چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۳:۰۰Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه شهری»

صدای جویا   ۲۲ دقیقه پیش    
به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، صبح امروز 14 دی ماه 1398 سومین گردهمایی آموزشی معرفی انواع قیر و کاربرد آن در تهیه آسفالت با حضور معاون عمران ، توسعه شهری و روستایی وزیر کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیرکل دفتر امور شهری و روستایی استانداری اصفهان ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۷:۱۷    
تغییرات اقلیمی دستاوردهای داکا، پایتخت بنگلادش، در زمینه توسعه شهری به دنبال سال ها تلاش و سرمایه گذاری را خنثی خواهد کرد. فقرا بیشترین آسیب پذیری را از افزایش دمای شهر متحمل می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۴۸    
شهرداری شهرکرد و شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری با توافقاتی آمادگی خود برای اجرای طرح های توسعه شهری را اعلام کردند.
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
صورتجلسه همکاری مشترک نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با حضور ایرج فیضی رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ، معاونین و نمایندگان این پژوهشگاه و مدیران و معاونین نهاد امضاء شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا - رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد گفت: در شرایطی که رویکرد توسعه شهری حرکت به سمت ارتفاع و بلند مرتبه سازی است؛ نداشتن نردبان های بلند و هیدرولیک برای امدادرسانی در زمان وقوع حادثه به خصوص آتش سوزی از مهمترین چالش های پیش روی مجموعه آتش نشانی این استان به شمار می ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، از تصمیم گیران حوزه توسعه شهری خواست تا تغییرات طرح های مربوطه در این حوزه را با سنجه و متر همه شمولی انجام دهند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تیران با اشاره به همکاری های مشترک بین مدیریت شهری و اتاق اصناف گفت: تعاملات این دو مجموعه به توسعه شهری و نفع مردم می انجامد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
شهردار تبریز بر اهمیت تقویت همکاری های مشترک با اداره کل راه و شهرسازی تاکید کرد و گفت: آماده تعامل دو سویه با هدف تحقق توسعه شهری تبریز هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: با تصویب و ابلاغ طرح تفصیلی شهر قزوین، توسعه شهری ساماندهی و نظام مند می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل ضمن یادآوری توسعه شهری در قالب برنامه مدون از تصویب برنامه 4 ساله توسعه کلانشهر اردبیل خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۳    
در این بسته خبری از عزم دوباره مدیریت شهری شیراز برای برچیدن بساط سد معبر و امکانات آتش نشانی گرگان با توسعه شهری همخوانی ندارد و بیش از 20 میلیارد ریال صرف بهسازی حاشیه شهر سبزوار شد را بخوانید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با بیان اینکه ایمنی حریق در مرکز استان گلستان مناسب نیست، افزود: این مسأله بارها به مقامات بالاتر گزارش شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بسته های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه در نظر گرفته شده که در راستای توسعه شهری مشارکت مردمی را می طلبد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم گفت: طرح موضعی پهنه ویلایی قمرود جنوبی با 50 هکتار مساحت در مراحل پایانی تصویب قرار دارد.
رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: توسعه شهری بدون توجه به اصول و مبانی پدافند غیر عامل می تواند تبعاتی را برای کشور به همراه داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی از انعقاد قراردادی برای طراحی و اجرای یک پلت فرم شهر هوشمند به منظور بهینه سازی منطقه تجاری ریاض خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۷    
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین گفت: در راستای صیانت از فضای سبز شهر، درختانی که در مسیر اجرای طرح های توسعه شهری قرار بگیرند به هیچ عنوان قطع نمی شوند، بلکه با استفاده از مهارت کارشناسان سازمان، جابه جا و به مکان مناسب انتقال داده می شوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل طرح های توسعه شهری شهرداری قم گفت: تهیه طرح جامع کاروانسرای ملاحسین در میدان کهنه شهر قم در دستور کار قرار دارد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شورای ششم علیرغم بسیاری نامهربانی ها توانسته با احساس مسئولیت، تلاش و استفاده از توان تخصصی و تجربه، گام های رو به جلو در بحث توسعه شهری بردارد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۶    
نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر وتوس آماده انجام معامله می باشد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۲    
عضو کمیسیون اقتصادی و توسعه شهری شورای شهر اهواز گفت: متاسفانه تاکنون بسته های سرمایه گذاری مناسب و دقیقی تعریف و ارائه نشده و پیشنهادهای معدودی که در این مدت ارائه شده کامل و جامع نیست و برای سرمایه گذار گیرایی و جذابیت لازم را ندارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی و توسعه شهری شورای شهر اهواز گفت: متاسفانه تاکنون بسته های سرمایه گذاری مناسب و دقیقی تعریف و ارائه نشده و پیشنهادهای معدودی که در این مدت ارائه شده کامل و جامع نیست و برای سرمایه گذار گیرایی و جذابیت لازم را ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۳    
لیسبون پرتغال در حال آزمایش رویکرد محله های خودکفا موسوم به سوپربلوک های بارسلونا در شهر است تا آینده فضاهای تردد شهری را مورد بررسی قرار دهد. بارسلونا این مدل را به عنوان راهکاری استراتژیک برای برنامه ریزی توسعه شهری و حمل ونقل پاک به مرحله اجرا گذاشت
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قرار گرفتن شهر بندرعباس به تعبیری در بین چهار سدِ دریا، کوهستان، صنایع و مراکز نظامی، این انگاره را بوجود می آورد که گویا توسعه شهری اکنون و بیشتر در آینده نزدیک، دچار مشکل خواهد بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۱    
استاندار سیستان و بلوچستان به صورت سرزده از وضعیت پیشرفت احداث المان ورودی شهر و روند تکمیل آسفالت بلوار امام خمینی (ره) شهر ریگ ملک بازدید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر به دلیل افزایش بیش از 50 درصدی قیمت سهام، ملزم به برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۲    
نماد معاملاتی شرکت توسعه شهری توس گستر وتوس متوقف شد
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۴    
نهمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری روز سه شنبه، 28 شهریور، 1402 لغایت پنجشنبه، 30 شهریور، 1402 توسط دبیرخانه دائمی کنگره با همکاری, دانشگاه شیراز, دانشگاه هنر اسلامی تبریز, دانشگاه مراغه, انجمن مهندسی رودخانه ایران, و سایر دانشگاه های برجسته کشور در شهر تهران برگزار می شود ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۱    
نارضایتی در بحث تغییر کاربری زمین خصوصا در استان های شمالی به اوج رسیده است. آمارهای گمراه کننده و بعضا جهت دار برخی دستگاه ها و مشاهدات عموما سلیقه ای و عاطفی برخی از مدیران ارشد و سیاسیون هم دامن زننده به آشفته بازار فعلی است ...
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک شهرداری اصفهان گفت: سامانه هوشمند توسعه شهری اصنو خدمتی نوین و ارزشمند برای شهر اصفهان است.
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۹    
صورتجلسه همکاری مشترک نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران و مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران وابسته به دانشگاه تهران با حضور امین فرجی رئیس، معاونین و نمایندگان این مرکز و مدیران و معاونین نهاد امضاء شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از صدور اولین گواهی الکترونیکی و غیرحضوری عدم تخلف ساختمانی در این کلان شهر از طریق سامانه هوشمند توسعه شهری اِصنو خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ورزشگاه لوسیل امکانات زیادی دارد که از این بین می توان به ظرفیت بیش از 80 هزار نفر، وجود سیستم های خنک کننده برای زمین و جایگاه تماشاچیان و برخی امکانات رفاهی در اطراف ورزشگاه اشاره کرد. لازم به ذکر است که ورزشگاه لوسیل بخش مهمی از پروژه توسعه شهری قطر محسوب می شود. منبع: ورزش سه
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۸:۵۶    
سپهرغرب، گروه شهر: عضو هیئت علمی اقتصاد شهری دانشگاه هنر اصفهان گفت: هر شهری نیازمند بازبینی در استراتژی های توسعه شهری خود در جهت توسعه پایدار است که منجر به اقتصاد بهتر، کاهش نابرابری درآمد و زیان نرساندن به محیط زیست شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۰    
اکبر رحمتی-کارشناس مسکن
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: بررسی طرح تفصیلی آتی کرج در مراحل نهایی قرار دارد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اردبیل از تغییرات جدید در شهرداری اردبیل خبر داد و گفت: مدیران مناطق باید در جهت تحقق اهداف شهرداری به ویژه دستیابی به درآمد پایدار شهری جهت تأمین منابع توسعه شهری تلاش کنند.
