جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۲:۰۳Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ائتلاف عربی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یک موسسه حقوق بشری در صنعا از جنایات و تعرض های صورت گرفته از سوی ائتلاف عربی در حق اسرای یمنی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو ارشد انصارالله یمن گفت: ائتلاف عربی توقف عملیات نظامی و رفع محدودیت در مرزهای تحت کنترل این گروه را به تعویق انداخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
انصارالله یمن ائتلاف عربی را بار دیگر متهم به وقت کشی و فریبکاری در برقراری صلحی پایدار در یمن کرد و هشدار داد که ادامه این روند، معادله نبرد را به عمق دولت های متجاوز منتقل خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن از ائتلاف عربی خواست تا با اجرای عملی شروط صنعا، حسن نیت خود را ثابت کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت صنعا تأکید کرد که اگر کشورهای ائتلاف عربی به فکر تشدید درگیری ها باشند حتما شکست خواهند خورد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۱:۱۴    
شفقنا-انصارالله یمن به ائتلاف عربی به رهبری عربستان نسبت به هرگونه عقب نشینی و نقض تفاهمات به دست آمده درخصوص توقف درگیری ها هشدار داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپوتنیک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته امور اسرا در انصار الله اعلام کرد که 77 اسیر مزدور وابسته به ائتلاف عربی به مناسبت ماه رمضان و عید سعید فطر آزاد شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
جنبش انصار الله یمن اعلام کرد، اسیران یمنی که ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان اخیرا آزاد کرد، عضو ابن جنبش نیستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی از آزادی 104 اسیر را با هماهنگی کمیته بین المللی صلیب سرخ خبر داد و اعلام کرد که انتقال آنان به صنعا روز دوشنبه انجام خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۵:۲۵    
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه حضور پر شور مردم باطل السحر توطئه های اسرائیل است، گفت: به گفته رسانه های اسرائیلی، خوابی که این رژیم مبنی بر شکل گیری ائتلاف عربی و بین المللی علیه ایران و منزوی کردن این کشور دیده بود تعبیر نشد و رژیمی که در آینده باید تغییر کند اسرائیل است نه ایران.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه گرگان: به گفته رسانه های اسرائیلی، خوابی که این رژیم مبنی بر شکل گیری ائتلاف عربی و بین المللی علیه ایران و منزوی کردن این کشور دیده بود تعبیر نشد و رژیمی که در آینده باید تغییر کند اسرائیل است نه ایران.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
انصارالله یمن به مناسبت ماه مبارک رمضان 48 بازداشت شده را که در صفوف ائتلاف عربی علیه این گروه می جنگیدند آزاد کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۰۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
روز جمعه گذشته پایگاه آمریکا در سوریه در معرض دو حمله پهپادی و موشکی قرار گرفت و در یکی از این حملات یک پیمانکار آمریکایی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند. ارتش آمریکا در پاسخ چندین موضع نیروهای مسلح طرفدار ایران در شرق سوریه را هدف حملات خود قرار داد که در پی آ نها 14 فرد مسلح کشته شدند. ...
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی مقدار بیشتری از محدودیت های ایجاد شده برای واردات یمن را لغو کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا-سرهنگ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: باید از زمان اعلام شده برای عفو عمومی (پیوستن دیگر عناصر یمنی به انصارالله در مقابل عفو عمومی) استفاده کرد زیرا اگر ائتلاف عربی دست به حماقت بزند ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۵۷    
شفقنا-انصارالله یمن خسارت وارده به بخش صنعتی و تجاری در مناطق تحت سیطره خود در پی عملیات ائتلاف عربی به رهبری عربستان در 8 سال پیش را 167 میلیارد دلار برآورد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) ائتلاف عربی تحت امر عربستان را به این متهم کرد که یکی از جزایر مجمع الجزایر سقطری یمن در اقیانوس هند واقع در جنوب یمن را به یک پایگاه نظامی تبدیل کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
دولت صنعا اعلام کرد، در طول هشت سال عملیات ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان و نیروهای دولت مستعفی یمن بیش از 47 هزار غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مردم یمن درحالی وارد نهمین سال تجاوز ائتلاف عربی به این کشور شدند، در وضعیت معیشتی و سختی به سرمی برند و تمایل رمضان امسال را متفاوت تر از شرایط جنگی چندسال اخیر سپری کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت نهمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به یمن به عربستان و امارات توصیه کرد که در راستای منافع آمریکا به حمله ادامه ندهند و به فکر منافع خود و انجام توافق تبادل اسرا و لغو محاصره یمن باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شکل گیری یک مقاومت منسجم مردمی در یمن از بارزترین نتایج جنگ ویرانگری بود که ائتلاف عربی به رهبری عربستان ضدیمنی ها به راه انداخت و اکنون بعد از 8 سال طرف متجاوز مجبور است به بیهوده و فرسایشی بودن این جنگ اعتراف کند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری "الخبر الیمنی" گزارش داد، بن فرحان در این تماس از ایران خواسته تا با میانجیگری بین عربستان و دولت صنعاء، باعث کاهش تنش ها بین دوطرف شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۶:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در هشتمین سالگرد تجاوز ائتلاف عربی به این کشور با اشاره به قدرت پدافندی نیروی هوایی یمن بار دیگر از رهگیری و سرنگونی موفق یک پهپاد نظامی متجاوزین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
حدود هشت سال از حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به کشور فقیر یمن می گذرد؛ بزرگترین فاجعه حقوق بشری که در صورت تداوم، شمار قربانیان آن تا سال 2030 از مرز یک میلیون نفر خواهد گذشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مسؤول بخش حقوقی در کمیته اسیران در صنعاء اعلام کرد که دولت نجات در صنعاء آماده اجرای توافق اسیران با ائتلاف عربی بر اساس "همه مقابل همه" است. وی شایعه ها درمورد مخالفت صنعاء با این ابتکارعمل را تکذیب کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۱    
