سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۰:۴۳Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مودیان مالیاتی»

مدیرکل امور مالیاتی البرز از مهلت مودیان اشخاص حقیقی مالیاتی برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی تا 31 خرداد خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۷ ساعت پیش    
یکی از مهمترین اقدامات سازمان امور مالیاتی کشور، راه اندازی سامانه مودیان در سطح کشور است که همه مودیان مالیاتی موظف به ثبت نام در این سامانه و انجام تکالیف قانونی مربوطه از قبیل ارسال صورت حساب الکترونیکی در این سامانه هستند.
روند بازار   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی در جلسه هم اندیشی با رئیس و اعضای اتاق اصناف تهران، تکریم مودیان را یکی از ارکان گفتمان حاکم بر نظام مالیاتی در دوره تحولی جدید دانست و مهمترین شاخصه تحقق آن را تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی عنوان کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی در جلسه هم اندیشی با رئیس و اعضای اتاق اصناف تهران، تکریم مودیان را یکی از ارکان گفتمان حاکم بر نظام مالیاتی در دوره تحولی جدید دانست و مهمترین شاخصه تحقق آن را تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۲:۵۸   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تنها 2 هفته برای استفاده از مشوق های پرداخت مالیات بدون اظهارنامه باقی مانده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیرات راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی بر ایجاد عدالت و شفافیت مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۳    
ثبت اطلاعات در سامانه مودیان مالیاتی از سوی مشمولان برای جلوگیری از فرار مالیاتی الزامی است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۵    
یک کارشناس اقتصادی ضمن انتقاد از عدم دریافت مالیات یکسان از مشاغل کشور به دلیل نقص داده های اطلاعاتی مودیان، هوشمندسازی نظام مالیاتی کشور مبتنی بر داده های متقن را به عنوان راهکاری موثر در ایجاد عدالت مالیاتی برشمرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مدرس اداره کل امور مالیاتی خوزستان گفت: سامانه مودیان مالیاتی یکی از راه های جلوگیری از فرار مالیاتی است و تمام مشمولان باید زیر پوشش این سامانه قرار بگیرند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی تا پایان خرداد 1402 فرصت دارند تا اظهارنامه سال گذشته خود را ارائه دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی مازندران: مودیان مالیاتی استان برای ارائه اظهارنامه مالیاتی تا پایان خرداد مهلت دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مودیان مالیاتی تا پایان خرداد برای ارائه اظهارنامه مالیاتی مهلت دارند.
با مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۲۲    
براساس جدیدترین ویرایش های قانون سامانه مودیان مالیاتی و فراخوان های متعددی که به صاحبان کسب و کار اعلام گردید. مودیان مالیاتی که هنوز نسبت به ثبت نام سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی اقدام نکرده اند ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدرس اداره کل امور مالیاتی خوزستان و مدرس دانشگاه گفت: تمامی مشمولان مالیات تا دی ماه امسال زیر پوشش سامانه مودیان مالیاتی قرار می گیرند. امین نوشادی با اشاره به برگزاری همایش آشنایی با سامانه مودیان و قانون پایانه های فروشگاهی در محل اتاق بازرگانی اهواز بیان کرد ...
