شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۶:۲۷Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سبک زندگی اسلامی»

رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ امسال هفتمین سالی است که این شبکه رادیویی ویژه برنامه جشن سلام را با هدف تقویت و افزایش شناخت نسبت به شکرگزاری این ماه و آثار مثبت آن در زندگی و تغییر باور و رفتار در جهت سبک زندگی اسلامی با محوریت پرداختن به برنامه ها و اعمال ماه رمضان (کمک به نیازمندان و رسیدگی بیشتر ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۱۸    
می توان در کمال سادگی و ساده زیستی در کنار هم عیدی با صفا و صمیمت داشت و به جای اینکه به مسائل ظاهری پرداخته شود می توان عید واقعی خود را به محتوا و پیاده کردن آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی ببریم.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۱    
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه عید یعنی هر ساله های عیب های خود را رفع کنیم گفت: مهمترین نو شدن در این ایام نزدیک شدن به سبک زندگی اسلامی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
صدقه دادن، اقامه دو رکعت نماز، رعایت آداب اسلامی، تعیین رئیس مخارج و شادی خداپسندانه از جمله آدابی هستند که در سبک زندگی اسلامی به عنوان آداب سفر شناخته می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: طرح آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبرکه به مراکز مرجع فرهنگی در این استان و ترویج معارف و مولفه های سبک زندگی اسلامی آغاز شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مسئول مرکز تحقیقات فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان اینکه سبک زندگی یعنی الگویی که افراد بر اساس آن زندگی می کنند، گفت: در صیانت از سبک زندگی اسلامی غفلت هایی صورت گرفته است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با بیان اینکه تاکنون 1200 طلبه در مدارس علمیه خواهران گلستان در حال تحصیل هستند، گفت: رایج کردن سبک زندگی اسلامی یکی از کارکردهای ویژه حوزه های علمیه است ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس بر اساس احکام شورای عالی فضای مجازی، معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی، متولی ترویج هنجارها، ارزش ها و سبک زندگی اسلامی ایرانی ، گسترش و تعمیق اسلام ناب محمدی و گفتمان انقلاب اسلامی و ممانعت از رخنه ها و آسیب های فرهنگی و اجتماعی از مرحله تولید محتوا تا توزیع و مصرف آن است. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۲    
ویژه برنامه های تبیینی با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به منظور تشریح نقش خانواده در تسهیل و ترویج ازدواج با حضور دکتر زمان نامیان برگزار گردید.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
پوستر چهاردهمین همایش ملی علمی پژوهشی اخلاق و سبک زندگی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی رونمایی شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۵    
کارگاه ترویج و اشاعه سبک زندگی اسلامی با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ساده زیستی، تفاهم در زندگی مشترک و احترام به والدین برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدشهاب الدین حسینی با بیان اینکه در دوران جنگ نابرابر ترکیبی دشمن قرار داریم، گفت: جنگ نرمی که با جنگ های سخت قبلی فرق بسیاری دارد از این رو برای مقابله با این جنگ ترکیبی نیازمند انجام کارهای فرهنگی هستیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نقش مساجد را در تمدن نوین اسلامی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: امروز حاشیه نشینی یکی از ابرمسئله های کشور است و مساجد می توانند در بحث عدالت اجتماعی و رفع مسئله حاشیه نشینی بسیار موفق عمل کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
قنبری گفت: کانون های مساجد در ترویج سبک زندگی اسلامی و تربیت دینی جوانان و نوجوانان میتواند نقش آفرین باشد و بهترین محل برای تربیت دینی جوانان هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بنیانگذار مرکز اهل البیت(ع) نیوزیلند، هدف از تأسیس این مرکز را آموزش آموزه های اسلامی و قرآنی به نسل جدید مسلمان این کشور و ترویج سبک زندگی اسلامی دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۰۱    