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۳۸    
نشست بررسی اهمیت امر مشارکت شهروندی در روند تهیه طرح های توسعه شهری تهران به همت زهرا شمس احسان رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران و محمد جواد خسروی پور رییس نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران برگزار شد.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
پیش رویداد تخصصی ایده پردازی تهران؛ شهرخانواده با حضور مدیران و کارشناسان اداره کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران و روسای ادارات مناطق 22 گانه برگزار شد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
تا زمانی که شهرهای جدید و اقماری تهران دسترسی راحت با وسیله نقلیه عمومی به تهران نداشته باشند، توسعه شهری به آنها سرایت نمی کند و همچنان مردم برای کوچکترین کاری باید فاصله بین تهران تا محل زندگی خود را به جان بخرند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: بزرگترین دریاچه آب شور خاورمیانه در میان پاسکاری ها رو به خشکی رفت و هنوز مقامات دولتی به ریسمان وعده چنگ می زنند. عوامل انسانی مانند توسعه شهری و کشاورزی بیشترین سهم را در خشک کردن دریاچه ارومیه دارد؛ با این حال هنوز صحبت از سدسازی و توسعه کشاورزی در منطقه است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- شهردار شاهرود از اجرای 46 پروژه عمرانی و زیربنایی در این شهر خبر داد و گفت: در بین این طرح ها، پروژه های زیربنایی و توسعه شهری خوبی دیده شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۶:۵۹    
معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور با به میزان پروژه ها و طرح های افتتاح شده در هفته دولت سال 1402 پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: سامانه هوشمند توسعه شهری (اصنو) در اصفهان راه اندازی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۵۸    
همزمان با آخرین روز از هفته دولت و با حضور استاندار هرمزگان ، امام جمعه و دیگر مقامات مسوول چندین طرح عمرانی، ورزشی، توسعه شهری و فرهنگی در قشم بهره برداری و کلنگ زنی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در توسعه شهری برنامه ای برای افزایش سرانه فضای آموزشی در نظر گرفته نشده و ما مصمم به راه اندازی نهضت مدرسه سازی در استان اردبیل هستیم.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ، فرماندار فومن طی سخنانی در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد شهدا علی الخصوص ” رجایی و باهنر ” و ابراز ارادت به شهروندان ماکلوانی از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر و نیز شهردار که با داشتن وفاق و همدلی بین آنان خدمات خوبی در شهر انجام می گیرد ، قدردانی کرد . ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- هاجر شادمانی : همزمان با آغاز مقدمات تدوین طرح جامع جدید شهر تهران، رئیس گروه شهرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران، الگوی نوین برنامه ریزی شهری مطابق با تجارب موفق دنیا را تشریح کرد ...
شورای نگهبان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۹:۰۸    
شورای نگهبان نظر خود را درباره اساسنامه صندوق توسعه شهری و روستایی اعلام کرد.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۲:۲۲    
گزارش فعالیت ماهانه دوره 1 ماهه منتهی به 1402/05/31 شرکت سرمایه گذاری توسعه شهری توس گستر را در این مطلب می خوانید.