یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۸:۰۳Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلاینده های هوا»

بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه سلامت: مسوول مرکز پایش آلاینده های شهرداری مشهد گفت: میوه درختان توت شهری به میزان زیادی آلوده است و باید از خوردن آنها خودداری کرد. به گزارش برنا، رضا اسماعیلی گفت: آلاینده های هوا و ذرات معلق، ترکیبی از چندین آلاینده سمی و خطرناک هستند که طبق سیاهه انتشار آلودگی هوای مشهد ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
پس از انتخاب 35 شاخص موثر محیط زیستی مانند بلایای طبیعی، میزان مصرف انرژی، تولید پسماند، آلاینده های هوا و ...، وضعیت فشار وارده بر مناطق 22 گانه تهران مورد سنجش قرار داده شده که نتایج بیانگر این است که هیچ یک از مناطق بیست و دو گانه دارای عدد فشار کل مطلوب، خیلی کم، کم یا حتی متوسط نیستند. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت مدیر تولید(بهینه سازی مصرف انرژی( از کسب استاندارد ملی 16000 (INSO 16000) برای اولین بار در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با معاینه فنی موتور خانه ها و کاهش انتشار آلاینده های هوا - موضوع ماده 17 قانون هوای پاک، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان – بررسی سامانه سنجش آلاینده های جوی در کلانشهر اصفهان بیانگر خاموشی 10 ایستگاه است و تنها چهار ایستگاه فعال است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گیاهان زیادی وجود دارند که ضمن آسان بودن نگهداری آن ها، به پاکسازی آلاینده های هوا کمک می کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
براساس اطلاعیه ای که اداره کل هواشناسی درباره هشدار سطح زرد اعلام کرده است، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای کاهش اثرات ناشی از آلاینده های هوا بر سلامت جامعه، تدابیر لازم را به منظور اطلاع رسانی و توصیه های بهداشتی ارائه کرد.
احتساب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
احتساب – ترجمه و تخلیص – حبیب صادقی - بر اساس تحقیقات جدید دوستان زمین ، در انگلستان، رنگین پوستان سه برابر بیشتر در مناطقی با آلودگی هوا زندگی می کنند . ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۷:۱۵    
مدیر گروه پژوهشی آلودگی هوا و صوت دانشگاه آزاد اصفهان، حوزه فعالیت این گروه را اندازه گیری آلاینده های هوا، غبار محیط و اندازه گیری های مربوط به صوت در محیط های گوناگون دانست.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد قرار گرفتن در معرض سطوح بالای آلاینده های هوا با آسیب های استخوانی در زنان یائسه مرتبط است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۶:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد قرار گرفتن در معرض سطوح بالای آلاینده های هوا با آسیب های استخوانی در زنان یائسه مرتبط است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۵    
هوای تهران در با قرارگیری میانگین غلظت آلاینده های هوا بر روی عدد 100 در مرز آلودگی برای گروههای حساس قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۷    
امروزه که تمام نگاه ها به سمت آلاینده های هوا معطوف شده، آلودگی صوتی یکی از مهم ترین آلودگی های زیست محیطی است و چراغ خاموش، سلامتی میلیون ها انسان و حیوان را با خطرهای جدی مواجه می کند. بنابراین باید راهکاری برای مقابله با آن اندیشیده شود.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۳    
تصویری دیدنی از شهر تهران بعد از ورزش باد و کاهش حجم آلاینده های هوا در فضای مجازی پربازدید شده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۹    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان البرز، آلاینده های هوا بر محیط زیست جهانی از جمله زیستگاههای حیات وحش، تنوع زیستی، سلامت و باردهی و میزان جنگلها و سایر سیستمهای وحشی تأثیر می گذارند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۰:۰۲    