میهن نوین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۰    
سامانه مودیان مالیاتی، سامانه ای الکترونیکی وابسته به سازمان مالیات و دارایی کشور است، که بستری مناسب جهت ارتباط مستقیم مودی (فرد مشمول مالیات) و سازمان مالیات برای ارسال صورتحساب الکترونیکی را فراهم کرده است. این ارتباط از طریق پلی به نام کارپوشه سامانه مودیان برقرار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تأثیر راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی بر عادلانه کردن فرآیند اخذ مالیات ها در کشور پرداخت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیر راه اندازی سامانه مودیان مالیاتی بر ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی پرداخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۶    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به رویه ناعادلانه در پرداخت مالیات بین کارمند و کارگر با مشاغل خاص پر درآمد انتقاد کرد و سامانه مودیان مالیاتی را راهی برای جلوگیری از این مسئله معرفی کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
حدود 94 درصد مودیان مالیاتی استفاده کننده از تبصره ماده 100 بابت عملکرد سال 1400 مالیاتی پرداخت نکردند و یا کمتر از 10 میلیون تومان پرداخت کردند. این در حالی است که سرانه مالیات دریافتی از کارمندان در سال 1400، حدود 10 میلیون تومان بوده است.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه میانگین پرداخت مالیات کارمندان و کارگران بیشتر از مشاغل آزاد و خاص است، تاثیرات سامانه مودیان مالیاتی چه تاثیری بر اخذ عادلانه مالیات در کشور را تشریح کرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: عیسی اورج زاده، در خصوص شرایط بهره مندی مودیان مالیاتی از مالیات مقطوع در سال 1401 افزود: با تداوم رویکرد هوشمندسازی و حاکمیت داده در نظام مالیاتی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
در سال 1400، تعداد مودیان مالیاتی مشمول مالیات بر مشاغل که اقدام به تسلیم اظهارنامه کرده اند ، حدود 2.9 میلیون نفر بوده که در سال 1401 به حدود 4.4 میلیون نفر رسیده است؛ همچنین سرانه مالیات پرداختی توسط مشاغل در سال 1400، حدود 5.8 میلیون تومان و در سال 1401 حدود 6.1 میلیون تومان بوده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های امور صنفی تبریز گفت: به منظور تکریم و جلب رضایت مودیان مالیاتی و گسترش فرهنگ خود اظهاری، در سال گذشته با اختیار حاصل از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سامانه مودیان مالیاتی به منصفانه و عادلانه تر شدن فرآیند اخذ مالیات کمک می کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه ی مودیان چند وقتی است که به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب وکار تبدیل شده است. ابهامات و چالش های زیاد همراه با سوالات مختلف باعث شده تا صاحبان کسب وکار به خاطر نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم در مورد این موضوع نتوانند اقدامات لازم را انجام دهند و پروسه ی ثبت نام و ...
فرمانداری نجف آباد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۷:۰۰    
همایش امور مالیاتی در روز چهارشنبه 20 اردیبهشت با حضور جمعی از مودیان مالیاتی شهرستان نجف آباد و با حضور موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، مزیکی مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان و عنایتی رئیس امور مالیاتی شهرستان نجف آباد برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۹    
دادستان انتظامی مالیاتی سازمان در جمع کارکنان امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: نقش بی بدیل همکاران مالیاتی در احقاق حقوق مودیان و صیانت از حق دولت همراه با قضاوت حرفه ای و استفاده از سیستم هوشمند مالیاتی صورت می پذیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، تکریم مودیان مالیاتی به عنوان پیش قراولان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور را گفتمان حاکم بر راهبرد های نظام مالیاتی در دوره تحولی جدید دانست و چهارم محور تحول در نظام مالیاتی را تشریح کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اجرای پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی برای شرکت های بورسی و فرابورسی در سال گذشته اظهاراتی را بیان داشته است که در ادامه به آن می پردازیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
راه اندازی سامانه مودیان و تعیین ساز و کار ارسال صورتحساب الکترونیکی جزو مباحث مهمی بودند که در روزهای اخیر توجه بسیاری از افراد و کسب و کارها را به خود جلب کرده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۵۳    
اشخاص حقوقی به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده، از تاریخ 1402/01/01 مکلف به رعایت قانون پایانه های فروشگاهی می باشند و صورتحساب هایی که به صورت الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده اند فقط مورد تائید سازمان می باشند...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
جلیل کاربخش/ نایب رئیس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران تصویب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نوید تحول بنیادی در نظام مالیاتی کشور را به همه فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی داده است ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۷:۳۴    
جمعه 02/2/15 ، (اخبار رسمی) : . تعاریف مهم در قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان . افراد مشمول ثبت نام و فراخوان های ثبت نام در سامانه مؤدیان . درباره شرکت های معتمد در سامانه مودیان مالیاتی . جرائم عدم اجرای قانون سامانه مؤدیان مالیاتی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۷:۵۴    
مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: مودیان حقیقی و حقوقی برای ارسال اظهارنامه های مالیاتی خود اقدام کنند تا مشمول جریمه نشوند.
