چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۶:۰۴Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون انرژی»

یکتا پرس   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا شاهد تفاهمنامه وزارت نیرو و وزارت صمت برای تامین برق صنایع به منظور تحقق شعار افزایش تولید هستیم که این هم افزایی به کاهش مشکلات صنایع ختم خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: تولید آب از اعماق زمین تحت عنوان حفر چاه های آب ژرف، همچنین انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی، دو اقدام و راهکار اساسی است که دولت برای جلوگیری از بی آب شدن سیستان و بلوچستان و دیگر شهرهای کم آب باید انجام دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مخاطبان خبرگزاری فارس در پویش هایی متعددی از مسئولان خواسته اند در تصمیم خود درباره تغییر ساعات کار ادارات بازنگری کرده و ساعت کاری را شناور کند که عضو کمیسیون انرژی مجلس در این باره گفت: قوه مجریه باید مسائل و مشکلات در این باره را مدنظر قرار دهد و هماهنگی های لازم برای رفع آن انجام شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
پرویز محمدنژاد قاضی محله در گفت وگو با ایران اکونومیست در مورد لایحه برنامه هفتم، اظهار داشت: ما در مجلس و کمیسیون انرژی موضوع خام فروشی را بررسی کرده ایم و این امر در برنامه هفتم لحاظ شده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ساخت یک میلیون مسکن به روش های سنتی در سال امکان پذیر نیست، بر ضرورت استفاده از فناوری ساخت در این مسیر تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس اول کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: خیلی به نفع ماست که گاز را از ترکمنستان یعنی از شمال کشور دریافت کنیم و دیگر مجبور به انتقال گاز از جنوب به شمال نباشیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
حمیدرضا صالحی سلمی در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه چند دهه است که دولت ها در بخش های مختلف اقتصاد ایران مبادرت به دخالت و اعمال قیمت گذاری دستوری می کنند، افزود: تداوم این رفتار در چند دهه گذشته باعث از بین رفتن محیط رقابتی در اقتصاد ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت مناسب سوآپ گاز بین ایران و ترکمنستان استفاه کرد، گفت: همکاری گازی ایران و ترکمنستان می تواند ایران را به rxf انرژی در منطقه بدل کند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۲۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: امسال متوسط رشد مصرف بنزین در کشور نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد افزایش یافت و به بیش از 110 میلیون لیتر در روز رسید. میزان مصرفی که به گفته کارشناسان معادل یک کشور 300 میلیونی است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ براساس اعلام وزارت نفت، قرارداد واردات روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز از ترکمنستان به ایران به زودی امضا خواهد شد. در همین خصوص عبدالعلی رحیمی مظفری، دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون انرژی مجلس در یک سال گذشته در حوزه های نظارتی و تقنینی اقدامات موثر و قابل توجهی داشته است که در بعد نظارتی می توان به بررسی وضعیت ناترازی تولید و مصرف گاز طبیعی در کشور و در بعد تقنینی به تصویب طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام (ره) به ما یاد داد که جوگیر نشویم و اگر چیزی درست است پای آن بایستیم. با همین نگاه بود که انقلاب نیز به پیروزی رسید.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت اثبات کرد که می توان با دیپلماسی انرژی تحریم ها را دور زد و این وزارتخانه در این باره کارنامه قابل قبولی داشته است.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۵    
هیات رئیسه کمیسیون انرژی گفت: خمینی کبیر سکان این کشتی را به دست هیچ کشوری نداد و این مدیریت امام(ره) بر کشور باعث شد که یک شرایط جدید با نظم جدید در کشور حکم فرما شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۱    
به گزارش مشرق، مالک شریعتی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ سخنگوی کمیسیون انرژی در صفحه توئیتر خود نوشت: تصویری که از حدادعادل در ذهن بچه انقلابی ها ثبت شده ...
تیک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
انتظار از دولت سیزدهم این بود که برنامه پنج ساله هفتم توسعه کشور را پیش از بررسی بودجه سال 1402 به مجلس می فرستاد، موضوعی که اتفاق نیفتاد و با انتقاد برخی نمایندگان مجلس یازدهم توام شد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی از عدم هماهنگی تیم دولت و وزارتخانه ها انتقاد کرد.
