دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۰:۴۳Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکومت اسلامی»

تقریب   ۴ ساعت پیش    
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امام خمینی(ره) با پایه ریزی حکومت جمهوری اسلامی بستر عملی شدن نظریه های وحدت گرایانه خویش را مهیا کرد و پس از رحلت ایشان نیز شاهد رشد و عملی شدن واقعی وحدت امت اسلامی هستیم.
دیار آفتاب   ۵ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه آزاد فراهان گفت: امام خمینی(ره) با دور اندیشی در تبیین ویژگی های حکومت اسلامی و حقوق متقابل مردم و حاکمیت نسبت به یکدیگر و ارائه ادلّه های عقلی و نقلی در باب ولایت فقیه و عمل به قوانین الهی و عدالت و نحوه اتصال دین و سیاست منجر به یک نسخه ای برای یک حکومت مردم سالاری دینی شد.
دیار آفتاب   ۱۰ ساعت پیش    
مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه و مکتب امام خمینی است و منظومه فکری و عملکردی آن دو عالم، در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای تحقق بخشی به حکومت اسلامی تعریف شده است.
موج رسا   ۹ ساعت پیش    
حجت الاسلام محسن جعفری ظی یادداشتی با تاکید براینکه امام خمینی (ره) با تبعیت از دین مبین اسلام که کاملترین دین است برای برپایی حکومت اسلامی اقدام کرد گفت: نفی استکبار مهمترین قیام امام راحل است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرقدس گفت: امام راحل عمیقا به نقش مردم در پیشبرد حکومت اسلامی باور داشت و تمام صحنه ها را با مردم مدیریت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بیان کرد: امام خمینی(ره) در دنیای امروز ثابت کردند که دین از سیاست جدا نیست و در این دنیا با مبانی دینی طراحی حکومت اسلامی کردند. ایشان اصل ولایت فقیه را در کشور بنا و عملیاتی کردند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۳    
مدیر حوزه علمیه کمالیه خرم آباد در یادداشتی نوشت: امام خمینی (ره) به دنبال ایجاد تمدن اسلامی همراه با استقلال، آزادی و ایجاد یک حکومت اسلامی با شاخصه های مردم سالاری دینی بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
امام خمینی(ره) بارها بر تساوی مرد و زن در حکومت اسلامی تأکید کرده و معتقد بودند ایران تنها با دست مردان درست نمی شود و برای زنان حق مداخله در امور کشور و بنای جمهوری اسلامی قائل بودند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فرخنده با بیان اینکه توحیدباوری، برپایی حکومت اسلامی و استقلال؛ سه ضلع اساسی منظومه فکری امام راحل است، گفت: سیاست غرب تولید یاس و ناامیدی با استفاده از امپراطوری رسانه ای است و قصد تحریف اندیشه های امام راحل را دارند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۰    
به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در تایلند، نسخه دیجیتال کتاب حکومت اسلامی به زبان تایی ترجمه شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۴۵    
حجت الاسلام رسول برگی، با بیان این که امام(ره) آرزوی 1400 ساله شیعه را محقق کرد، گفت: تا 1400 سال قبل از انقلاب اسلامی، به جز حکومت پنج ساله مولای متقیان(ع)، شیعه هیچ زمان حکومت اسلامی را تجربه نکرده بود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۳۳    
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در خراسان شمالی گفت: آرمان و مکتب امام خمینی برای تشکیل حکومت اسلامی در ایران بر پایه آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به مردم محقق شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۲:۳۱    
به گزارش مشرق، حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود نوشت: شهید فخری زاده : حضرت امام در تفسیر چهل حدیث به حدیث غیبت که میرسن بحث حکومت اسلامی و امت اسلامی را پیش می کشن، ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی معبودی گفت :اولین کار پیامبر در شهر مدینه، پس از ساختن مسجد تاسیس حکومت اسلامی بود، امام خمینی(ره) نیز در مسیر انقلاب با دشمنی و توطئه های بسیاری مواجه شد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۴۸   + ۲۹ سایت دیگر  
آیت الله جعفر سبحانی درباره امام خمینی می گوید:کسی اگر کتاب کشف الاسرار را مطالعه کند، از همان زمان فکر امام را می خواند که یک مرد انقلابی و در فکر تشکیل و تهیه حکومت اسلامی است.
شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بندر سیراف: حضرت امام خمینی(ره) بی شک یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و دینی در تاریخ معاصر است نقش ایشان در هدایت نهضت انقلاب اسلامی ایران و تشکیل حکومت اسلامی را هرگز نمی توان نادیده گرفت.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین مسیح الله میرزایی در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، با عرض تسلیت فرا رسیدن 14 خرداد سالگرد رحلت امام خمینی و قیام 15 خرداد گفت ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قزوین : به گزارش خبرگزاری بسیج کلیپ اندیشه های امام خمینی (ره) در اعتقاد بر حکمت اسلامی با کلام حجت الاسلام معبودی منتشر شد . کد ویدیو دانلود فیلم اصلی انتهای پیام 1001
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رجبی دوانی گفت: کار بزرگ امام خمینی (ره) برپایی حکومت ولایت در عهدی بود، که خبری از ارزش های دینی در سطح بین الملل و حاکمیت نبود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مساله ولایت فقیه، مساله ای نیست که امام آورده باشد و بعد از انقلاب مطرح شده باشد. دو جلد کتاب قطور پژوهشگاه آستان قدس منتشر کرده و تمام کلمات بزرگان را آورده و 1200 بار فقها از ولایت فقیه گفته اند؛ لذا ولایت فقیه مساله ای جاافتاده در فقه است ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۹    
سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی (س) که 9 خرداد 1402 برگزار شد با بیان اینکه ما جمهوری اسلامی هستیم، نه خلافت اسلامی و حکومت اسلامی، تاکید کرد: نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید.
نگاه اصفهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه شاهین شهر گفت: امام خمینی(ره) پرچم عدالت خواهی و عزت را در دنیا برافراشت. به گزارش نگاه اصفهان، حجت الاسلام قاسم هاشمی امام جمعه شاهین شهر در خطبه های نماز جمعه با تأکید بر اینکه مدیر باید کاردان باشد، مدیریت بداند، تقوا داشته باشد ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۱۹    
بابلی گفت:امام خمینی (س) بی شک یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و مذهبی در تاریخ معاصر کشورمان و چه بسا سراسر دنیا بوده و هستند که نقش ایشان در هدایت نهضت انقلابی مردم ایران و تشکیل حکومت اسلامی را هرگز نمی توان نادیده گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۶:۳۲    
بی شک امام خمینی (ره) یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و مذهبی در سراسر دنیا بوده و هست، شخصیتی که نقش هدایت نهضت انقلابی مردم ایران و تشکیل حکومت اسلامی را بر عهده داشت، وجوه خانوادگی و نوع برخورد ایشان با اهل خانواده موضوع حائز اهمیتی است که بررسی آن درس های فراوانی برای ما دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدرضا خدایی با اشاره به اینکه دوران زندگی امام رضا(ع)، هجرت آن حضرت و تربیت شاگردان مورد اعتماد، از مواردی است که سبب گسترش احادیث و روایات اسلامی در دوران زندگی ایشان شده است، گفت: برگزاری مناظره ها ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت زائران غیرایرانی حرم مطهر رضوی گفت: همه خلفای بنی عباس و سایر خلفا حتی بنی امیه می دانستند که ائمه اطهار(ع) دارای منزلت والایی هستند و باید حکومت اسلامی توسط آن بزرگواران بر پا شود اما از یک طرف عشق بسیار نسبت به قدرت و دنیا داشتند و از طرف دیگر اعتقاد و معرفت نسبت به جایگاه امامت نداشتند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما جمهوری اسلامی هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما جمهوری اسلامی هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۳۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما جمهوری اسلامی هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به این نتیجه توجه نکنید از بستر واقعی انقلاب خارج شده اید ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه باید تغییراتی در آرایش فرهنگی و رسانه ای ایجاد کنیم، گفت: ما تمدن جدید را انکار نمی کنیم اما معتقدیم باید قدرت هاضمه خود را قوی تر کنیم و فرآوری های خوبی در مقابل این تمدن جدید ارائه دهیم.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مشاور فرهنگی و علمی ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که تمهید، تعلیم، تبلیغ و تشویق چهار وظیفه مهم دبیران اقامه نماز است، گفت: حکومت اسلامی برای برپایی نماز وظایفی دارد که در قانون نیز بیان شده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید از الگوی مردمی حکمرانی حمایت شود، ادامه داد: مردم ما دین باور هستند، نقش مردم در حکومت اسلامی پررنگ است، حکمرانی دینی برگرفته از نظر علما، مراجع ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۵۰    
