پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۱:۵۵Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امید به زندگی»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دستاوردهای بزرگ کشور در حوزه سلامت را افزایش امید به زندگی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر امید به زندگی در بین مردم جامعه نسبت به قبل از انقلاب حدود 50 درصد افزایش پیدا کرده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که امید به زندگی تقریباً در سراسر جهان در حال افزایش بوده و سن امید به زندگی نسبت به یک قرن پیش بسیار بهتر شده است، این عدد در کشور های توسعه یافته شرایط بهتری نسبت به کشور های کمتر توسعه یافته دارد که کاملاً قابل درک است ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۲    
شبه خانواده ها مراکزی هستند که برای فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست رنگ و بوی داشتن یک خانواده واقعی را احیا کرده و به فرزندان حس حمایت شدن را القا می کنند.
ژاپنی ها به دلیل رژیم های غذایی مناسب نسبت به دیگران عمر طولانی تری دارند.امید به زندگی زنان در اوکیناوای ژاپن 90 سال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شبه خانواده ها مراکزی هستند که برای فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست رنگ و بوی داشتن یک خانواده واقعی را احیا کرده و به فرزندان حس حمایت شدن را القا می کنند.
سلام نو / جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی علائم و نشانه های بیماری تالاسمی پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
گروه جامعه سن امید به زندگی در کشورهای دنیا به سرعت در حال رشد است و این روند در ایران هم دیده می شود؛ شاخص که یکی از معیارهای توسعه یافتگی، عدم توسعه یافتگی یا در مسیر توسعه بودن یک کشور را می توان با آن تخمین زد ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امید به زندگی در خانم های ایران امروز 78 و در آقایان به 75 سال رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در گاه شماری تقویم ما ایرانی ها، علاوه بر ماه، هر روز یک نام دارد و آن قدیم ندیم ها هر وقت، نام روز با نام ماه یکی بود ایرانیان آن روز را جشن می گرفتند. 6 خرداد هم یکی از آن جشن هاست. جشن خردادگان از روزگار قدیم نماد وفاق و همدلی ایرانیان بوده است ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تحریم های سازمان ملل متحد سالانه منجر به کاهش دو درصدی رشد در کشورهای هدف می شود. طی ده سال، این معادل افت 25 درصدی در تولید سرانه اقتصادی است. تحریم های یکجانبه آمریکا منجر به کاهش سالانه رشد تقریبا یک درصدی می شود. در بلندمدت، این معادل 13 درصد کاهش تولید سرانه اقتصادی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در بدو پیروزی انقلاب اسلامی نرخ متوسط امید به زندگی حدود 52 سال بوده است؛ امروز نرخ امید به زندگی برای مردان 75 سال و برای بانوان 78 سال بوده که این امر نشانگر توجه به نظام سلامت، سیستم تغذیه است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، نرخ امید به زندگی 52 سال بود و امروز این نرخ برای مردان به 75 و برای بانوان به 78 سال رسیده و به معنای توجه به نظام سلامت است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۲    
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ امید به زندگی در ابتدای انقلاب 52 سال بوده که امروز نرخ امید به زندگی برای مردان به 76 و زنان به حدود 78 سال رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رییس شعبه ویژه خانواده شورای حل اختلاف شهرستان اردبیل گفت: مرد جوان بخاطر گرفتار بودن در دام اعتیاد امید به زندگی را از دست داده و همسر و زندگی مشترک خود را رها کرده بود اما به خاطر عشق به همسر و زندگی مشترک ترک اعتیاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۲۳    
آنچه در همایش ترکیبی پیاده روی و دوچرخه سواری شهرستان میاندوآب دیده شد، چیزی جز هیجان، شور و نشاط، شکوه و زیبایی و سلامتی و امید به زندگی شاد نبود و بی شک باید فرهنگ ورزش های عمومی و ارزان را در جامعه گسترش داد، چرا که جامعه سالم و بانشاط، جامعه ای موفق و کارا خواهد بود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به مساله زنان گفت: رفاه، امنیت، بهداشت و سواد که معدل آنها امید به زندگی است روز به روز در ایران در حال افزایش است به طوریکه طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، امید به زندگی در زنان ایرانی 22 سال افزایش یافته است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۷:۲۸    
