارد، گفت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در بریکس شتاب بخش تحولات بین المللی و چرخش قدرت از غرب به سمت آسیا و سایر مناطق است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دولت بایدن دچار استیصال در عرصه دیپلماسی بین المللی و خارجی است، گفت: این امر در موضع گیری مقامات این کشور مشهود است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: صهیونیست ها و همپیمانانش مانند ایالات متحده از طرح مسئله بازگشت روابط ایران و مصر به عالی ترین سطح نگران بوده و تلاش می کنند بر طبل اختلاف افکنی و تنش بکوبند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به دلیل فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان شاهد وجود ناامنی و بی ثباتی در داخل و حتی مرزهای مشترک افغانستان با همسایگانش هستیم، گفت: فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان چالشی برای تمام کشورهای منطقه است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با یادآوری سفر هیات پارلمانی کشورمان به سوریه و لبنان، گفت: در دیدار با مقامات سیاسی این کشورها بر ایفای نقش پارلمان ها در فراهم کردن شرایط مناسب به منظور افزایش تعاملات اقتصادی تاکید شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست سه جانبه ایران، چین و پاکستان، گفت: ایجاد امنیت پایدار درصدد افزایش سطح مناسبات اقتصادی و تجاری هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی به ریاست وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی در جریان سفر به لبنان با نبیه بری، رییس مجلس نمایندگان لبنان، دکتر فادی علامه، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس لبنان و برخی از اعضای این کمیسیون در محل مجلس لبنان ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
عصر ایران نوشت: وزیر خارجه چین، برکنار شد. آقای "چین گانگ" از یک ماه قبل غیب شده و هیچ کس نمی داند کجاست. حالا امروز بعد از گذشت یک ماه ناپدیدی، خبر برکناری او منتشر شد. با این برکناری، وزیر خارجه سابق یعنی "وانگ یی"، دوباره وزیر شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۲:۱۲   + ۳۸ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون سیاست خارجی حزب کمونیست چین در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی، ایران را شریک استراتژیک چین خواند و ضمن حمایت از پیوستن ایران به بریکس، گفت: چین از تمامیت ارضی و حقوق مشروع ایران دفاع می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: اعمال فشار حداکثری علیه تهران از سوی بسیاری از اعضای ناتو مصداق نقض حقوق بشر است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۹:۳۹    
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: امروزه همگان شاهد بی ثباتی در داخل سرزمین های اشغالی هستند و همه کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند رژیم صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۹:۲۵    
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: چالش های امنیتی کنونی در افغانستان سبب بروز ناامنی و تنش در منطقه خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن ابراز خرسندی از سفر آتی رئیس مجلس جمهوری صربستان به کشورمان، گفت: مراودات پارلمانی می تواند زمینه ساز گسترش روابط کشورها در حوزه های مورد علاقه طرفین باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد الحاق ناوشکن جدید دماوند به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش قدرت دریایی کشورمان را تثبیت می کند و فرصت های جدیدی را در اختیار جمهوری اسلامی قرار می دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: هر کشوری می تواند بر اساس ایده تشکیل مجمع گفتگو و همکاری با مشارکت همه کشورهای خلیج فارس و متناسب با توانمندی هایش به ثبات منطقه کمک کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عباس باقرپور، سفیر کشورمان در وین (آکردیته نزد اسلواکی) در سفر روز پنجشنبه خود به براتیسلاوا، با آقای ماریان کری، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اسلواکی و برخی از اعضای این کمیسیون که به تازگی سفری رسمی به کشورمان داشتند، دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۲:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در دیدار با رئیس کمیسیون امور اروپا و نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اتریش درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی به رایزنی پرداخت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکای لاتین و کشورهای این حوزه فرصت های خوبی برای تعاملات دوجانبه با تهران دارند و تاکنون نیز فعالیت در عرصه های تجاری، صنعت نفت، دفاعی، امنیتی، اقتصادی و غیره میان ایران و سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا انجام شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: مقامات رژیم صهیونیستی نسبت به برقراری روابط ایران و مصر نگران هستند زیرا به خوبی می دانند هم افزایی تهران، ریاض و قاهره می تواند معادلات منطقه ای را تغییر دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۹:۰۲   + ۳۰ سایت دیگر  
شفقنا نوشت: حیدری عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا مذاکرات مستقیم با ایران را درخواست کرد که از سوی ایران پذیرفته نشد و در خواست ما این بود که در قالب برجام مذاکره کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: تبادل پیام بین ایران و آمریکا کماکان ادامه دارد.
سلام نو / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
فلاحت پیشه، نماینده سابق مجلس گفت: ایران و آمریکا باید به سمت نوعی توافق نانوشته حرکت کنند و امروز احیای برجام سودی ندارد. معنای حمایت رهبر انقلاب از توافق و مذاکره بازگشت به برجام نیست، به این دلیل که زمان برجام سپری شده است ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس دهم درباره سیاست هسته ای ایران با توجه به سخنان روز گذشته مقام رهبری به هم میهن گفت: معتقدم این سخنان علاوه براینکه اعلام دوباره یک سیاست قبلی بود، نوعی هشدار نیز در آن وجود داشت. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: تبادل پیام بین ایران و آمریکا کماکان ادامه دارد
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری آذربایجان باید شئون حسن همجواری را رعایت کند و اجازه ندهد پای صهیونیست ها به منطقه باز شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد هم افزایی میان کشورهای منطقه عامل خروج بیگانگان خواهد شد و این امر بر خلاف خواسته کاخ سفید بشمار می رود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بدون شک تحقق دیپلماسی اقتصادی در گرو پیوستن به پیمان های چندجانبه بین المللی است زیرا می تواند ویژگی هایی مانند مبادله بدون دلار، عدم توجه به تحریم های غرب و غیره را برای کشورمان رقم بزند.