پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۰۸:۲۲Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیاست های کلی نظام»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رشت - رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام با بیان اینکه اقتصاد کشور تحت تأثیر احتکار ارزی شده است، گفت: جمهوری اسلامی پاسبان دزدها و نئولیبرالیست ها نخواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام، با وارد کردن دو ایراد بی توجهی به تورم و مشمول بودن مناطق آزاد اقتصادی، طرح مالیات بر سفته بازی و سوداگری را مغایر سیاست های کلی نظام عنوان کرده است ...
حجت الاسلام والمسلمین علی امیرخانی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می تواند حکم شاه جریانی را داشته باشد که منعکس کننده افکار و اندیشه های پذیرفته شده در چارچوب نظام جموری اسلامی ایران است، گفت: نمایشگاه کتاب تهران همه قومیت ها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بررسی ایرادات هیات عالی نظات مجمع تشخیص مصحلت نظام به طرح مالیات بر سوداگری نشان می دهد هیات عالی نظارت، با این ایرادات، اجزای 6، 8 و 10 سیاست های کلی نظام قانون گذاری را نقض کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم رفسنجان در مجلس گفت: باید سیاست های کلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در قانونگذاری و ریل گذاری باید مورد توجه ما باشد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
همانطور که رهبر معظم انقلاب در خصوص عملکرد مجلس تایید و بیاناتی داشتند، نمابندگان دراین روزهای باقی مانده با قوانین مهمی که کشور به آنها نیاز دارد را برای حل مشکلات مانند تبدیل کردن سیاست های کلی نظام به قوانینی که باید باشد و برنامه هفتم توسعه در کارنامه خود ثبت کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی مجلس با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب به عملکرد مجلس یازهم نمره قبولی دادند، گفت: ایشان تاکید فرمودند که سیاست های کلی نظام قانون گذاری باید تبدیل قانون شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۶   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا : سخنگوی دولت با بیان اینکه سیاست دولت این است که مبتنی بر سیاست های کلی نظام برنامه توسعه را تدوین کند، اظهار کرد: دولت سعی کرده موضوعاتی که نیازمند تحول و برنامه ریزی میان مدت پنج ساله است را در این لایحه در نظر بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
چهارمین جلسه کمیسیون خاص با موضوع بررسی و تدوین سازوکار و فرایند ارزیابی، اثربخشی و کارآمدی سیاست های کلی نظام در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و به بررسی طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی از حیث مغایرت با سیاست های کلی نظام پرداخت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: در این نامه قرار است به موضوع شفافیت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بپردازیم. قرار بود متنی در مورد هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام که بر حُسن اجرای سیاست های کلی نظام نظارت دارند تهیه و خدمت مقام معظم رهبری ارسال شود ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مطابق اصل 110 قانون اساسی یکی از اختیارات و صلاحیت های مقام رهبری، تعیین سیاست های کلی نظام و نظارت بر حسن اجرای آن است. این اصل در عین حال در ذیل خود تصریح می کند که رهبر می تواند بعضی از وظایف و اختیاراتش را به شخص دیگری تفویض کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در توئیتر نوشت: آقای رئیسی بزرگوار وعده نصف شدن نرخ تورم خاطرتان هست؟ نصف عمر دولت شما گذشت و رکورد 30 ساله تورم در سال مهار تورم شکست.
