جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۳:۰۶Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اهانت به مقدسات»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رایزن فرهنگی کشورمان در فدراسیون روسیه در دومین مجمع بین المللی دینی سنت پترزبورگ پیشنهاد کرد در بیانیه پایانی همایش و سایر اسناد مرتبط، اهانت به مقدسات دینی از جمله قرآن کریم محکوم شود.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیر جنبش انصارالله یمن گفت: لابی صهیونیستی که در تعدادی از کشورهای غربی حرکت ها و فعالیت هایی را برای اهانت به مقدسات اسلامی سازماندهی می کند، پیامبر (ص) و قرآن را تهدیدی برای خود می داند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، صفحه رسمی توئیتر سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه از دیدار سفیر ایران با رئیس سازمان دیانت ترکیه خبر داد و نوشت: در دیدار جناب آقای محمدحسن حبیب الله زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با جناب آقای علی ارباش ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: قرآن و اسلام دارای منطق است و آن هایی که نمی توانند در برابر این منطق مقاومت کنند، مجبور به آتش زدن قرآن و اهانت به مقدسات اسلامی هستند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
شیخ احمد الطیب ، شیخ الارهر توجیه اهانت به مقدسات اسلامی با آزادی بیان را اهانت به ذهن و عقل انسان توصیف کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۰۰    
در پی ادامه سریالِ منحوسِ اهانت به مقدسات در غرب، فردی ناشناس مقابل ساختمان کنسولگری ترکیه در شهر نیویورک به نسخه ای از قرآن کریم اهانت کرد. وقتی زبانِ منطق گنگ باشد، توهین جایگزین می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه بر اجازه ندادن به هجمه به مقدسات دو میلیارد شخص به بهانه آزادی بیان تاکید کرد و خواهان برقراری احترام متقابل و همزیستی به جای جرایم انزجار و تبعیض شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۱    
امام جماعت و مدرس مسجد شیخ شمس الدین سقز گفت: هتاکی به مقدسات اسلامی به هر شیوه و اهانت به هر کیش و آیینی در دنیا محکوم است و تاکنون هیچ مسلمانی به مقدسات غیرمسلمانان اهانت نکرده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۰:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
فردی که همزمان با ایام اربعین حسینی و با انتشار محتوایی درفضای مجازی به مقدسات و باورهای دینی و اعتقادی مردم توهین کرده بود، با دستور ویژه دادستان اردبیل شناسایی و دستگیر شد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۳۳    
شبکه میدل ایست مانیتور در گزارشی نوشت که سلوان مومیکا، عامل آتش زدن قرآن در سوئد که از طریق اهانت به مقدسات مسلمانان شهرت یافته، مبالغ مالی هنگفتی را به عنوان هدیه از برنامه تیک تاک دریافت کرده است.
شخصیت ها و مقامات رسمی و دینی هند در همایش پرچمدار احترام به کتاب های مقدس گردهم آمدند تا اعتراض خود را به هرگونه دین ستیزی و اهانت به مقدسات ابراز کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
جمعی از مسلمانان هلند با برگزاری تظاهرات اعتراضی در مقابل سفارتخانه های دانمارک و سوئد در لاهه هتک حرمت قرآن کریم در این دو کشور که به کرات صورت گرفته را قویا محکوم کرده و خواستار توقف اهانت به مقدسات مسلمانان شدند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۶:۴۱    
امام جمعه شهرک گریزه سنندج عنوان کرد: نقش بی بدیل اربعین حسینی در وحدت اسلامی و اتحاد مسلمین موجب همگرایی و هم افزایی دینی است و می تواند اهانت به مقدسات مسلمانان به خصوص قرآن کریم را خنثی کند و پیام اتحاد و حتی و آمادگی مسلمانان در دفاع از مقدسات اسلام را ابلاغ کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
هتک حرمت قرآن کریم و توهین به اعتقادات بیش از قریب به 2 میلیارد مسلمان جهان در سوئد، دانمارک و هلند، موجی اعتراضی در میان کشور های اسلامی به راه انداخته است. حال این پرسش به ذهن می رسد که به راستی مردم و مقام های کشور های دیگر جهان در صورت اهانت به مقدسات شان چگونه برخورد می کنند؟
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و ابراهیم بوغالی رئیس مجلس ملی مردمی الجزایر، در محل وزارت امور خارجه دیدار کردند. طرفین در این دیدار درباره موضوع های مورد اهتمام مشترک و زمینه های توسعه همکاری های دو کشور از جمله در حوزه دیپلماسی پارلمانی گفت وگو و تبادل نظر کردند. ...