مدیرکل امور مالیاتی استان در همایش تخصصی مالیاتی در اتاق بازرگانی اصفهان به تبیین قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ارائه عملیاتی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی پرداخت.
موج   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان گفت: پرداخت مالیات از سوی مودیان مالیاتی و افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۶:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه ای گفت: شکایات مودیان مالیاتی که اقدام به فرار مالیاتی می کنند در مرکز عالی دادخواهی مالیاتی رسیدگی نخواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۳۷    
از ابتدای سال 1402 تمامی اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مکلف به رعایت قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آنها به سامانه مودیان مالیاتی هستند.
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی طبق قانون از وظایف صاحبان مشاغل اعلام شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۰:۱۰    
سامانه مودیان مالیاتی یک سامانه الکترونیکی است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور برای تسهیل ارتباط و تعامل بین مودیان مالیاتی و سازمان مالیاتی کشور ایجاد شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور مالیاتی اتاق اصناف تهران درباره قوانین پرداخت مالیات و چگونگی پر کردن اظهارنامه مالیاتی توضیحاتی داد. به گفته او مودیان مالیاتی می توانند تا چهار قسط مالیات خود را به سازمان مالیاتی پرداخت کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور:ما در حالی سال1400 را تمام کردیم که از بانک مرکزی استقراض نکردیم و پولی هم چاپ نکردیم، بلکه تعداد مودیان مالیاتی دو میلیون افزایش پیدا کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۵    
ارسال صورتحساب های الکترونیکی و همچنین نحوه ثبت نام در سامانه مودیان مالیاتی ازجمله مباحث پرحاشیه چند ماه اخیر در بین صاحبان کسب و کارها شده است. چراکه تمام مودیان مالیاتی بعد از بخشنامه صدور صورتحساب الکترونیکی موظف به ارسال فاکتور فروش در سامانه مودیان از طریق این سامانه هستند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۵۱    
دوشنبه 02/1/21 ، (اخبار رسمی) : اتصال به سامانه مودیان و ارسال صورتحساب ها به این سامانه دغدغه اصلی این روزهای مدیران مالی، حسابداران و کارفرمایان است. مودیان مالیاتی مشمول باید برای ارسال صورتحساب ها و اتصال پایانه های فروشگاهی خود به آن متصل شوند ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ذاکرنیوز، سردار علی آزادی در گفت وگو با تسنیم در سنندج، از کشف 239 میلیارد فرار مالیاتی با تلاش ماموران پلیس در استان خبر داد و اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان کردستان با اشراف اطلاعاتی از فرار مالیاتی توسط یکی از مودیان مالیاتی مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. ...
598   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنابر گزارش سازمان امور مالیاتی نهادها جزء بهترین مؤدیان مالیاتی هستند و مالیات آنها در سال 1400 حدود 31495 میلیارد ریال است و از هیچگونه معافیت مالیاتی برخوردار نیستند.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۰:۴۱   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، با توجه به قوانین و مقررات موجود، کلیه وجوه واریزی به حساب های بانکی تجاری از کلیه طرق از جمله درگاه های الکترونیکی پرداخت، دستگاه های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا و ... به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیات قرار می گیرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۷:۰۶    
از ابتدای سال اشخاص حقوقی دارای فعالیت های اقتصادی باید قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را اجرا کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون با وزیر اقتصاد و امور دارایی بیان کرد: در این جلسه توافقاتی در بخش های مهم صورت پذیرفت که ان شاءالله براساس توافقات بتوانیم مسیر حرکتی را برای تصمیمات مهم اقتصادی در دستور کار قرار دهیم.