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران: تنها راه ایجاد شیفتگی خدمت در مدیران، برپایی مجالس موعظه در دستگاه های اجرایی است چرا که مدیران با موعظه انگیزه خدمت پیدا می کنند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۳۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را پیشرفت در حوزه سلامت دانست و گفت: امروز 67 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، 22 هزار عضو هیات علمی، 1100 بیمارستان و 270 هزار دانشجو داریم. همچنین در تمام شاخص های بهداشتی رشد خوبی داشته ایم و نرخ امید به زندگی از 55 به بالای 75 سال رسیده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران در شاخص امید به زندگی در رتبه 139 قرار داشت، اظهار کرد: در سایه امنیت و آرامشی که نظام اسلامی برای کشور به ارمغان آورده، ایران به جایگاه 39 دست یافته و طبق پیش بینی ها در سال های آینده جز 10 کشور جهان خواهد شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار ایلام افزود :جایگاه استان از از نظر میزان فقر، بیکاری، بهداشت و سلامت و امید به زندگی مشخص تا بتوانیم براساس آن جایگاه تلاش خود را بیشتر کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: مسئله کمیت جمعیت برایمان مطرح نیست کیفیت مهم است به حمد لله از نظر کیفی در شرایط خوبی از نظر سواد، امید به زندگی و سلامت در توسعه انسانی مطلوبی قرار داریم و در جهان به عنوان یکی از کشور های برتر مطرح هستیم.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۸    
دکتر عمران خسروی پیش از ظهر امروز در همایش جوانی جمعیت در شهرستان خلخال اظهار کرد: افزایش و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در سال های اخیر منجر به افزایش طول عمر و امید به زندگی در کشورمان شده است. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
محمد امین قربانپور با اشاره به افزایش جمعیت سالمندان ایران طی 30 سال آینده، اظهار کرد: اگرچه افزایش امید به زندگی یک موفقیت بزرگ برای بشر محسوب می شود و مرهون رشد، توسعه و پیشرفت در تکنولوژی و حوزه های پزشکی است، اما سالخوردگی جمعیت که همان نسبت افراد بالای 60 سال نسبت به کل جمعیت است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۶    
مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار با بیان اینکه سن امید به زندگی در ایران 74 سال است، گفت: آهنگ رشد جمعیت از سال 95 به این سو کاهشی شد به شکلی که هم اکنون به 0.77 درصد رسیده است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تا سال 1430 حدود 26 درصد جمعیت ایران سالمند می شود. سیاست های قانون جوانی جمعیت بیشتر بر باروری تمرکز دارد و اصلا به مرگ و میر توجه ندارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار با بیان اینکه سن امید به زندگی در ایران 74 سال است، گفت: آهنگ رشد جمعیت از سال 95 به این سو کاهشی شد به شکلی که هم اکنون به 0.77 درصد رسیده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۵    
بی خانمانی و بدمسکنی موضوعی است که ریشه انگیزه و امید به زندگی در شهروندان را می خشکاند و شرایط را برای بقا و سعادت افراد سخت می کند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
جدیدترین آمار سن امید به زندگی و ازدواج در ایران اعلام شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پزشکان معالج این کودک مشکوک بودند که او تحت تأثیر لکودیستروفی متاکروماتیک (MLD) قرار دارد. این بیماری ژنتیکی آسیب شدیدی به سیستم عصبی و اندام های کودک وارد می کند که منجر به امید به زندگی بین پنج تا هشت سال می شود. ...
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۷   + ۹۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و اقتصاد خانوار مرکز آمار ایران گفت: جمعیت ایران از مرز 85 میلیون نفر عبور کرده که این خبری خوب و نشانه پویایی جمعیت کشورمان است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر جمعیت مرکز آمار خبر داد که جمعیت ایران از مرز 85 میلیون نفر عبور کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ابتدای انقلاب، شاخص امید به زندگی در ایران، 52 سال و در 2020 به 77 سال رسیده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گفته وزیر بهداشت روند مرگ نوزادان کاهش بسیار داشته است و همین مسئله یکی از دلایل افزایش امید به زندگی است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
احتمال ابتلای زنان به بیماری آلزایمر، شایع ترین نوع زوال عقل، دو برابر مردان است. امید به زندگی بیشتر زنان عامل اصلی است، اما طول عمر به تنهایی نمی تواند تفاوت فاحش در خطر را توضیح دهد. هورمون ها، ژنتیک و عوامل سبک زندگی همگی توضیح های ممکن هستند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۲۲    
منابع فلسطینی اعلام کردند که هاجر البحتینی، دختر 5 ساله خلیل البحتینی، فرمانده گردان های قدس توسط رژیم صهیونیستی در نوار غزه به شهادت رسید. میار و علی عزالدین، فرزندان طارق عزالدین از فرماندهان جهاد اسلامی هم در حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