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که موضع کشورش در قبال پیوستن سوئد به ناتو در صورت ادامه حملات به مقدسات اسلامی متفاوت خواهد بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه هشدار داد که در صورت ادامه اهانت به مقدسات مسلمانان در سوئد، آنکارا موضع متفاوتی درباره پیوستن استکهلم به ناتو درپیش می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۴۶    
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: نظام سلطه جریان معتقد به خدا و معاد را مقابل خود می دید و جریانات تکفیری را مسلح کردند و به جان امت اسلامی انداختند و قدرت رسانه را برای تبدیل امیدها به یاس به راه انداختند و اهانت به مقدسات و کار رسانه ای گسترده و اختلاف افکنی و گروهای مثل داعش حلقه های یک زنجیره هستند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: بزرگترین طومار طراحی شده انزجار از اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و درخواست از سازمان ملل برای وضع قانون جلوگیری از اهانت به مقدسات ادیان الهی به خصوص قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام به امضا میلیون ها زائر اربعین خواهد رسید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اهانت به مقدسات بیش از دو میلیارد مسلمان را نشانه استیصال و پریشانی استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل از حقیقت تابناک اسلام دانست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اسقف آرام اول کشیشیان و رهبر ارامنه حوزه سیلیسی لبنان در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان با محکومیت اهانت به مقدسات دینی به خصوص قرآن کریم تأکید کرد: توهین مقدسات ادیان آسمانی نباید در پرتو آزادی بیان توجیه شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۵۲    
موسی عبداللاوی از اندیشمندان الجزایری با بیان این که قرآن کریم قبل از اینکه کتاب مسلمانان و مؤمنان باشد، یک کتاب انسانی است، گفت: ما باید در برابر اهانت های مکرر به قرآن، برنامه ریزی داشته باشیم و با بهره مندی از تاکتیک رسانه ای چهره واقعی کلام وحی و مسلمانان را به جهانیان نشان دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
بیش از نیمی از دانمارکی ها از اقدام های دولت برای ممنوع کردن اهانت به مقدسات مخصوصا قرآن کریم حمایت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رهبر انصار الله یمن خواستار موضع قاطع و شدید کشورهای اسلامی در مقابل لابی صهیونیستی در جهان، آمریکا و رژیم صهیونیستی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی در نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی اهانت به ساحت مقدس قرآن اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، اقدامی اسلام هراسانه و منافی قوانین بین المللی مطرح شد و کارشناسان امر بر ضرورت طرح دعاوی در دادگاه های بین المللی، ورود حقوقی و قضایی و همچنین تبیین ابعاد مختلف قضیه تأکید کردند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۲    
خبرگزاری میزان - کشیش وانیا سرگیز ، جانشین اسقف اعظم خلیفه گری در خصوص اهانت های مکرر به کتب ادیان الهی، گفت: برای جلوگیری از اهانت به مقدسات ادیان الهی فقط برگزاری نشست و حرف زدن کافی نیست، باید اقدام موثر نیز صورت گیرد. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
اسقف مالوف یکی از اسقف های شناخته شده یونان از منطقه آگیون آنارگیون در آتن در دیدار با سفیر کشورمان قران سوزی های اخیر را محکوم کرد. به گزارش ایسنا، اسقف مالوف در ملاقاتی با گیوزاد سفیر کشورمان در آتن ضمن ابراز همدردی با مسلمانان ...
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۸:۳۹    
به گزارش شهدای ایران ،نشست تخصصی ریشه ها و اهداف جریان صهیونیستی در اهانت به مقدسات اسلامی در غرب با حضور دکتر ابراهیم متقی استاد دانشگاه، ابوعارف نماینده مجلس اعلای شیعیان عراق و دکتر سید رضا صدر الحسینی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا دردفترجمعیت دفاع ازفلسطین برگزارگردید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۸:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
صومعه سرا - فرمانده انتظامی شهرستان صومعه سرا از دستگیری عامل اهانت به مقدسات و نشر اکاذیب در فضای مجازی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۵:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق ضمن تقدیر از تلاش های کمیساریای عالی حقوق بشر در محکومیت اهانت های مکرر به ساحت قرآن کریم اظهار داشت: اهانت به مقدسات در تضاد با مفهوم آزادی عقیده و تلاش برای فتنه انگیزی است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۸:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: اهانت به مقدسات 2 میلیارد مسلمان و سایر اقدامات ضدبشری، تسریع مسیر انحطاط حقوق بشر غربی است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۵۹    
در پی قرآن سوزی های اخیر و اهانت به مقدسات دینی، حسین پاینده در یادداشتی به بررسی آزادی اندیشه و استیصال لیبرالیسم در غرب پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
رایزن فرهنگی ایران در بیروت در دیدار با رهبر مسیحیان سریان ارتودوکس لبنان بر نقش مهم علما و رهبران ادیان در مقابله با اهانت به مقدسات و هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم تأکید کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۲    
رهبران جامعه دانمارک می گویند که مسلمانان این کشور خواهان یک راه حل طولانی مدت برای مقابله با اهانت به مقدسات اسلامی هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اساتید و پژوهشگران نخبه عراقی در همایش عراق القرآن که به میزبانی رایزنی فرهنگی کشورمان در بغداد برگزار شد، هتک حرمت به قرآن و اهانت به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ادیان در بنیاد اسلامی آرژانتین (FIAS)، گفت: هتک حرمت و اهانت به مقدسات هیچ کدام از آموزه های مسیحیان نیستند؛ بنابراین، کسانی که پشت این اتفاقات هستند، دشمنان مسیح، بشریت و خدا هستند.
