چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۳:۰۰Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تامین ارز»

تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر از تولید و توزیع 8 میلیون و 450 هزار حلقه تایر سواری در 5 ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: از بهمن 1401 تامین ارز مواد اولیه با مشکل روبرو شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تنها، سخنگو انجمن صنفی صنعت تایر در خصوص کمبود لاستیک به بازار گفت: در تیرماه و مردادماه سال جاری صنعت تایر با افت تولید قابل توجهی ناشی از عدم تامین ارز و تهیه مواداولیه مواجه شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
با گذشت یک سال و نیم از زمان رفع ممنوعیت واردات خودرو، این سیاست به دلیل مشکلات ارزی هنوز به طور کامل اجرا نشده؛ مجلس تاکنون طرح های گوناگونی را برای برآورده سازی نیازی ارز این برنامه به دولت پیشنهاد داده، اما همه آن ها به نوعی با شکست مواجه شده و اکنون واردات خودرو معطل تامین ارز است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
نرگس باقری زمردی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در نامه ای به مدیر دفتر فناوری داده صمت نوشت، محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار تغییر کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: این روزها که واردات خودروهای نو بسیار کند پیش می رود و خبری از آیین نامه واردات کارکرده ها نیز نیست، تایید و تکذیب ها در مورد مساله تامین ارز نشان می دهد این موضوع کماکان مانع اصلی (و رسمی) بر سر راه ورود خودروهای خارجی به کشور است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۲    
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که قرار بود از ابتدای سال انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که از ابتدای سال قرار بود انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که از ابتدای سال قرار بود انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۱:۰۷    
عدم پرداخت یا تامین ارز تولید کنندگان باعث شده به نقطه ای برسیم که مردم نتوانند برای فرزندشان شیرخشک تهیه کند البته وزارت بهداشت چندین مرتبه ما را دعوت به سفر نظارتی کرده اما تاکید کردیم که مشکلات مردم را با سفر نمی توان حل کرد و باید با اتحاذ تدابیر ویژه به فکر حل مشکلات مردم باشیم.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، نرخ ارز در کشور همواره متاثر از شرایط اقتصادی و سیاسی بوده است و حال که نزدیک 6 ماه از ثبات بازار ارز می گذرد و این امر را می توان نتیجه سیاست های بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز همچون تاسیس مرکز مبادله ارز، عرضه ارز اربعین ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۰    
دانلود فیلم در این برنامه از خط سود همراه با امیرحمزه توسلی مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک به بررسی ریشه های عدم تامین مواد اولیه و کاهش تولید شرکت پرداختیم. مرتضی کلهری به عنوان کارشناس در برنامه حضور داشت و نکاتی در خصوص صنعت روغن کشی، رقبا و وضعیت واردات دانه های روغنی بیان کرد. ...
واردکنندگان تلفن همراه از این به بعد می توانند از ارز حاصل از صادرات دیگران هم برای واردات موبایل استفاده کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
محل تأمین ارز تلفن های همراه بالای 600 دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود در سامانه جامع تجارت صرفاً به ارز صادراتی غیر تغییر پیدا کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۳۸ سایت دیگر  
با تصمیم دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: رئیس انجمن تولید کنندگان نوشت افزار درباره صادرات در این حوزه گفت: یکی از مهمترین مشکلات در بخش صادرات، تامین به موقع کالا بر اساس قرارداد است که با توجه به روند طولانی تامین مواد اولیه امکان پذیر نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
براساس مکاتبات انجام شده محل تامین ارز تلفن های همراه بالای 600 دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود در سامانه جامع تجارت صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۴   + ۲۴ سایت دیگر  
