یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۸:۱۵Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۱۵    
عسکری، مدیر عامل اسبق سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه چرا معافیت مالیاتی مناطق آزاد هیچگاه تمام نمی شود؟ گفت: تعطیلی مالیاتی با معافیت مالیاتی یک تفسیر اشتباه است.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات کارشناسی همراه، فرآیند های سرمایه گذاری و ایجاد و توسعه کسب و کارها در منطقه آزاد اروند بررسی و تقسیم کاری در این جهت بین سازمان منطقه آزاد اروند و دبیرخانه انجام شد.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات همراه، فرآیندهای ضابطه زدایی، اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار کارآفرینان و سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار بررسی شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورایعالی مناطق آزاد در حالی از افزایش سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد سخن می گوید که دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش، سرمایه گذاران داخلی در مناطق آزاد را ناراضی و شاکی و ورود سرمایه گذاری خارجی به مناطق آزاد ایران را با ساز و کار فعلی ناممکن می داند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اگر چه روابط سیاسی ایران و عمان همیشه در شرایط مطلوبی قرار داشته اما، الزاما به رشد تجارت بین دو کشور منجر نشده و روابط اقتصادی پا به پای مناسبات سیاسی پیش نرفته است که امیدواریم در پی دیدارهای متعدد برای همکاری های اقتصادی و امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری بین ایران و عمان فرصتی دوباره برای احیای ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد قشم با بیان اینکه معافیت مالیاتی باید به صورت هدفمند انجام شود، گفت: معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه، دقیقا ضد فعالیت های مولد است و موجب توزیع رانت در اقتصاد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
امارات متحده عربی از دیروز پنجشنبه قانون اعمال 9 درصد مالیات بر سود شرکت ها و مشاغل به استثنای مناطق آزاد را به اجرا گذاشت.
اندیشه کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۰۸    
در بین مدیران ارشد و سیاستگذاران مناطق آزاد ایران در طول سه دهه گذشته، برای نخستین بار مرحوم اکبر ترکان بود که از ضرورت تخصصی شدن مناطق آزاد و محوریت یافتن یک حوزه اقتصادی در این مناطق سخن به میان آورد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۷:۰۰   + ۴۸ سایت دیگر  
حال باید منتظر ماند و دید که با لازم الاعتبار شدن آیین نامه، به این زودی ها می توان شاهد ورود خودروهای کارکرده از مناطق آزاد باشیم؟
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت گفت: علیرغم همه اصرار های مجلس، وزیر سابق صمت واردات خودرو را قبول نکرد و به همین دلیل این موضوع را در طرح ساماندهی صنعت خودرو تبدیل به قانون کردیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت: علیرغم همه اصرار های مجلس، وزیر سابق صمت واردات خودرو را قبول نکرد و به همین دلیل این موضوع را در طرح ساماندهی صنعت خودرو تبدیل به قانون کردیم ...
اندیشه کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
از اواسط دهه 60 میلادی کشورها اقدام به احداث مناطق آزاد تجاری کردند. جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش صادرات، انتقال تکنولوژی، کسب درآمد ارزی و ایجاد اشتغال از جمله اهداف احداث این مناطق بود ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۸    
با تمام صحبت هایی که در خصوص واردات خودروهای کارکرده از سوی رئیس مجلس و سخنگوی دولت صورت گرفته حال این سوال مطرح می شود که واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد در فاز اول به این زودی های عملیاتی خواهد شد؟ یا باید مصوبه و دستورالعمل دیگری صادر شود؟
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مهدی عبداللهی، دبیر گروه اقتصاد: از اواسط دهه 60 میلادی کشورها اقدام به احداث مناطق آزاد تجاری کردند. جذب سرمایه گذاری خارجی، افزایش صادرات، انتقال تکنولوژی، کسب درآمد ارزی و ایجاد اشتغال از جمله اهداف احداث این مناطق بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : براساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت، امکان ورود کالا های واردشده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی، به شیوه بدون انتقال ارز فراهم شد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۶    
اقتصاد ایران: سامانه جامع تجارت اعلام کرد: امکان ورود کالا های واردشده به مناطق آزاد محصولات وارده قبل از سال 97 به سرزمین اصلی بدون انتقال ارز، فراهم شد.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش از دو پروژه بسیار مهم "جهش سرمایه گذاری و صادرات" در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، خبر داد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: امسال بدنبال تحقق دو پروژه بسیار مهم جهش سرمایه گذاری و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
طی هفته های اخیر دبیر فعلی شورای عالی مناطق آزاد خبر از مثبت شدن تراز تجاری مناطق آزاد داده بود، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که هنور تراز تجاری این مناطق منفی است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
حکم انتصاب رحیم سرهنگی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که از سوی وزیر امور اقتصادی و دارائی کشور صادر شده است، توسط حجت الله عبدالملکی به ایشان اهداء شد.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، امین افقی، معاون امور بندری سازمان در اجلاس کشوری تعالی هشت گانه لجستیک و حمل و نقل و هم اندیشی رهبران ومدیران زنجیره تأمین حمل و نقل کشور با ارائه تحلیلی از ظرفیت ها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت امکان ورود کالا های واردشده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی، به شیوه بدون انتقال ارز، فراهم شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
تسنیم : بهادری جهرمی گفت: آنچه که مجلس محترم در مغایرت با قانون واردات خودرو دیده بود برخی موارد خاص بود که اساسا در موضوع ورود خودروهای وارداتی از مناطق آزاد به سرزمین اصلی موضوعیتی نداشت.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۵    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات کارشناسی همراه، فرآیند های سرمایه گذاری و ایجاد و توسعه کسب و کارها در منطقه آزاد قشم بررسی و تقسیم کاری در این جهت بین سازمان منطقه آزاد قشم و دبیرخانه انجام شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
