جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۵:۱۰Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آندومتر»

ایرسا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۱    
ایرسا- اندومتریوز یک بیماری مزمن است که می تواند از اولین قاعدگی زن شروع شود و تا یائسگی ادامه یابد. بافت آندومتر در خارج از رحم رشد می کند که می تواند باعث درد مزمن، التهاب و علائم گوارشی شود ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پیروی از یک الگوی غذایی سالم نقش تعیین کننده در باروری زوجین دارد زیرا تغذیه دو تا سه ماه پیش از شکل گیری نطفه تاثیر مستقیمی بر کیفیت تخمک، اسپرم و پذیرش آندومتر دارد.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سرطان رحم، سرطان آندومتر (شایع تر است) و سارکوم رحم (نادر است) را شامل می شود. علائم سرطان رحم شامل خونریزی بین قاعدگی یا بعد از یائسگی است. این مقاله، شما را با درمان سرطان رحم، علائم و پیشگیری از آن آشنا می کند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۲    
سرطان رحم نوعی سرطان است که از سلول های پوشش داخلی رحم شروع می شود. این سلول ها آندومتر نام دارند. به همین دلیل می توان به سرطان رحم، سرطان آندومتر نیز گفت. روی این مقاله کلیک کنید تا با همه چیز درباره سرطان رحم آشنا شوید.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۶:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
آلودگی هوا خطر ابتلا به همه سرطان ها و نه فقط سرطان ریه را افزایش می دهد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اندومتریوز یک اختلال دردناک زنانه ناشی از رشد بافت های پوشاننده درون رحم یا آندومتر در جاهایی از بدن خارج از مکان معمول آنها است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۶    
اگر به تشخیص پزشک بیوپسی رحم برایتان تجویز شده است شاید بهتر باشد که قبل از انجام، اطلاعات بیشتری درباره آن داشته باشید. در این مقاله با ما همراه شوید تا همه چیز را درباره بیوپسی یا نمونه برداری از آندومتر رحم و عوارض آن در اختیارتان قرار دهیم.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برای بهبود کیفیت زندگی زنان مبتلا به آندرومتریوز، یک سری راه حل طبیعی وجود دارد. یاسمین کاندائو مدیر انجمن آندومتریوز فرانسه، راهکارهایی در این رابطه ارائه می دهد. ...
نی نی بان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
آندومتریوز شرایطی است که بافتی شبیه به پوشش داخلی رحم، یا همان آندومتر در سایر نقاط بدن رشد می کند. در این مقاله راهکارهایی برای زندگی با آندومتریوز را به شما ارائه می کنیم.
نتایج یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه لستر، نشان داده است که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان، در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به طور قابل توجهی بیشتر از سایر افراد است؛ مرگ و میر ناشی از سرطان های مرتبط با دیابت، مانند سرطان کبد، پانکراس و آندومتر نیز در بیماران مبتلا به دیابت ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه لستر، نشان داده است که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان، در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به طور قابل توجهی بیشتر از سایر افراد است؛ مرگ و میر ناشی از سرطان های مرتبط با دیابت، مانند سرطان کبد، پانکراس و آندومتر نیز در بیماران مبتلا به دیابت ...
نی نی بان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
وقتی که آندومتر یا پوشش داخلی رحم بیش از حد ضخیم می شود، به آن هیپرپلازی اندومتر می گویند. این بیماری سرطان نیست، اما در برخی موارد می تواند منجر به سرطان رحم شود. روی این مقاله کلیک کنید تا با انواع هیپرپلازی اندومتر آشنا شوید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
نتایج مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد داشتن فرزندان بیشتر احتمال ابتلا به سرطان آندومتر در زنان را کاهش می دهد.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۸:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهشگران در یک پیشرفت چشمگیر به چاقوی جراحی ای دست یافتند که انقلابی در پزشکی محسوب می شود. این چاقو می تواند در عرض چند ثانیه سرطان رحم را تشخیص دهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۰:۴۹    
مخترعین چاقوی هوشمند ساخته اند که قادر به بو کشیدن تومورها است و می تواند سرطان آندومتر یا رحم را فقط در عرض چند ثانیه تشخیص دهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سرطان می تواند رحم را تحت تأثیر قرار دهد، اندام توخالی گلابی شکلی که در آن کودک رشد می کند. رحم با بافت خاصی به نام آندومتر پوشیده شده است. هنگامی که سرطان در این پوشش رشد می کند، سرطان آندومتر نامیده می شود . بیشتر سرطان های رحم سرطان آندومتر هستند.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
برخی تحقیقات نشان می دهد زنانی که دو بار در هفته ماهی های چرب مصرف می کنند کمتر دچار ابتلا به سرطان آندومتر می شوند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۰۷:۳۱    
عمل کورتاژ نوعی عمل است که در زمان کوتاهی انجام می شود. در عمل کورتاژ دهانه رحم با داروها و دستگاههای مخصوص باز می شود و پس از آن به کمک وسیله ای به نام کورت بخش هایی از ناحیه داخلی رحم که آندومتر نام دارد، برداشته می شود ...