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۱:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛دکتر عباس فایضی در نشست خبری دوازدهمین کنگره دو سالانه انجمن آسم و آلرژی ایران به نقش آلاینده ها در بروز بیماری آسم اشاره کرد و اظهار کرد: در این کنگره مستندات علمی دنیا در مورد نقش آلاینده های هوا در افزایش میزان بروز انواع سرطان ها، سکته های مغزی و قلبی ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۱    
هوای تهران امروز 24 بهمن ماه علی رغم بارش طولانی برف روز گذشته در وضعیت قابل قبول قرار دارد و هنوز میزان آلاینده های هوا به حدی کاهش نیافته که هوا را در وضعیت پاک قرار دهد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۲   + ۲۷ سایت دیگر  
"کاربرد پرتوها" نامی کمتر آشنا در چرخه سوخت هسته ای است. این بخش هر چند با زندگی روزمره و نیازهای ضروری در بخش های بهداشت و درمان و تشخیص سرطان ها و بیماری های صعب العلاج و نیز در بخش کشاورزی و صنعت استفاده دارد، اما از مشهوریت کمتری نسبت به بخش های غنی سازی، سوخت، نیروگاهی و ... برخوردار است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، بارش نعمت الهی و وزش باد در چند روز گذشته کیفیت هوای تهران را پس از روزها آلودگی در شرایط پاک قرار داده است. براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون غلظت آلاینده های هوا به عدد 38 یعنی پاک رسیده است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۰:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
بارش نعمت الهی و پایداری هوا در شبانه روز گذشته کیفیت هوای تهران را پس از روزها آلودگی در شرایط سالم برای همه گروه ها قرار داده است. براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده های هوا طی 24 ساعت گذشته به عدد 87 رسیده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: شاخص کیفیت هوای شهر تهران در 24 ساعت منتهی به صبح روز گذشته 86 و هوا سالم شد. تنفس هوای سالم ارمغانی بود که بارش باران و برف در تهران به همراه آورد و آلاینده های هوا تا حدی شسته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان سمنان، پایداری جوی موجب افزایش نسبی غبار و آلاینده های جوی می شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مبنای رسیدن غلظت آلاینده های هوا به 150 برای اعلام غیر حضوری شدن مدارس در قانون آمده است؛ قانونی که در راستای قانون هوای پاک مصوب هیأت وزیران در سال 1396 است. بنابراین بهتر است به جای تغییر قانون، به وضعیت هوای آلوده تهران برسیم و در عین حال به راهکارهایی که بتواند بچه ها را از مدرسه دور نکند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
افزایش آلایندگی ها در آسمان پایتخت از دست کم یک سال گذشته، سازمان اورژانس تهران را بر آن داشته تا با راه اندازیِ اتوبوس آمبولانس های اورژانسی ، این دستگاه های امدادی را در روزهایی که میزان آلاینده های هوا شرایط برای گروه های مختلف ناسالم می شود، در چند نقطه پایتخت مستقر کند ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
توسعه فناوری های جدید، یکی از امیدوارکننده ترین مرزها برای بهبود کیفیت هواست. از مبدل های کاتالیزوری گرفته تا محصولات مصرفی که آلاینده های کمتری منتشر می کنند، همه روش هایی فناورانه ا ست که برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا در داخل و خارج ازخانه استفاده می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نماینده مردم اصفهان در گفت وگو با رئیس جمهور خواستار افزایش اختیارات استان اصفهان و اقدامات بیشتر استانداری، برای مقابله با مازوت سوزی و آلاینده های هوا شد.