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، در راستای اجرای بند الف و ب ماده 3 آیین نامه اجرایی مواد 81 و 82 قانون مدیریت خدمات کشوری و عملیاتی نمودن سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۳    
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام نوشت:با اقتدار بانکهای خصوصی را جمع کنید و به همان سان که بانک های نهادهای نظامی جمع شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام خطاب به رئیسی نوشت: ریلِ اقتصاد را عوض نکنید، روزهای تلخی در پیش است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام از رکورد تاریخی صادرات غیرنفتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: 53 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام گفت: تولیدکنندگان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
فارس نوشت: معاون حقوقی مجلس و امور استان های سازمان اداری و استخدامی گفت: هنوز موضوع اصل 75 قانون اساسی و داشتن بار مالی طرح در شورای نگهبان بررسی نشده است. هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در دو مورد با سیاست های کلی نظام اداری و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مغایرت اعلام کرد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۰   + ۶۸ سایت دیگر  
چیزی که مسوولان فعلی صندوق توسعه ملی می گویند مغایر با سیاست های کلی نظام است. طبق قانون، برداشت از صندوق یا تسهیلات دهی از منابع آن به بخش خصوصی با اذن رهبری صورت گرفته و این گونه اظهارنظرها، مشخص نیست با چه رویکردی گفته می شود؟
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
اگر واردات خودروهای نو، چالش سخت و پرحرف وحدیث نظام قانونگذاری کشور میان دولت، مجلس و هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، امسال از همان ابتدای فصل بهار واردات خودروهای کارکرده به سرنوشت مشابهی دچار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۴    
یک عضو هیئت عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام گفت که برخی مصوبات نمایندگان در مورد اصلاح قانون انتخابات مجلس، خلاف سیاست های کلی انتخابات هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: در لایحه بودجه 1402 واردات خودروهای کارکرده توسط مجلس به تصویب رسیده بود و شورای نگهبان مستقلاً نسبت به این موضوع ایرادی نداشت. هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام این مصوبه را مغایر سیاست های کلی نظام تلقی و آنرا مجددا به مجلس برگرداند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۰۸    
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرایی سیاست های کلی نظام در این نشست با دانشجویان گفت: توسعه صنعت خودروی ایران در سال 1397 آغاز شد و قدم به قدم در حال توسعه این صنعت هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دهها تن از استادان و مفاخر علمی و اجرایی کشور در اولین اجلاس نخبگان نظریه پردازی و سیاست گذاری کلان، از نزدیک با فرایند تدوین سیاست های کلی نظام و نظارت بر حسن اجرای آنها و الزامات تحقق آنان آشنا شدند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع، رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: سیاست های کلی نظام توسط رهبر معظم انقلاب و با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین و ابلاغ می شود و نظارت بر آن نیز با مقام معظم رهبری است و در مقطع کنونی پس از سیر دوره ای از سوی ایشان به هیات عالی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استفاده از شأن نخبگانی در کشور، مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام امری ضروری است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استفاده از شأن نخبگانی در کشور، مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام امری ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مصوباتی که در مجمع مطرح می شوند باید در مسیر بن بست شکنی باشند گفت: در تعیین سیاست های کلی نظام با مصلحت مواجه هستیم و در قانون اساسی به این نکته تصریح شده و باید در نظر داشت تشخیص مصالح حتما به کار کارشناسی دقیق نیاز دارد.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۷:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اداره کشور از طریق همدلی و همنوایی میان نهادهای مختلف را امری ضروری دانست و گفت: مطابق سازوکارهای هیئت عالی نظارت، این هیئت صرفاً تطبیق و عدم مغایرت مصوبات نهادها از جمله مجلس را با سیاست های کلی نظام بررسی می نماید و قانونگذاری نمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس گفت: نشست مشترک شورای هماهنگی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام دراجرای سیاست های کلی نظام موثر است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۳:۳۸    
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام با بیان اینکه راهکار خروج از شرایط اقتصادی فعلی باج دادن به آمریکا نیست، گفت: دولت و مردم ما بر آمریکا پیروز شده اند، چرا که کشورهای دارای نفت و زیرساخت های متعدد که رابطه خوبی را با آمریکا نیز دارند ...