نمایندگان ادیان بودایی، مسیحیت، اسلام و هندو و اندیشمندان سریلانکایی در پی اهانت مکرر به ساحت مقدس قرآن کریم، به بررسی نقش رهبران ادیان و دولت ها در مقابله با اهانت به مقدسات پرداختند.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عطنا - آیت الله احمد مبلغی ، عضو مجلس خبرگان رهبری، عصر سه شنبه 10 مردادماه، در نشست تخصصی بررسی ریشه ها و پیامدهای اسلام ستیزی در غرب که در شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد، با تعریف ویژگی ها و مشخصات راهبردی، گفت: در ارتباط با پدیده ناروای اهانت به مقدسات باید بدانیم چه هدفی را دنبال می کنیم ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- نشست محکومیت اهانت به مقدسات ادیان الهی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، معاون اول اداره دینی مسلمانان روسیه، رئیس انستیتو شرق شناسی آکادمی علوم روسیه و دبیر روابط بین ادیان کلیسای ارتدوکس روسیه برگزار شد و صاحب نظران مسلمان و مسیحی حاضر در این نشست ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
در پی هتاکی های مکرر در برخی کشورهای اروپایی نسبت به ساحت مقدس قرآن کریم به همت رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در روسیه نشست محکومیت اهانت به مقدسات ادیان الهی چهارشنبه 11 مرداد در خبرگزاری ریانووستی برگزار می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۲۱:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
درحالی که چندین اقدام هتاکانه و شنیع هتک حرمت قرآن در سوئد طی یک ماه اخیر صورت گرفته است، این کشور قصد تغییر اساسی در اهانت به مقدسات را ندارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مجری بی بی سی: اگر قرار باشد جلوی سوزاندن قرآن را که حق افراد است گرفت آزادی بیان محدود می شود و این نگرانی را برای آینده به وجود می آورد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۲    
اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه با اشاره به تکرار اهانت به قرآن کریم در سوئد و دانمارک تاکید کرد: دولت های اسلامی باید به دولت های اروپایی فشار آورند که هر چه سریع تر به این قبیل اقدامات تحریک آمیز پایان دهند و عاملان این جنایات را متناسب با قوانین، پاسخگو و به شدت مجازات کنند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایران نوشت:شبکه بهایی منوتو که امسال روی خلوت بودن دسته های عزاداری، هیأت ها و تکایا در مراسم عزاداری اباعبدالله(ع) و دور کردن مردم از ارزش های شیعی حساب ویژه ای باز کرده بود، پس از ناکام ماندن این آرزوی ضددینی، به توهین به عزاداران حسینی روی آورد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۱:۵۳   + ۵۳ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان در هجدهمین نشست فوق العاده وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی گفت: توجه ما به عنوان نمایندگان دولت های اسلامی باید معطوف به این امر باشد که قرآن سوزی و هر گونه اهانت به مقدسات اسلامی به مثابه مصادیق آشکار و محکومِ اسلام هراسی و نژاد پرستی بوده و باید جرم انگاری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در نشست مجازی سازمان همکاری اسلامی، قرآن سوزی و اهانت به مقدسات اسلامی را مصادیق آشکار اسلام هراسی و نژادپرستی خواند و گفت: این اقدامات باید جرم انگاری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ملاقات نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق درباره اهانت به قرآن کریم در اروپا گفت: ضرورت رسیدن به قطعنامه ای در سازمان ملل در این قضیه روشن است، ضمن اینکه نباید مسئولیت دولت ها را در این مورد فراموش کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل درباره مؤ ثرترین اقدام برای مقابله با قرآن سوزی و اهانت به مقدسات دینی گفت: کشورهای اسلامی اگر به دنبال اقدامات مؤثر و کارامد هستند باید آن را در چارچوب سازمان همکاری اسلامی و ائتلاف سازی انجام دهند و از این طریق با هنجارسازی از سوی کشورهای اسلامی در این زمینه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۲۰:۰۲    
رزمایش هیات های مذهبی فومن همزمان با شب شام غریبان در این شهرستان برگزار شد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۶۳ سایت دیگر  
در پی تکرار اهانت به مقدسات اسلامی در دانمارک، لارس لوکه راسموسن وزیر امور خارجه دانمارک امروز با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفتگو کرد.