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۴   + ۷۲ سایت دیگر  
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت ضمن اشاره به عوارض شدید آلودگی هوا بر سلامت کودکان، گفت: هر چه که در راستای سلامت مردم باشد، وزارت بهداشت با آن موافق است و هرچه که به سلامت مردم آسیب برساند، وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم با آن مخالف خواهد بود.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته جاری در استان اصفهان تداوم دارد و بدین سبب غلظت آلاینده های هوا نیز افزایش خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: استقرار توده هوای سرد تا پایان این هفته در استان اصفهان تداوم دارد و بدین سبب غلظت آلاینده های هوا نیز افزایش خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۹:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی شاخص آلاینده های هوا باید 24 ساعته باشد تا درباره آن تصمیم گیری شود. طبق اعلام سازمان حفاظت محیط زیست این کار طبق استاندارد های بین المللی است و بر اساس آن در مواقع اضطرار مصوباتی تعیین و اجرا می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۳۶   + ۱۳۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام استانداری تهران مدارس و دانشگاه های استان تهران به دلیل افزایش آلاینده های هوا فردا غیرحضوری شدند.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۲۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان اصفهان در باره تشدید شرایط پایداری جوی و انباشت آلاینده های هوا در مناطقی از استان به ویژه کلانشهر اصفهان "هشدار نارنجی" صادر کرد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۲۱:۱۸   + ۲۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت:با توجه به روند افزایشی غلظت آلاینده های هوا مقرر شد تمامی مقاطع تحصیلی استان البرز فردا اول بهمن بصورت غیرحضوری برگزار شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان می دهد که میزان غلظت آلاینده های هوای تهران در روز های شنبه و یکشنبه افزایش خواهد یافت. به گزارش مهر، بر اساس آنچه که سازمان هواشناسی اعلام کرده است، ماندگاری هوای سرد در کلانشهر ها و شهر های صنعتی، با افزایش شاخص های آلاینده های هوا همراه خواهد شد ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 90درصد مردم در سراسر جهان هوایی را استنشاق می کنند که با توجه به معیارهای سازمان بهداشت جهانی، آلوده تلقی می شود و می تواند بیماری های بسیاری را با خود به همراه داشته باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آلودگی هوا در شهر های بزرگ، سالانه موجب از بین رفتن هشت میلیون سال عمر در جهان می شود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۲    
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: خشکی چشم، نسبت به گذشته بیشتر دیده می شود که یکی از دلایل مهم آن، آلاینده های هوا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۲:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: خشکی چشم، نسبت به گذشته بیشتر دیده می شود که یکی از دلایل مهم آن، آلاینده های هوا است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پاکدشت - ایرنا - رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: بدلیل افزایش آلودگی هوا، فعالیت معادن شن و ماسه و همچنین کارخانجات آسفالت و بتن تا زمان رفع آلودگی در این شهرستان ممنوع شد. ...
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مجید درگی مدیرکل محیط زیست البرز، درباره وضعیت آلودگی شهرستان های استان توضیح داد و گفت: از مردم درخواست داریم که اگر کار ضروری ندارید از خانه خارج نشوید.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۶:۲۹    
اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ هفته گذشته به دلیل افزایش آلاینده های هوا و تشدید آلودگی هوا مدارس تهران در تمامی مقاطع به صورت غیر حضوری برگزار شدند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بیماری های ناشی از آلاینده های هوا سالیانه میلیون ها نفر را در بیمارستان بستری می کنند یا باعث فوت آنها می شوند.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
شاخص کیفیت هوای همدان در وضعیت ناسالم برای همه گروه های سنی است که این وضعیت ناسالم تا زمان بارندگی ها و تغییرات جوی ادامه دارد. رئیس مرکز بهداشت استان بیان کرد: پیرو توصیه های قبلی در زمینه وضعیت آلاینده های هوا و شاخص کیفیت هوا که در روزهای گذشته وضعیت ناسالم برای گروه های پر خطر بوده ...
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از عدم وزش باد قابل ملاحظه و ماندگاری و انباشت آلاینده های هوا به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از جمعه تا صبح شنبه (16 تا 17 دی) خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۷:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
محققان در مطالعه جدید خود اظهار کردند حملات آسم در کودکان با آلاینده های خاص موجود در هوا مرتبط است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
برف و باران هم حریف آلاینده ها نشد! ستاره صبح - پارسا سپهری: وارونگی دما در روز جمعه باعث شد به دلیل سکون هوا شاخص آلودگی هوا از عدد 200 هم در برخی مناطق تهران بالاتر رود. روز گذشته میانگین شاخص آلودگی هوا در تهران بیش از عدد 150 در وضعیت ناسالم برای همه قرار داشت ...
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۳:۱۳   + ۳۶ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از عدم وزش باد قابل ملاحظه و ماندگاری و انباشت آلاینده های هوا به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از جمعه تا صبح شنبه (16 تا 17 دی) خبر داد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
بیماری های ناشی از آلاینده های هوا سالیانه میلیون ها نفر را در بیمارستان بستری می کنند. برآورد سازمان بهداشت جهانی این است که از هر 8 مورد مرگ یک مورد به دلیل آلودگی هواست.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به ماندگاری آلاینده های هوا به دلیل عدم وزش باد تا صبح فردا هشدار داد. به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از عدم وزش باد قابل ملاحظه و ماندگاری و انباشت آلاینده های هوا به ویژه ذرات معلق کمتر از 2 ...