شفقنا-روزنامه عبری زبان هاآرتص ضمن هشدار نسبت به نتایج عادی سازی روابط میان عربستان و ایران اعلام کرد: این توافق زمینه را برای برقراری روابط گسترده تر میان ایران و کشورهای بزرگ منطقه ای از جمله مصر باز می کند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
فرارو- رویای اسرائیل برای تشکیل ائتلاف عربی علیه ایران روز جمعه با انتشار خبر میانجیگری چین برای احیای روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان با شکست همراه شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده نیروهای حمایت از ائتلاف عربی با یکی از اعضای شورای ریاستی دولت مستعفی یمن آخرین تحولات عملیات نظامی ائتلاف را مورد بررسی قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن بار دیگر گفت، انگلیس و آمریکا به مانع تراشی در حل پرونده انسانی می پردازند درحالیکه برای ائتلاف عربی شرط گذاشته این پرونده را در اولویت قرار دهد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۱    
رهبر انصارالله خبر داد که با وساطت عمان مذاکراتی برای آتش بس در یمن جریان دارد و افزود که ائتلاف عربی در پی وقت کشی در این مذاکرات است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که درمان پیامدهای روانی و بهداشتی محاصره و تجاوز ائتلاف عربی به یمن به 20 سال زمان نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
انصارالله یمن اعلام کرد عربستان به عنوان کشوری که ائتلاف عربی را رهبری می کند از پرونده انسانی به عنوان ورقی جهت دستیابی به منافع سیاسی استفاده می کند و این کشور را نه میانجی که یکی از طرف های درگیر در جنگ یمن دانست و تهدید کرد، عملیات نظامی خود را از سر می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۱۸    
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: ابتکار برقراری آتش بس موجب شد کمی از آلام مردم یمن کاهش یابد، اما متاسفانه متجاوزان عربی بارها این آتش بس را شکستند و به این سرزمین حمله کردند که نقض تعهد بین المللی محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
در حمله توپخانه ای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان به استان صعده یمن دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
وبسایت "اینتلیجنس آنلاین" به نقش عمان در یمن و ناراحتی ریاض از بابت این مساله پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از اعضای مجلس شورای انصارالله یمن فاش کرد که رایزنی های اخیر بین ائتلاف عربی و این جنبش به راه حل هایی پیرامون اکثر پرونده های مورد اختلاف رسیده است و به زودی اطلاعیه ای در مورد جزئیات توافق های انجام شده و آتش بس منتشر خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
این ادعا در حالی مطرح شده است که عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
هیئت عمان در سفرش به صنعا که روز یکشنبه به پایان رسید به همگرایی دیدگاه های انصارالله و ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در چارچوب تلاش ها برای حل جنگ یمن دست یافت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
یکی از رهبران و عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله به ائتلاف عربی توصیه کرد تهدیدات صنعا را جدی گرفته و تکلیف خود را مشخص کند یا جنگ را انتخاب کند یا صلح واقعی را.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس گفت: تجاوز ائتلاف عربی به یمن اقدامی خلاف قوانین و منشور سازمان ملل متحد محسوب می شود زیرا در فصل اول این منشور به وضوح بر حفظ صلح و امنیت بین المللی تاکید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف متجاوز عربی چهار کشتی حامل سوخت را با وجود بازرسی متوقف کرده و مانع از ورود آن به بندر حدیده شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن بار دیگر درباره پیامدهای هرگونه اقدامات اقتصادی ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه مردم یمن هشدار داد و تاکید کرد که این اقدامات پیامدهای بزرگی برای این ائتلاف خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
جنبش انصارالله یمن ضمن هشدار درباره پیامدهای مخالفت با شروطش برای برقراری صلح و توقف جنگ، آمریکا، انگلیس و ائتلاف عربی را به ممانعت از برقراری صلح در یمن و استانداردهای دوگانه متهم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
انصارالله یمن بر پرداخت حقوق کارمندان از سوی دولت و رفع محدودیت های اعمال شده توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان بر گذرگاه های تحت کنترل انصارالله برای تمدید آتش بس سازمان ملل که در اوایل ماه اکتبر به پایان رسید، تاکید کرد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
امضای اخیر طرح "برنامه هماهنگ سازی" بین چشم انداز 2030 عربستان سعودی با پروژه ابتکار عمل کمربند و جاده چین نمادی از تغییر بازی است. آن چه تهران را بیش تر آزار می دهد آن است که عربستان سعودی و ائتلاف عربی حیاتی ترین الگوی استراتژی های منطقه ای چین در منطقه غرب آسیا و آفریقا خواهند بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، "عبدالله النعمی" عضو دفتر سیاسی گروه انصارالله یمن در حساب توئیتری اش نوشت: امارات فکر می کند زرنگ است و اشغال برخی از استان ها و جزایر یمن و تحویل آن به نیروهای اسرائیلی، انگلیسی و آمریکایی برای این کشور ارمغانی از موشک های بالستیک و پهپاد را به ارمغان خواهد آورد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
شرکت نفت یمن اعلام کرد، ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان دو فروند کشتی سوخت جدید را توقیف کرده و مانع رسیدن آنها به بندر حدیده شد.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان 2 کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۱:۴۵    
سید محمد امین آبادی عربستان همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در 6 فروردین سال 1394 با تشکیل یک ائتلاف عربی ، تجاوز نظامی خود به کشور یمن را آغاز کرد. این جنگ با اجماع معنی دار و یک ائتلاف طبیعی بین آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و حتی گروه های تروریستی سلفی تکفیری آغاز شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۲۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا : ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان 2 کشتی حامل سوخت یمن را توقیف کرد.