یکی از وسیله های که بوسیله آن، انسان ها را از مقام انسانیت دور می سازد، سبک زندگی تجملاتی است. ما در این نوشتار به صورت اختصار درباره مذمت تجمل گرایی پرداخته ایم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه آموزشی زیبا شناسی در سبک زندگی اسلامی به همت نهضت پیشرفت بانوان اداره تبلیغات آزادشهر برگزار باحضور امام جمعه رئیس شورای هماهنگی ائمه جمعه استان گلستان امروز، 14 اسفندماه در حوزه علمیه الزهرا(س) در آزادشهر برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دکتر شیخ الاسلامی می گوید: یکی از ملاک های مهم تصمیم گیری در سبک زندگی اسلامی "ترجیح امر آخرتی بر امر دنیایی" است؛ نکته ای که در زندگی حضرت علی اکبر(ع) به وضوح مشاهده می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل فرهنگی معتقد است که سینما در زمینه ترویج سبک زندگی اسلامی ضعیف عمل کرده و در فیلم ها این امر را به جامعه یاد نداده ایم که یک زن و شوهر چطور می توانند همدیگر را دوست داشته باشند؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۲:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) حرکت به سوی نشر دیجیتال را در عصر حاضر امری ضروری دانست و گفت: سبک زندگی اسلامی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است، نرم افزار تمدن اسلامی است که باید آن را با محتوای متقن و با بهره گیری از ابزار روز به دنیا عرضه کنیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۶    
خانی مقدم با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی میتواند در تقویت جسم و روح جوانان موثر واقع شود گفت: جوان در اغنای اطرافیان و القای دیدگاه خود دچار نوعی دوگانگی شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رشت – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه فضای بصری برخی شهرهای گیلان در شورای فرهنگ عمومی مورد نقد قرار گرفت، گفت: فضای تبلیغی و بصری برخی شهرها با سبک زندگی اسلامی فاصله دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدرس و حافظ کل قرآن در نخستین روز از برگزاری رویداد مشکل گشا، با اشاره به چرایی و کارکرد حفظ قرآن بر زندگی و بررسی چگونگی موفقیت در حفظ قرآن گفت: حافظ قرآن می تواند از این مهارت در زندگی فردی و اجتماعی خود بهره گرفته و در سبک زندگی اسلامی و دینی خود و به ویژه در میادین سخت فرهنگی و اعتقادی به آن ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۰    
حجت الاسلام مهدی سالاری با بیان اینکه قانون جذب مروج سبک زندگی یکجانشینی، تنبلی و سودطلبی بدون زحمت از طریق فریب و کلاهبرداری است که روش سهل الوصولی محسوب می شود، گفت: خداوند در سبک زندگی اسلامی محور است، ولی در سبک عرفان نوظهور فرد، اومانیسم و انسان محوری اهمیت دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عباس صفدری گفت: تلاش کرده ایم تا فعالیت های فرهنگی این نهاد را در این استان، براساس گسترش و نشر معارف و سبک زندگی اسلامی و قرآنی انجام دهیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه آموزه های صحیفه سجادیه ترسیم سبک زندگی اسلامی است، گفت: هراندازه توجه جامعه به سمت معنویت بیشتر شود، حرص و طمع آن نسبت به دنیا کاهش خواهد یافت؛ به جرئت می توان گفت که اگر دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) در جامعه ما پیاده شود ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت عروة الوثقی بیرجند گفت: صحیفه سجادیه می تواند محتوای مناسبی برای تدوین منشور جامع سبک زندگی اسلامی باشد؛ بنابراین کانون عروةالوثقی بر آن شد که آموزش این ذخیره ارزشمند را برای مخاطبان خود در دستور کار قرار دهد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۱    
حوزه/ مدیرعامل بنیاد مهدویت استان فارس گفت: دشمنان علاوه بر تغییر سبک زندگی اسلامی به دنبال تضعیف اعتقادات، پوشش و باور مردم نیز هستند، این موارد همان شیطنت هایی است که صورت می گیرد و رسانه در مقابل این توطئه ها نقش مهمی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز از برگزاری کلاس های سبک زندگی اسلامی در امامزادگان استان خبر داد و گفت: این کلاس ها با محوریت ترویج سبک زندگی اسلامی، فرزندآوری، جوانی جمعیت و روش های پیشگیری از طلاق هر هفته به صورت مستمر تشکیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: بهار معنویت در سه ماه رجب، شعبان و رمضان شکل جدیدی از زندگی کردن و سبک زندگی متفاوتی را مبتنی بر باور جدید نسبت به خدا و برگرفته از متون دعا ایجاد می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس رسانه می گوید در رویکرد رسانه ای به سبک زندگی 4 خلأ کلان داریم: ترکیب فرهنگی ، اختلاط فرهنگی ، التقاط فرهنگی و استحاله ی فرهنگی . ترکیب فرهنگی یعنی نمادهای آسیب زای سبک زندگی غربی کنار سبک زندگی اسلامی قرار می گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست مجازی، تخصصی و گفت وگو محور با موضوع سبک زندگی اسلامی از سوی دانشگاه لرستان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۷    