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خراش آندومتری روشی است برای بهبود و افزایش قابلیت لانه گزینی در رحم بعد از لقاح مصنوعی یا لقاح خارج از رحم (IVF). درواقع در این روش، سطح پوشش داخلی رحم خراش داده می شود تا احتمال لانه گزینی رحم بیشتر شود.
سینا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
محققان آمریکایی، توصیه کرده اند: به منظور کاهش خطر ابتلا به سرطان، مصرف نوشیدنی های شیرین شده با شکر را محدود کنید. به گزارش سیناپرس، مطالعه بزرگی که توسط محققان انجمن سرطان آمریکا (ACS) انجام شد نشان داده است، خطر مرگ ناشی از سرطان های مرتبط با چاقی، از جمله سرطان دستگاه گوارش، پستان ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
اندومتریوز یک اختلال دردناک زنانه ناشی از رشد بافت های پوشاننده درون رحم یا آندومتر در جاهایی از بدن خارج از مکان معمول آنها است.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۳:۲۶    
بافت داخلی رحم آندومتر نامیده می شود و بیماری اندومتریوز به اختلالی گفته می شود که بافت آندومتر در جایی به غیر از محل اصلی خود (که حفره داخلی رحمی است) مانند بافت های تخمدان، لوله های فالوپ
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۵:۲۹    
دوستارلیماب (Dostarlimab) دارویی با فعالیت ضدتوموری بادوام برای درمان سرطان پیشرفته و عودکننده آندومتر است که پس از آزمایشات بالینی نرخ پاسخ امیدوارکننده ای از خود نشان داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۰۱    
دوستارلیماب با برند تجاری جمپرلی و شماره دسترسی بانک دارو DB15627، یک آنتی بادی مونوکلونال ضد PD-1 است که در درمان ناهماهنگی ترمیم سرطان های آندومتر مورد استفاده قرار می گیرد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۲۳:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
محققان دریافته اند یک نوع دارو که برای درمان سرطان دهانه رحم در زنان استفاده می شود، برای درمان سرطان روده بزرگ بسیار مفید است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۲۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
Dostarlimab که با نام تجاری Jemperli فروخته می شود، یک آنتی بادی مونوکلونال است که به عنوان دارویی برای درمان سرطان آندومتر استفاده می شود که در سال قبل برای استفاده پزشکی در اروپا موفق به اخذ مجوز شده بوده است Dostarlimab یک آنتی بادی مونوکلونال مسدود کننده گیرنده مرگ برنامه ریزی شده-1 (PD-1) است ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
محققان نشان دادند که نانوذره درمانی یک گزینه ساده و کم خطر برای زنانی است که از آندومتریوز رنج می برند. آندومتریوز یک بیماری خطرناک است که تقریباً 176 میلیون زن را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
سرطان آندومتر هنگامی رخ می دهد که سلول های پوشش داخلی رحم یا آندومتر سرطانی می شوند و شروع به رشد خارج از کنترل می کنند. به ازای هر 5 واحد افزایش شاخص توده بدنی (BMI)، خطر ابتلاء به سرطان آندومتر تقریباً دو برابر می شود
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ - ۲۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آندومتر همان پوشش داخلی رحم می باشد. گاهی اوقات، به دلایلی که پزشکان هم هنوز کاملاً آن را نمی دانند، این نوع بافت می تواند در مکان های دیگری مانند لوله های فالوپ، مثانه یا صفاق (پوشش لگن و شکم) شروع به رشد کند. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، پزشکان آن را اندومتریوز یا کیست رحم می نامند.
سیتنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۲۰    
قهوه خطر سرطان رحم را کاهش میدهد. نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سرطان آندومتر را تا 29 درصد کاهش می دهد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۳    
آندومتریوز نوعی بیماری شایع و دردناک در بین خانم ها است که یکی از سه علت اصلی ناباروری زنان محسوب می شود. در طول چرخه قاعدگی طبیعی، مخاط رحم که به آن آندومتر می گویند، جهت آماده شدن برای بارداری، ضخیم تر می شود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۱:۰۲    
پولیپ های رحمی که پولیپ های آندومتر هم نامیده می شوند بافت های کوچک و نرمی در داخل رحم هستند که اندازه شان می تواند از یک دانه کنجد تا یک توپ گلف متغیر باشد.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۰۳    
پولیپ های رحم رشد هایی هستند که در پوشش داخلی رحم (اندامی که جنین در آن رشد می کند) اتفاق می افتد. آن ها توسط یک ساقه نازک یا یک پایه گسترده به آندومتر متصل می شوند و به داخل رحم گسترش می یابند.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۲۸ سایت دیگر  
میاسنیکوف اضافه کرد: این اتفاق وحشتناک زمانی رخ می دهد که فردی مبتلا به بیماری کبد نقصی در روند لخته شدن خون داشته باشد و او شروع به ریختن اشک قرمز کند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۸:۰۶    
امکان دارد خونریزی در اثر هایپرپلازی آندومتر ایجاد شده باشد دراین حالت رحم بسیار ضخیم می شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
سلامت نیوز :محققان پی بردند قرار گرفتن در معرض هورمون ها در زمان جنین ممکن است در ابتلا به آندومتریوز نقش داشته باشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ، آندومتریوز که 10 درصد از زنان در سن باروری را تحت تأثیر قرار می دهد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
در دو دهه اخیر اندومتریوز به عنوان یکی از بیماری های جدی و شایع در میان خانم هایی که در سنین باروری قرار دارند، مطرح شده است. این بیماری که حاصل رشد بافت جدار رحم، یعنی آندومتر در دیگر نقاط بدن، به ویژه حفره شکم و لگن است ...
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق نتایج یک تحقیق جدید، چاقی یا اضافه وزن می تواند احتمال ابتلا به چندین نوع سرطان را افزایش دهد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۱:۳۱    
معمولا پروژسترون برای کاهش خطر سرطان آندومتر در زنانی که از این داروها برای درمان علائم یائسگی خود استفاده می کنند، تجویز می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۴۷    
سرطان رحم با رشد غیرطبیعی و خارج از کنترل سلول ها شروع می شود، دو نوع اصلی سرطان رحم وجود دارد. سرطان آندومتر از پوشش رحم (آندومتر) شروع می شود و حدود 95 درصد از موارد را تشکیل می دهند و سارکوم های رحمی که در بافت عضلانی (میومتر) ایجاد می شود و نوع نادرتری از سرطان رحم است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۲:۴۷    
مرجان محبوب-کارشناس باسابقه مامایی-به سوالات کاربران شفا آنلاین پاسخ داد.
صبای سلامت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۵:۵۸   + ۲۲ سایت دیگر  
یک جراح و متخصص زنان و زایمان، بر لزوم آگاهی خانواده ها و مراقبان سلامت از علائم بیماری زنانه آندومتریوز تاکید کرد. به گزارش صبای سلامت ، خدیجه شادجو جراح، درباره ماهیت بیماری آندومتریوز، گفت: رحم خانم ها یک کیسه عضلانی است که داخل آن با یک لایه سلولی به نام آندومتر پوشیده شده است ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۱۰    
ضخامت آندومتر در روز چهارم قاعدگی 2 میلی متر بود مشکلی برای باردار شدن دارم؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه بر روی بیش از 25 هزار زن نشان می دهد که مصرف قرص های ضدبارداری نقش حفاظتی در مقابله با سرطان تخمدان و آندومتر دارد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۰    
در سونوگرافی واژینال رحم نوشته ضخامت آندومتر 19 م. م اندازه گیری شد که هتروژن است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۸    
هورمون استروژن در حفظ ضخامت، طراوت و نگهداری خون در آندومتر بسیار حیاتی است. سطح نامطلوب استروژن منجر به نازک شدن آندومتر میشود .
نبض ما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۳    
در فاصله زمانی میان بلوغ و یائسگی، هر ماه در زن سیکل قاعدگی بوجود می آید که این سیکل به منظور آمادگی برای حاملگی می باشد . هر ماه تخمک رسیده ای آزاد می شود و لایه داخلی رحم که آندومتر نامیده می شود ضخیم تر گردیده و آماده برای سلول تخم بارور شده می گردد ...
هارپی   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۲۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر مژگان تن ساز، پزشک متخصص طب ایرانی درباره علل ایجاد فیبروم رحمی اظهار کرد: “رحم” سه لایه دارد؛ لایه داخلی آن آندومتر ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۵۰    
برای باردار شدن، عوامل زیادی باید در زمان مناسب اتفاق بیفتد تا بارداری با موفقیت انجام شود.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۱۰    
سه ماه دیگه قصد آی وی اف دارم ولی آندومترم نازکه، استرادیول و دوفاستون تاثیر داره؟