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فرصت امروز به نقل از موج، موضوع افزایش قیمت خودرو در کشور به چالش جدی تبدیل شده، به طوری که وزیر صنعت هم در این رابطه در آستانه استیضاح قرار گرفته است و برخی برای مبرا کردن وزیر صنعت و خودروسازان از دلیل گرانی خودرو دلایلی همچون گرانی مواد اولیه و .. ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
نصر: در راستای سیاست های کلی نظام در خصوص بخش مسکن و توسعه روبنایی منطقه آزاد ارس به عنوان یکی از مهمترین قطب های صنعتی- گردشگری و تجاری ملی و فراملی، با حضور دکتر مجید کیانی و فرزاد شکری سیه کلان تفاهم نامه مشارکتی سازمان منطقه آزاد ارس با شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب منعقد گردید.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کمیسیون خاص مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی سازوکار و فرآیند ارزیابی اثربخشی و کارآمدی سیاست های کلی نظام را در جلسه امروز خود ادامه داد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۰:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
یاسر جبرائیلی، نویسنده ی سابق روزنامه ی کیهان و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در توییتی نسبت به اظهارات یک نماینده مبنی بر دریافت خودرو شاسی بلند توسط نمایندگان مجلس در ازای منتفی شدن استیضاح قبلی فاطمی امین واکنش نشان داد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۱۱    
یاسر جبرائیلی، نویسنده ی سابق روزنامه ی کیهان و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در توییتی به بهانه ی مناظره ی اخیر موسی غنی نژاد و مسعود درخشان نوشت: عاقبت اظهارنظر درباره فلسفه سیاسی با مدرک حسابداری ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس و نماینده مردم یزد به جماران گفت: هر اقدام تحولی که دولت بتواند بر اساس سیاست های کلی نظام . خصوصا تدابیری که مقام معظم رهبری داشتند و بحث تحول را مطرح کردند را انجام دهد، مورد حمایت ما است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب سال ها پیش سیاست های کلی نظام ذیل اصل44 را ابلاغ و بارها بر واگذاری تصدی گری صنایعی مانند خودروسازی به بخش خصوصی تاکید کرده اند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
با حکم رییس جهاد دانشگاهی، محمدمهدی خیرجو به عنوان سرپرست ایسنا و عضو هیات مدیره این خبرگزاری منصوب شد. سوابق خیرجو اینگونه اعلام شده: رییس مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، عضو کمیته عالی حرم مطهر رضوی، رییس هیات مدیره موسسه فرهنگی قدس (روزنامه قدس) ...
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۲۲:۳۱    
کمیسیون خاص مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی سازوکار و فرآیند ارزیابی اثربخشی و کارآمدی سیاست های کلی نظام را در جلسه امروز خود ادامه داد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۶:۲۰   + ۵۴ سایت دیگر  
سید صولت مرتضوی پس از حضور در نشست امروز دوشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رئیس کمیسیون بهداشت خواست که برنامه های تحولی سال 1402 را در کمیسیون ارائه کنیم که خوشبختانه همکاران ما در حوزه های مختلف و صندوق های متعدد برنامه های خود را تشریح و ارائه کردند و به نظر می رسد مورد استقبال اعضای ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در حالی که تا همین چند هفته پیش واردات خودروهای کارکرده با توجه به حذف از نسخه نهایی بودجه 1402، منتفی شده بود، مواضع اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت و البته هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام نشان می دهد این پروژه در حال احیا شدن است.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۸    
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در برنامه نمودار به بحث واردات خودرو پرداخت و با اشاره به اینکه وظیفه هیات نظارت رصد قوانین در ذیل سیاست های کلی نظام است؛ گفت: پیش از تشکیل هیات نظارت هر طرحی که مجلس به تصوبب می رساند پس از تایید شورای نگهبان ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۶۵ سایت دیگر  
عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر این مسئله که “دولت برای واردات خودروهای کارکرده نیاز به اخذ مجوز از هیچ مرجعی ندارد”، دلایل مخالفت مجمع با مصوبه واردات خودروهای کارکرده را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۲:۳۰    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی گفت: در سال های اخیر با عنایت به سیاست های کلی نظام مبنی بر کوچک و چابک سازی بدنه دولت و سازمان های دولتی، بانک مرکزی نیز به تبع همین سیاست، هر گونه بسط و گسترش شبکه بانکی را محدود کرده و هیچگونه مجوزی جهت ایجاد واحد جدید صادر نمی کند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۶    
در اولین جلسه کمیسیون خاص مجمع در سال 1402، بررسی و تدوین سازوکار فرآیند ارزیابی اثربخشی و کارآمدی سیاست های کلی نظام آغاز شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دفاع رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام از اعلام نرخ تسعیر ارز پتروشیمی ها به مبلغ 28 هزار و پانصد تومان با استناد به تصویری اشتباه با واکنش های متعددی در فضای مجازی مواجه شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
گروه سیاسی: سایت عصر ایران نوشت: یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در یک برنامه تلویزیونی تصویری را نشان داد که مردم آمریکا با تشکیل یک صف طویل در حال دادن طلا و سکه هاشون به فرموده دولت هستند ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: اگر خودروی صفرکیلومتر مجانی و خیرات هم وارد کنیم با نوع مهندسی کنونی بازار، این خودرو زیر یک میلیارد تومان هم به دست مردم نمی رسد ...