برقعی با تأکید بر این که زن دارای دو نقش مستقیم و غیرمستقیم اجتماعی است گفت: بانوان به صورت غیرمستقیم با تربیت نسل تمدن ساز و با توجه به بنیادهای صحیح خانواده و سبک زندگی اسلامی می توانند به ایفای نقش اجتماعی خود بپردازد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۸    
مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده بر استفاده از ظرفیت زنان با زمینه سازی مناسب و تحول در برخی ساختار ها تأکید کرد و گفت: زنان مهم ترین رکن شکل دهی سبک زندگی اسلامی ایرانی هستند.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرسی ترویجی نگرش به فرزندآوری: نقش سبک زندگی اسلامی و ویژگی های جمعیت شناختی به صورت حضوری و مجازی در جامعةالزهرا(س) برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد کارگاه آشنایی با سبک زندگی اسلامی ایرانی را ویژه دانشگاهیان این دانشگاه برگزار می کند.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۳    
رئیس ستاد اقامه نماز استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه امروزه به دلیل باورهای غلط سبک زندگی ها تغییر کرده است، گفت: سبک زندگی ایرانی از سبک زندگی اسلامی جدا نیست، زیرا همواره ایرانی ها مأنوس با مکتب اهل بیت بوده اند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۲۰:۲۶   + ۳۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد با تاکید بر خودداری از خام فروشی صرف نفت و با اشاره به مشکلات آن گفت: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا 30 سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل دینی گفت: حضرت موسی بن جعفر(ع) سبک زندگی اسلامی را در برنامه ریزی درست روزانه تعریف می کنند، از منظر ایشان یک انسان باید شبانه روز خود را به چهار قسمت یعنی مناجات با خدا، امر معاش، معاشرت با برادران و دوستان مورد اعتماد و لذّت و بهره برداری های غیرحرام تقسیم کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نشست دانشجویی کارشناخت سند گام دوم انقلاب با موضوع زندگی اسلامی در بیانیه گام دوم در سالن جلسات سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی لرستان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام صفوی لازمه انتظار را زندگی بر اساس فرهنگ مهدوی و در جهت حکومت مهدوی دانست و گفت: هنوز سبک زندگی اسلامی در جامعه پیاده نشده و مشکلات فرهنگی بسیاری را در زمینه های مختلف شاهد هستیم.
یزد آوا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
فرماندار یزد گفت: عدم تعامل اجتماعی و نداشتن سبک زندگی اسلامی باعث به وجود آمدن ناهنجاری های فردی و اجتماعی می گردد و موجب می شودانسان به سمت پوچی سوق پیدا کند و بنیان خانواده از هم بپاشد
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۴    
فاش نیوز - در دین مبین اسلام، هدف اصلی از تأسیس مسجد و پایه گذاری این فضای دینی عبادت است، لیکن این نهاد مقدس جهت برآوردن نیازهای عبادی، آموزشی، سیاسی و نظامی جامعه اسلامی نیز می باشد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
جلسه ای کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی با محوریت تبیین معیار عمومی احکام اسلامی در تشکیل بنیان خانواده در صحن زیارتی آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) روستای علی آباد برگزار شد.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۶    
یک کارشناس حوزه خانواده گفت: در جامعه اسلامی امروزه دیده می شود که رفتارها نشئت گرفته از این هستند که علامتی از سبک زندگی اسلامی در زندگی ها وجود ندارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۰:۲۲    
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری خرم آباد با اشاره به برگزاری دوره تربیت مربی سبک زندگی اسلامی در این شهرستان، گفت: این دوره از سوی قرارگاه تحول اجتماعی استان، با هدف حل آسیب های اجتماعی و در بازه زمانی یک ساله برگزار می شود.
برگزاری کارگاه بررسی نقش بانوان در تحقق سبک زندگی اسلامی+ عکس کارگاه بررسی نقش بانوان در تحقق سبک زندگی اسلامی با حضور بانوان برگزار گردید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کرسی تلاوت رضوی به مناسبت ایام دهه فجر و گرامیداشت شهدای انقلاب با تلاوت یونس عزب جزی قاری برجسته استانی و اجرای گروه سرود آوای رضوان به همراه بیان سبک زندگی اسلامی توسط حسینی واعظ شامگاه، 22 بهمن در مسجد امام علی(ع) روستای دنگلان کردکوی برگزار شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تهدید هجمه فرهنگ غرب به سبک زندگی را جدی معرفی کرد و گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب این بود که باید به شکل هوشمندانه روی سبک زندگی اسلامی کار کنیم.