امکان ورود کالا های واردشده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی، به شیوه بدون انتقال ارز، فراهم شد.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۲    
سومین جلسه کارگروه مالی بانکی با هدف تامین منابع مالی پروژه های مناطق آزاد و همچنین تامین منابع مالی برای فعالان اقتصادی مناطق برگزار شد.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش در بدو ورود به جزیره با حضور در مسجد امام حسن مجتبی (ع) به شهدای گمنام 8 سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آرش صفار کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با پایگاه خبری جماران ضمن اشاره به سفر هیثم بن طارق آل سعید ، پادشاه عمان به تهران و مذاکرات صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در این سفر، چهار سند در حوزه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه با ارسال نامه مکتوب رئیس مجلس، آئین نامه واردات خودرو لازم الاعتبار می شود، گفت: در مرحله اول خودرو های کارکرده مناطق آزاد وارد کشور می شود
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۴   + ۴۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت از استقبال دولت نسبت به اظهارات رئیس مجلس در زمینه این که منعی برای واردات خودروهای کارکرده وجود ندارد، خبر داد و گفت: در مرحله اول، خودروهای کارکرده مناطق آزاد وارد کشور می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه با ارسال نامه مکتوب رئیس مجلس، آئین نامه واردات خودرو لازم الاعتبار می شود، گفت: در مرحله اول خودرو های کارکرده مناطق آزاد وارد کشور می شود
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
در نشست علمی و تخصصی مطرح شد: نقش مناطق آزاد در جی دی پی کشور باید مشخص شود. عدم ثبات قوانین سهم مهلک سرمایه گذاری در مناطق آزاد است. نگاه منفی به کار کرد مناطق آزاد در کشور وجود دارد. مسئله حکمرانی در مناطق آزاد باید یکبار برای همیشه حل شود.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت های خوب توسعه همکاری های کشورها محسوب می شوند.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد نوشت: تصمیم عجولانه و بدون هماهنگی بانک مرکزی مبنی بر قطع ارز مبادله ای تولیدکنندگان مناطق آزاد نه تنها فعالیت تولیدکنندگان مناطق آزاد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه اقتصاد کلان و اشتغال را هدف قرار گرفته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۴   + ۷۶ سایت دیگر  
براساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت امکان ورود کالا های وارد شده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی، به شیوه بدون انتقال ارز، فراهم شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
بی ثباتی در مدیریت مناطق آزاد ایران در حالی بلای جان توسعه در این مناطق شده که هرچه جلوتر می رویم به جای پیشروی در توسعه، این مناطق در حال عقبگردند؛ تا جایی که دبیر سندیکای صاحبان صنایع کیش معتقد است: مناطق آزاد در ایران به بن بست رسیده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -بندرعباس : سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با کمک وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در حال تلاش برای واردات خودرو برای تجهیز و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام، با وارد کردن دو ایراد بی توجهی به تورم و مشمول بودن مناطق آزاد اقتصادی، طرح مالیات بر سفته بازی و سوداگری را مغایر سیاست های کلی نظام عنوان کرده است.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۰۱    
شیوه نامه ارزیابی تمکن مالی و توانمندی تخصصی متقاضیان سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور با حضور معاونین اقتصادی مناطق برگزار شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رحیم سرهنگی در حالی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد کیش منصوب شده است که رئیس شورای هماهنگی فعالان اقتصادی مناطق آزاد معتقد است پرنده خوشبختی به ناگاه روی شانه یکسری افراد مشغول در یک اداره دولتی می نشیند و او می شود مدیرعامل یک منطقه آزاد ...
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۵    
نماینده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد در ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)، از تسهیل و حمایت بیش از 3000 نفر از عاشقان حضرت برای حضور در این مراسم خبر داد.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۹   + ۳۴ سایت دیگر  
با پیشنهاد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، رحیم سرهنگی به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد.
اندیشه کیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، با پیشنهاد دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، رحیم سرهنگی به عنوان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش منصوب شد ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
در جریان سفر رسمی هیثم بن طارق آل سعید، سلطان عمان به جمهوری اسلامی ایران، مقامات دو کشور چهار سند در حوزه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری، همکاری در مناطق آزاد و همکاری در حوزه انرژی به امضا رساندند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از سعید عظیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: طرح مالیات بر سوداگری با هدف کنترل جریان های سوداگر و دلال در حوزه طلا، ارز، مسکن، زمین و خودرو که موجب بروز تورم های بالا در اقتصاد کشور می شوند، تنظیم شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، براساس ماده 106 سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی موظف است اعطای معافیت مالیاتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای واحدهای جدید را صرفاً برای صادرات به خارج از کشور اعمال نماید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در برنامه هفتم توسعه اعلام شده است که دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه از وزارت اقتصاد و دارایی به نهاد ریاست جمهوری منتقل می شود از سوی دیگر در واحدهای تولیدی تازه تأسیس در مناطق آزاد نیز معاف از مالیات خواهند شد دو کار مهم و اساسی که در دولت سیزدهم رخ داده است. ...