باران بند آمده بود، اما هنوز از لباس های خیس شان آب می چکید چندین کوچه پس کوچه محله حاجی آباد را دوان دوان طی کردند از ترس اینکه مبادا گم شان کنم من هم قدم هایم را تند کردم کردم بالاخره هر دو داخل خانه ای قدیمی رفتند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون در پیامی فرا رسیدن روز جهانی تالاسمی را به این جامعه تبریک گفت و افزود: تأمین خون مورد نیاز و مناسب برای عزیزان تالاسمی، هدف بخش مهمی از فعالیت های سازمان انتقال خون است و این سازمان با تأمین صد در صدی خون مورد نیاز آنان ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر فیروزکوه گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیربنای اصلی توسعه شهر و رسالت اصلی در حوزه فرهنگی و اجتماعی، توجه به سلامت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید به زندگی و احیای فرهنگ هر شهری است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
همه ما میدانیم گریزی از مرگ وجود ندارد، اما عده زیادی از متخصصان معتقدند اینکه در سال های آخر عمرمان چه وضعیتی داشته باشیم می تواند تحت اختیارمان باشد ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۲۱    
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در این دیدار صمیمانه برفی معاونت هنری و سینمایی ضمن بازدید از کلاس های فرهنگی هنری مددجویان نوجوان کانون ضمن تقدیر از فعالیت های هنری این مرکز بر اجرای برنامه های شاد و مفرح هنری در جشنهای ملی مذهبی و همچنین برگزاری کلاسهای آموزشی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۳:۴۶    
ورزش سلامت جامعه را تضمین می کند. این واقعیتی غیرقابل انکار است، اما مسئله ای که شاید کمتر به آن توجه شده باشد، این است که ورزش امید به زندگی را افزایش می دهد. خصوصاً در افرادی که به لحاظ جسمی شرایط متفاوتی دارند یا افرادی که با بیماری های سخت دست و پنجه نرم می کنند ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۵۷    
کم هزینه ترین کشور های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی مهاجرت به کشورهای اروپایی با شهریه های پایین به دانشجویان این امکان را می دهد که تحصیلات و امید به زندگی خود را در حین زندگی در یک کشور خارجی کاهش دهند. تحصیل در اروپا و در چنین کشورهایی هر سال متقاضیان بسیاری دارد. ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ندا اظهری، مترجم: حدود 8 میلیارد نفر روی کره زمین زندگی می کنند و این آمار هر روز در حال افزایش است. به لطف پیشرفت فناوری و بهبود سیستم های بهداشت جهانی، امید به زندگی نیز بهبود بخشیده شده است ...
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۹:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
یک متخصص قلب و عروق گفت: برای داشتن قلبی سالم باید حسادت به زندگی دیگران و حرص خوردن را کنار بگذارید و تغذیه سالم داشته باشید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کارنامه انقلاب اسلامی درخشان است، شما اگر همه مولفه های رفاه را با هم تلفیق کنید، امید ایجاد می شود. طبق آمارهای ارائه شده در 22 سال گذشته امید به زندگی در ایران افزایش یافته و این کارنامه درخشان انقلاب اسلامی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اگر به تجربه اروپای غربی طی هزار سال گذشته یا همین حدود نگاه کنید، می بینید که پس از سال 300میلادی، زمانی که آب وهوای بهینه رومی -یعنی آب وهوای مناسب برای امپراتوری روم- به پایان رسید، چه اتفاقی افتاد؟ خب، قدرت روم در اروپای غربی سقوط می کند ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه | پدیده پیچیده خودکشی و متأسفانه افزایش آمار آن در کشور موجب شد تا دوباره درباره علل وقوع و نحوه مقابله و پیشگیری از آن صحبت کنیم. در جامعه امروز ایران که مسائل مختلف اجتماعی، امنیتی و اقتصادی، امید به زندگی در بسیاری از ایرانیان را تحت تأثیر قرار داده ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، دکتر کوثر خادمیان با اشاره به موضوع سلامت سالمندان اظهار داشت: در سال های اخیر کشور ما به مدد توسعه اجتماعی، اقتصادی و پیشرفت های نظام سلامت، به میانگین سنی بالاتر و امید به زندگی بیشتری دست یافته است ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۵۸    
سرپرست مرکز بهداشت شیروان گفت: از برکات انقلاب اسلامی، بالا بردن سطح سواد مردم و رشد سلامت و شاخص امید به زندگی در جامعه است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش صدآنلاین، یک مطالعه جدید در آمریکا نشان داده است که داشتن ساعات کافی و منظم خواب از وقوع بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری و در نتیجه عمر را طولانی می کند. ...