حمیدرضا صالحی، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه در هفته های اخیر اقداماتی انجام شده است تا از ظرفیت های بورس انرژی برای تکمیل پروژه های نیروگاه سازی و تعریف پروژه های جدید استفاده شود ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر نفت نقش محوری و به نوعی فرماندهی مناسبی در احیای دیپلماسی انرژی کشور داشته است که وزیران اقتصاد و امور خارجه نیز باید با وزارت نفت در این باره همکاری و هماهنگی های لازم را داشته باشند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در اقتصاد کشور باید قیمت تمام شده لحاظ شود و بهای میلگرد و شمش برای مصارف داخلی باید براساس قیمت تمام شده محاسبه شود و از مصارف انرژی برای کالای صادراتی باید مالیات گرفته شود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما سهمیه بندی بنزین را می پذیریم اما به این شیوه و بدون در نظر گرفتن بایدها برای ما قابل پذیرش نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: گرانی ها سبب شده طبقه متوسط جامعه که طبقه کارآفرین است و در کشور ارزش افزوده ایجاد می کند به سرعت به سمت طبقه مستضعف جامعه ریزش کنند و این برای کشور بسیار نگران کننده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: بهینه سازی مصرف گاز در کشور کلا 25 تا 30 میلیارد دلار هزینه و اعتبار نیاز دارد و بازگشت سرمایه آن نیز حداکثر 3 تا 3.5 ساله خواهد بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۴۲    
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما سهمیه بندی بنزین را می پذیریم اما به این شیوه و بدون در نظر گرفتن بایدها برای ما قابل پذیرش نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۵:۱۳   + ۲۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما سهمیه بندی بنزین را می پذیریم اما به این شیوه و بدون در نظر گرفتن بایدها برای ما قابل پذیرش نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۳۲    
رئیس کمیسیون انرژی مجلس از بررسی موانع اجرا و تامین مالی طرح های پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی در کمیسیون متبوع خود با حضور وزیر نفت خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی موانع موجود بر سر راه اجرا و تامین مالی طرح های پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی کشور در نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با ایران اکونومیست، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با حضور وزیر نفت بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون انرژی به بررسی موانع مربوط به اجرا و تامین مالی طرح های پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی کشور اختصاص داشت. ما دو سری طرح داریم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس به لزوم همکاری ادارات و دستگاه های اجرایی در حذف و کاهش سیستم سرمایشی و به مدار آمدن ژنراتورهای برق اضطراری در ساعت پیک مصرف برق اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۲۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: امیدواریم که بتوانیم ظرفیت اولیه ای را در پتروپالایشگاه شهید سلیمانی ظرف پنج ماه ایجاد کنیم و پس از آن به سراغ سایر بخش های طرح برویم.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخبار ضد و نقیض در رابطه با جمع آوری کارت سوخت جایگاه داران گفت: لازم است وزارت نفت وضعیت اجرای طرح ساماندهی کارت های سوخت آزاد جایگاه داران شفاف سازی کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اینکه دولت در تامین زمین برای ساخت یک میلیون مسکن در سال موفق نباشد یا الگوی توسعه افقی شهرها را دنبال نکند چه بخواهد چه نخواهد نمک بر زخم مسکن مردم پاشیده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: حامد فرنام، کارشناس انرژی و مشاور کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: کشوری مثل ایران که این همه لوله کشی گاز انجام داده باشد را در جهان نداریم، بعد از ما روسیه این کار را انجام داده است، آمریکا نیز مدتی انجام داد، اما به دلیل زیان های آن لوله کشی سراسری گاز را رها کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره عواقب تشکیل وزارت بازرگانی و بی نتیجه بودن آن هشدار داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : وقتی جک کلارک، یکی از هم بنیان گذاران استارت آپ آمریکایی هوش مصنوعی Anthropic، بحث طرح باروک (Baruch Plan) را مطرح و آن را با احساس نیاز دولت ها برای جلوگیری از گسترش کاربردهای مضر هوش مصنوعی مقایسه کرد، همان حس دلهره آشنای قدیمی به ذهن افراد متبادر شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات تولیدکنندگان صنعت برق کشور در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۶    
رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۴    
روزنامه جهان اقتصاد نوشت: میزان یارانه پنهان سوخت جت برابر با 40/8 هزار میلیارد تومان خواهد شد و این میزان برابر با 60 درصد کل یارانه بخش دارو کشور است که برای 96 درصد مردم نیز مورد استفاده قرار نمی گیرد. رحیمی مظفری، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس: ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: صندوق توسعه ملی باید در کنار وزارت نفت و بخش خصوصی قرار گیرد و چالش های اصلی کشور را حل کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان کمیسیون انرژی هفته جاری مشکلات تولیدکنندگان صنعت برق را با حضور معاونان و مدیران وزارت نیرو و سندیکای صنعت برق بررسی خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان عضو کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه 7200 مگاوات نیروگاه جدید را امسال وارد مدار می کنیم، گفت: وزارت نیرو و کمیسیون انرژی و کمیته نیرو تا چند سال آینده می توانند تراز منفی برق را جبران کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۱۴    
عضو کمیسیون انرژی گفت: با توجه به اینکه حدود 250 میلیون متر مکعب گاز نسبت به مصرف، کمبود گاز داریم حل این مشکل نیاز به برنامه های راهبردی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۲    
بوشهر- حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاز 11 پارس جنوبی شهریور ماه وارد مدار می شود بر لزوم تسریع در اجرای طرح فشارافزایی در میدان پارس جنوبی تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
بوشهر- احمدی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایه نفتی پارس جنوبی 900 میلیون بشکه نفت درجا دارد از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این طرح خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۶۳ سایت دیگر  
نخستین معامله ی برق تجدیدپذیر در مراسم رونمایی از تابلو برق سبز در بورس انرژی ایران با عاملیت کارگزاری بانک تجارت به انجام رسید. به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، تابلوی برق سبز در بورس انرژی و روند معاملات برق تجدیدپذیر کشور با حضور اکبر محرابیان وزیر نیرو ...