با توجه به مکاتبه کارشناسی یکی از معاونت های سازمان توسعه تجارت، رویه رانتی واردات در برابر صادرات خود که برای تأمین ارز واردات تلفن های همراه بیش از 600دلار مورد استفاده قرار گرفت، پس از حدود یک سال به نتیجه مورد نظر نرسیده و اساساً شکست خورده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه 70 درصد از ایستایی کالاها مربوط به تخصص و تامین ارز است، 3 دلیل اصلی ایستایی کالاهای وارداتی در گمرکات کشور را تشریح کرد.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه 70 درصد از ایستایی کالاها مربوط به تخصص و تامین ارز است، 3 دلیل اصلی ایستایی کالاهای وارداتی در گمرکات کشور را تشریح کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مهدی کویتی، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در حاشیه پنل تخصصی همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: باتوجه به بخشنامه جدید بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت ارز حاصل از صادرات شرکت های فولادی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به چالش های پیش روی واردات کاغذ گفت: روند تخصیص و تأمین ارز درحالی که باید در نهایت 10 روزه باشد، اکنون بین 40 تا 50 روز طول می کشد که همین مسئله شرایط کار را برای بسیاری از همکاران سخت می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت دینار به جای دلار برای ارز تخصیص یافته به زوار اربعین اقدامی قابل تقدیر و مبارک است که باید به سایر بخش ها نیز تسری یابد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۲    
تنها گفت: خط تولید صنعت تایر که به صورت مستمر در حال فعالیت است را نمی توان بدون تامین ارز و مواد اولیه رها کرد. تخصیص ارزی که فقط روی کاغذ باشد به هیچ دردی برای صنعت نمی خورد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر کشاورزی با اشاره به اینکه مشکل اصلی تاخیر در توزیع نهاده های دامی، تامین ارز مورد نیاز بود، گفت: ارز موردنیاز تامین شده و با واردات نهاده های دامی از چند کشور تا پایان آذرماه مشکل تامین نهاده های دامی برطرف می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
چند روز تا پایان نیمه نخست سال باقی مانده، اما هنوز خبری از اجرای یک قانون مهم خودرویی در دولت نیست. خاندوزی در این باره با اشاره به مساله ارزی در بانک مرکزی به تابناک گفت: امید ما این است که تا مهر به پایان نرسیده، این مصوبه را در هیات دولت هم داشته باشیم.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، هوشنگ شجری؛ تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا درباره تد بیر بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی و عدم ایجاد التهاب در بازار ارز اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که بین کشور های همسایه و منطقه در دنیا همواره روال شده ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه گفت: بانک مرکزی در اربعین، حرکت هوشمندانه ای را برای تامین ارز انجام داد که قابلیت اجرائی زیادی در مبادلات با کشورهای منطقه دارد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مجتبی یوسفی؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تجربه جدید تامین ارز اربعین با تدابیر ویژه بانک مرکزی، اظهار کرد: امسال شاهد بودیم که بانک مرکزی به جای دلار از دینار به عنوان ارز تخصیص یافته به زوار اربعین استفاده کرد که بسیار مهم بود. ...
صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: در هفته های اخیر صنعت تایر با چالش جدیدی روبرو شده است. کاهش تولید و عرضه تایر به بازار به عوامل مختلفی ربط دارد. عواملی که حتی اگر در این زمان برطرف شوند باز هم پروسه تولید و عرضه محصول به بازار با چند ماه تاخیر صورت خواهد گرفت ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
طهماسبی گفت: این روزها واردات خودرو ازجمله الزامات برای تعادل بخشیدن به این صنعت و بازار است و هیچ مانعی جز تامین ارز برای واردات خودرو وجود ندارد. اکنون ناترازی عرضه و تقاضا و دخالت واسطه گران و انحصار تولید ازجمله دلایل اصلی گرانی خودرو است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اشکالات سامانه نیما ، گفت: مقرر شد عملکرد سامانه نیما مجدد بررسی و ایرادات آن جهت ایجاد بستری امن برای تامین ارز تولید کنندگان از محل ارز صادر کنندگان اصلاح شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۰۳   + ۵۴ سایت دیگر  
به دنبال شکایت یکی از شرکت های تولید کننده و فعال در زمینه لوازم خانگی از طرز کار سامانه "نیما" و متضرر شدن این شرکت مقرر شد به منظور جلوگیری از تکرار موارد مشابه و زیان تولید کنندگان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: تامین ارز مورد نیاز هر کشور و مدیریت و کاهش نقدینگی، یکی از مهم ترین سیاست های بانک مرکزی در تثیت سیاست های اقتصادی کشور است.
صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
صنعت ماشین: بازار لاستیک در ماه های گذشته با چالش های مختلفی مواجه بوده و قیمت ها روند صعودی داشته است. بررسی ها نشان می دهد علت ایجاد التهاب در بازار کاهش 14درصدی تولید ناشی از تامین نشدن ارز مورد نیاز صنایع لاستیک سازی بوده است ...
محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران، با حضور در بیست ودومین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات، ضمن بازدید از غرفه ها و تشکل مربوطه، با صاحبان این صنعت در مورد مشکلات فعالان اقتصادی به گفت وگو نشست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، اربعین سالار شهیدان امسال باشکوه تر از سال های قبل برگزار شد و مسوولان و دست اندرکاران تمام تلاش خود را به کار بستند که زائران این سفر را با کمترین دغدغه انجام دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۲۲   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون ارزی اسبق بانک مرکزی گفت: تخصیص ارز اربعین به صورت دینار موجب شد اربعین امسال نقش واسطه ها و دلالان بازار ارز بسیار کمرنگ تر از سال های گذشته شود و تامین ارز برای زوار تسهیل شود.
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۰۴   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک همچون سال های گذشته با توانی مضاعف، خادم دلسوختگان و عاشقان حسینی بود و برای اربعین امسال اقدامات ویژه ای را برای زائران در نظر گرفت که از میان آن ها می توان به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به زائران ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی برای ارائه گزارش نحوه تخصیص و تامین ارز ترجیحی به کالاهای اساسی و توضیح درباره وضعیت نامناسب تنظیم بازار این کالاها در کشور به کمیسیون اقتصادی می آید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مشکلات تولید کنندگان برای تامین ارز با حضور مدیران بانک مرکزی در کمیسیون اصل نود مجلس بررسی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
وزرای نفت، نیرو، کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری حضور می کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۱۹   + ۳۱ سایت دیگر  
بازار لاستیک در ماه های گذشته با چالش های مختلفی مواجه بوده و قیمت ها روند صعودی داشته است. بررسی ها نشان می دهد علت ایجاد التهاب در بازار کاهش 14درصدی تولید ناشی از تامین نشدن ارز مورد نیاز صنایع لاستیک سازی بوده است. با این حال به نظر می رسد مشکل تامین ارز تولیدکننده های لاستیک در حال حل شدن است.
خوزنامه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
خوزنامه| درحال حاضر طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد، کشور با کسری 5 میلیون عدد شیرخشک مواجه است. کسری که از ماه های پیش شروع شده و پیش بینی می شود، تشدید هم شود. ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۷:۰۹    
مشکل تأمین ارز خودروسازان یکی از دردسرهای بزرگ تولید خودرو پس از اعمال مجدد تحریم ها بوده است. این مسئله باعث شده که میزان تولید خودرو روزبه روز کاهش یابد و به موازات آن شاهد افزایش نرخ خودرو نیز باشیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان: با تامین ارز مورد نیاز برای تولید لاستیک بخش زیادی از مشکلات این صنعت حل می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی با تامین ارز اربعین به دینار، از تقاضای دلار جلوگیری کرد و با استفاده از این ارز هزینه های زائران را کاهش داده است.
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۱:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، الهویردی دهقانی نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد خوب بانک ملی در ارائه ارز اربعین، گفت: اربعین یک همایش مذهبی شیعه است که اهداف مکتب عاشورایی را تبیین می کند و مردم را در یک مسیر معنوی همدل می کند. ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
وهاب آقایی کارشناس حوزه خدمات پس از فروش به بازار گفت: اپیدمی چالش تامین قطعه در صنعت و بازار خودرو توسط دولت به دلیل عدم تامین ارز و ممنوعیت واردات رسمی ایجاد شده است.
اقتصاد آنلاین / تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان لاستیک خودرو: در صورت تامین ارز موردنیاز ، کمبود بازار لاستیک برطرف خواهد شد.