کارگزاران مهم ترین رکن در دولت اسلامی بشمار می روند. جایگاه کارگزاری، شرایط کارگزار، وظایف وی، چگونگی انتخاب و کیفیت تعامل دوطرفه میان مردم و کارگزار از مهم ترین مسأله های یک نظام سیاسی است که در پژوهش پیش رو به بحث و بررسی گذاشته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فراجا گفت: یکی از دلایل تشکیل حکومت اسلامی اجرای حدود و احکام الهی است و کسی نیست که نداند حجاب تکلیف الهی، شرعی، عقلی و قانونی است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۱:۰۴    
روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی بود، نوفل لوشاتو محل رفت و آمد خبرنگاران و مهمانان خارجی و ایرانی بود، همه مسائل آینده ایران از امام پرسش می شد. از جمله سوال های مهم، چگونگی حکومتی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قرار بود تشکیل شود که امام به روشنی به این سوال پاسخ می دادند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ورزش کرمان گفت: اعتقاد داریم ریشه حکومت اسلامی و تعلق خاطری که مردم به شهدا دارند، می تواند نجات دهنده کشور در بخش های مختلف باشد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در رژیم استبدادی آنچه تعیین کننده است هواهای نفسانی و اغراض و منافع فرد یا گروه مستبد است و حدود روشنی برای محدود کردن آن از درون و برون وجود ندارد ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۸    
دوره تشکیل حکومت اسلامی در عصر غیبت و نقد جریان های مخالف آن، ویژه عموم طلاب و دانشجویان و فعالان فرهنگی به صورت مجازی برگزار می شود.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دروغ سازی، حربه ای است که دشمنان اسلام، اعم از دشمنان برون مرزی و منافقان داخلی، از دیرباز تا امروز برای ضربه زدن به حکومت اسلامی از آن استفاده می کنند. خداوند در آیاتی از قرآن، روش مقابله و شیوه درست مواجهه با چنین موقعیتی را بیان کرده که در نوشتار حاضر مرور می کنیم.
بیانیه شب گذشته افغانستان در خصوص اظهارات رئیس جمهور ایران درباره حقابه ایران از هیرمند با واکنش انتقادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
راوی دفاع مقدس بر معرفی ارزش های دوران دفاع مقدس به نسل جوان تاکید کرد و گفت: نسل امروز هم باید با تأسی از رشادت های دانش آموزان دوران دفاع مقدس در خط ولایت بمانند تا حکومت اسلامی به دست صاحب اصلی برسد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۴۸    
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جامعه اسلامی منهای امام صادق علیه السلام فقه و نظام زندگی نداشت و بر اساس سلیقه حکام عمل می کرد گفت: امام راحل با استناد به حکومتی که امام صادق علیه السلام برای فقها قرار دادند ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۰۲    
دوران امام صادق(ع) دوران فرقه ها، نحله ها، دانش ها و عالمان دروغین بود. سیاست حکومت داران در استفاده از قدرت علم، امام را بر آن داشت تا با تعمق و تدبر در جوانب امور تصمیم مهمی بگیرند، کار سیاسی و مبارزه ی علنی با توجه به آماده نبودن شرایط آن زمان، می توانست یک انتحار سیاسی باشد ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جامعه اسلامی منهای امام صادق علیه السلام فقه و نظام زندگی نداشت و بر اساس سلیقه حکام عمل می کرد گفت: امام راحل با استناد به جعل حکومتی که امام صادق علیه السلام برای فقها کردند حکومت اسلامی را تشکیل داد و چون شیعیان ایران دلداده امام صادق(ع) بودند پیروی از ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در فلسفه حکومت اسلامی موضوعیت دارد و در هر نقطه ای که مردم ورود داشته اند پیشرفت کرده ایم، همان طور که این اتفاق در صنعت دفاعی رخ داد. ...
ایثار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۱    
مبارزه ی امام صادق یک مبارزه ی پنهانی بود. البته درباره ی مبارزات این بزرگوار اگر بخواهیم حرف بزنیم و مدارک و اسنادی را که در کتابها موجود است بیان کنیم، ساعتهای متمادی وقت میخواهد، من هم میخواهم چند دقیقه بیشتر صحبت نکنم. بنابراین فقط اشاره میکنم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۶    
خطیب جمعه فیروزکوه در خطبه های خود گفت : نجومی بگیرها در حکومت اسلامی مصادیق فسادند و باید حقوق و دستمزدها قاعده مند باشد .
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۴۱    
دکتر سهراب مقدمی شهیدانی متن نامه شهید بهشتی به اعضای گروه حکومت اسلامی بسمه تعالی سلام بر دوستان عزیز آقای حائری، آقای حقانی، آقای خسروشاهی، آقای رشیدپور، آقای شبستری، آقای شهاب، آقای قربانی، آقای مسعودی، آقای مصباح، آقای نیری، آقای هاشمی و آقای یزدی نزدیک 6 ماه است که از دیدار شما ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۷    
آیت الله العظمی سیدعبدالحسین لاری یکی از بزرگترین و کم نظیرترین فقهای دوران معاصر و از پیشتازان مبارزه روحانیت با استکبار و استعمار است. اولین نمونه کوچک حکومت اسلامی در تاریخ معاصر به رهبری ایشان محقق شده است.