چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۳:۵۴Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه روستایی»

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: نمایشگاه روستا آباد از امروز تا 18 مهرماه در محل مصلای امام خمینی (ره) برپا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۹:۴۳    
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: حدود 70 درصد از امنیت غذایی کشور ما به روستا ها متکی است.
خلخالیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۵:۳۷   + ۱۷ سایت دیگر  
همزمان با روز روستا و عشایر و برگزاری نمایشگاهی به همین مناسب در مصلای تهران، هنرمندان گروه زیرون شهر کلور در ایستگاه متروی دروازه دولت تهران، بخشی از مراسم آئینی منطقه شاهرود خلخال را در قالب موسیقی و نمایش اجرا کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: طی سال های 95 تا 1400، 450 هزار نفر برگشت به روستا داشتند و در دو سال دولت سیزدهم این روند ادامه داشته است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور به مناسبت روز ملی روستا گفت: با اجرای برنامه های اشتغال زایی، نرخ بیکاری در روستاهای کشور 1.7 درصد کاهش یافت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت:با اجرای برنامه های اشتغال زایی، نرخ بیکاری در روستا های کشور 1.7 درصد کاهش یافت.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۶:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
تیتربرتر، سید امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری در برنامه ای تلویزیونی با اشاره به برگزاری نمایشگاه از محصولات روستاییان، گفت: ما در اطراف خود آثار زیادی از ظرفیت های روستایی می بینیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مطابق اظهارات معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور از 1.5 میلیارددلار اشتغال پایدار روستایی حدود 150 هزار دلار باقی مانده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور گفت: به مناسبت روز ملی روستا و عشایر از 12 مهر ماه، بازارچه عرضه مستقیم محصولات روستایی در مصلی تهران برگزار می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۳۱   + ۵۲ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی جهاد سازندگی گفت: برای بازگشت افراد به روستا تسهیلات اشتغالزایی تا سقف 500میلیون تومان به صورت قرض الحسنه پرداخت می شود. به گزارش تسنیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۰۷    
نشست خبری معاون رئیس جمهور امیرحسین مدنی با اصحاب رسانه برای نمایشگاه روستا آباد صبح امروز در محل معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با محوریت رونق بازار فروش محصولات روستایی و عشایری برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۷    
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور گفت: به مناسبت روز ملی روستا و عشایر از 12 مهر ماه، بازارچه عرضه مستقیم محصولات روستایی در مصلی تهران برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: 33 هزار پروژه روستایی و عشایری با سرمایه گذاری 350 هزار میلیارد ریال و اشتغال 670 هزار نفری با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۷    
در آستانه 15 مهر روز روستا و عشایر نشست خبری با حضور سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و منطق محروم کشور و دبیر شورایعالی جهاد سازندگی برای اعلام برنامه های برپایی نمایشگاه امروز 9 مهرماه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات روستایی و عشایری با عنوان روستا آباد از 12 الی 18 مهر ماه سال جاری در محل مصلی امام خمینی (ره) خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بیش از 80 هزار میلیارد تومان از سوی دولت سرمایه گذاری در دل روستاها انجام شده که 670 هزار شغل ایجاد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: در دو سال گذشته 670 هزار شغل با سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد تومان، در مناطق عشایری و روستاهای کشور ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه از اجرای ویژه برنامه آوای سرزمین من با مشارکت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری همزمان با فرارسیدن هفته وحدت در مترو تهران خبر داد و گفت: گروه های موسیقی از استان های مختلف در ایستگاه های مترو ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، آموزش و ارتقای مهارت روستاییان را از عوامل مهم در تقویت و پایداری توسعه روستایی دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مشارکت زنان روستایی در مدیریت روستاها با مسئولیت در دهیاری ها علاوه بر اینکه در توسعه جامعه محلی نقش بسزایی دارد، نشان از مشارکت بانوان در نظام تصمیم گیری و مدیریتی کشور است و می توان آن را به عنوان الگویی موفق به جامعه معرفی کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۰    
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: تدوین سند روستاها باید مبتنی بر مطالعات علمی و کارشناسی باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ویژه گنبدکاووس مهدی دهرویه در جلسه 15 روستای هدف توسعه و پیشرفت شهرستان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تقویت دانش بنیان ها، تعاون و توسعه روستایی را از جمله نقاط قوت گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه دانست.
امیر حسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و دبیر شورای عالی جهاد سازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی، از مدیرعامل صندوق با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آورد. ...
معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از برگزاری پانزدهمین جلسه کمیته فنی کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی عشایری شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۴    
بروجرد - ایرنا - بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روستاییان بخاطر نقش مهمی که در دفاع از کشور و تثبیت نظام داشتند، مورد توجه بیشتری از طرف دولت قرار گرفتند و بسیاری از خدمات عمومی و زیر ساختی مانند آب، برق، تلفن، گاز، راه ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای حفاظت از گونه های نادر حیات وحش و اصل ایجاد مناطق حفاظت شده، گفت: بعضاً شاهد هستیم که محدوده این اراضی به قدری وسیع گرفته شده که عملاً امکان توسعه روستایی را حذف کردیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
قائم مقام مؤسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی از تولید بذر و نهال مقاوم و متناسب با اقلیم ایران با کمک شرکت های دانش بنیان خبرداد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
طبق گفته اخیر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم در طی 4 سال گذشته 350 هزار نفر از شهر به روستا مهاجرت کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از برگزاری روستا آباد رویداد روستایی کشور از 12 تا 18 مهرماه در مصلی تهران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بانک جامع اطلاعات محرومیت کشور ایجاد شده که اقدامات انجام شده در چهل ساله انقلاب برای رفع محرومیت و رونق روستاها در آن جمع آوری شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست مجازی روز جهانی آگاهی برای کاهش ضایعات مواد غذایی 27 سپتامبر 2023 برابر با 5 مهر امسال به صورت آنلاین از سوی مرکز توسعه روستایی یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه (CIRDAP) برگزار می شود . ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با ثبت باغستان سنتی قزوین در جیاس، ایران در ردیف کشورهای دارای نظام های میراث کشاورزی مهم جهانی قرار می گیرد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دکتر حسین آبادی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ضمن اعلام این خبر افزود: پویش همه حاضر برای کمک به دانش آموزان کم برخوردار در آستانه سال تحصیلی جدید و با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور (دبیرخانه شورای عالی جهاد سازندگی ) راه اندازی شده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۵    
مدیر برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت:تقریبا 27 و نیم درصد ارزش افزوده اقتصاد کشورمان در مناطق روستایی رقم می خورد و دولت توجه خوبی به 40 هزار روستا و 62 هزار آبادی دارای سکنه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کاشان - یک کاشانی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۰۲    
عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم مجلس شورای اسلامی گفت: در مصوبه نهایی کمیسیون تلفیق به موضوع توسعه روستایی توجهی نشده و روستا، موضوع مهجور مانده در برنامه هفتم است و در صحن علنی تلاش می کنیم، جبران کنیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۳۳    
مجمع جهانی گردشگری خوراک وابسته به سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به دونوستیا-سن سباستین در اسپانیا (5 تا 7 اکتبر) بازخواهد گشت تا بر این موضوع تمرکز کند که چگونه گردشگری می تواند توسعه روستایی را تقویت کند، تاب آوری اقتصادی را بالا ببرد و میراث فرهنگی را حفظ کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر کشاورزی و توسعه روستایی لهستان گفت که این کشور ممنوعیت واردات غلات از اوکراین را تصویب کرده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مجتبی رضا زاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه روستایی این سازمان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: کمبود گوشت قرمز همچون زخم کهنه ای است که در اثر برخی از دخالت ها و بی توجهی ها به توسعه روستایی حاصل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۴    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: باید در راستای طرح حمایت از اشتغال زایی و توسعه روستایی در کردستان مر قانون اجرا شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۶:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد گفت: تهیه طرح توسعه روستایی در تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان انجام شده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۹    
دکتر کوروش جوادی پاشاکی استاد دانشگاه آزاد اسلامی ساسان فرجی هرمزی کارشناس ارشد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور امروزه اقتصاد روستایی با انواع چالش ها برای توسعه منطقه ای مواجه است،تولید ، قیمت محصولات کشاورزی ، بازارکالاها، نهاده اصلی یعنی آب در بهره وری زمین ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۱    
حجت علی سلیمی فرماندار شهرستان سرچهان از طرح های عمران روستایی بنیاد مسکن در روستای خیر آباد این شهرستان بازدید کرد و بیان داشت : توسعه روستایی و محرومیت زدایی دو رکن اصلی فعالیت در روستاها است که از سوی بنیاد مسکن دنبال می شود.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی و محرومیت زدایی ریاست جمهوری با بیان اینکه کاروان اربعین جامعه ورزش کشور اتفاق خوبی را در زمینه فرهنگی رقم زده است اظهار داشت: توفیقی شد که امسال اربعین خدمت ورزشکاران شاخص کشور باشیم و خداراشکر جمعی که ما در خدمتشان هستیم بچه های خوب و جهادی و افرادی هستند که در شهر و دیارشان ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
[شهروند] طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در راستای افزایش بهره وری کشاورزی و در عین حال حفظ پایداری و تقویت امنیت غذایی با همکاری سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) پیگیری می شود ...
فرمانداری فریدن   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عملیات رشد و توسعه روستایی در سه بخش زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت معابر در سطح 28 روستای فریدن در حال اجرا است. فرماندار شهرستان فریدن گفت: بیش از هزار و 500 تن قیر یارانه ای به شهرستان فریدن تحویل داده شده و بیش از 33 هزار تن آسفالت در [...]
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شمال نیوز : فرصت ثبت نام متقاضیان از 1402/06/15 تا 1402/06/31 تمدید شد، علاقه مندان برای ثبت نام به درگاه الکترونیکی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به آدرس mashmoolin.iripo.ir مراجعه نمایند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: سقف وام اشتغال روستایی 500 میلیون تومان شد و هر بنگاه اقتصادی که اشتغالزایی داشته باشد، به ازای هر نفر بیمه شده یک فقره وام تا سقف 500 میلیون تومان دریافت می کند.