چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۰:۳۵Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیلاب»

سلام نو / صدا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل در مجلس هشدار داد که قطع حق آبه از سوی کشور افغانستان موجب افزایش مهاجرت از منطقه سیستان شده است.
جام جم   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یکی از این موارد مربوط به معضل همیشگی آب گرفتگی معابر بود. نام دیگر این آب گرفتگی معابر در این شهر ها زباله ریزی در جوی های شهری است. حالا سال هاست که کاربری جوی های تهران از محلی برای گذر از سیلاب ها به سطل زباله تغییر پیدا کرده است! ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل منابع طبیعی خوزستان گفت: حدود 40 درصد از حجم سیلاب مانسون تابستان گذشته از طریق پروژه های آبخیزداری کنترل شد و اگر پروژه های آبخیزداری نبودند می توانست خسارت زیادی را به بار بیاورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۸    
شهرکرد-ایرنا- سیلاب تابستان امسال بیش از 42 هزار میلیارد ریال و زلزله مهرماه 1400 نیز خسارات بالایی به چهارمحال و بختیاری وارد کرد که بخش عمده ای از آن به خانه های مردم و مزارع و باغات بود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سیلاب یکی از مهمترین و پرحادثه ترین مخاطرات طبیعی ایران است. شناسایی مناطق سیل خیز و پخش سیلاب یک گام اساسی برای مدیریت سیل است و منطقه بندی خطرسیلاب، اندازه گیری کمی میزان خطر سیل را فراهم می کند، درنتیجه امکان ارسال هشدارهای مناسب در مواقع خطر سیل و تسهیل عملیات امداد و نجات فراهم می شود.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۰:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
با توجه به کاهش 21 میلیارد مترمکعبی آب کشور بازنگری در مصرف آب ضروری است. به گزارش خبرگزاری فارس، سال آبی 1400-1401 که از اول مهر سال گذشته آغاز شده بود، 31 شهریور سال 1401 به اتمام رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان منابع طبیعی کشور گفت: بیش از 40 میلیون هکتار از حوزه های آبخیز کشور در حوزه های شهری قرار دارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
گزارش رسانه ها حاکی از آن است که در پی وقوع توفان سهمگین نورو (Noru) در فیلیپین پنج نیروی امدادی کشته شدند. به گزارش ایسنا، مقامات محلی با بیان اینکه در پی وقوع توفان نورو در مناطق شمالی فیلیپین پنج نیروی امدادی جان خود را از دست دادند ...
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اداره کل مدیریت بحران استان مازندران با صدور اطلاعیه ای درباره احتمال جاری شدن سیلاب در مازندران هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۸   + ۳۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار وقوع سیلاب ناگهانی، برخورد صاعقه و آسیب به محصولات کشاورزی 9 استان از کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در برخی مناطق کشور خبر داد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان مازندران و هشدار سازمان مدیریت بحران کشور، احتمال جاری شدن سیل در این استان وجود دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سازمان هواشناسی از کاهش دما و شدت بارندگی در چهار استان گیلان، مازندران، شرق اردبیل و غرب گلستان و سیلاب ناگهانی، صاعقه و آب گرفتگی 13 استان خبر داد .
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان در جریان سخنرانی در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل توجه رهبران جهان را به خرابی های باقیمانده از سیلاب های فاجعه بار در این کشور جنوب آسیا جلب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان ها از احتمال سیلاب ناگهانی، آب گرفتگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۳    
توریسم آنلاین : سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی، برخورد صاعقه و آب گرفتگی معابر در 13 استان از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی، برخورد صاعقه و آب گرفتگی معابر در 13 استان از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خبر داد. بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده همراه با وزش باد شدید روی می دهد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۷:۲۷   + ۴۵ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی، برخورد صاعقه و آب گرفتگی معابر در 13 استان از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
تعداد قربانیان توفان فیونا (Fiona) که مناطقی از جمهوری دومینیکن و پورتوریکو را درنوردیده به هشت تن رسیده است. به گزارش ایسنا، این توفان روز یکشنبه هفته جاری پورتوریکو را درنوردید و منجر به جاری شدن سیلاب و وقوع رانش زمین در این جزیره شد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، مختار اندرخور روز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بحث آب شرب سیلاب کلوار در مرحله مطالعه مانده و هیچ اقدامی در بحث تقویت آب شرب انجام نشده است. وی با اشاره به وضعیت نامطلوب جاده های شهرستان مارگون و روستاهای [...]
یزد فردا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یزدفردا: رییس اداره منابع آب شهرستان خاتم از ظهور پدیده فرونشست زمین برای اولین بار در منطقه حسن قرائی هرات خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار ورزنه با اشاره به اینکه 98 درصد تالاب گاوخونی خشک است،گفت: اگر خشکسالی ادامه یابدوحقابه تالاب را ندهندبا فعال شدن ریزگردهای این عرصه، چند میلیون نفر باید از منطقه کوچ کنند ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست ، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، شمال و غرب فارس، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، بخش هایی از کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار وقوع سیلاب، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در 13 استان از خیزش گردوخاک در 5 استان کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۳۵    
بارش باران در روستاهای چشمه دره ، کزنگان ، پنبه زار، تا تلچگاه و دره های آبنما در بخش مرکزی شهرستان باشت منجر به جاری شدن سیلاب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اتمام عملیات اجرایی کنترل سیلاب های مخرب در پروژه سد دالکی شهرستان دشتستان، گفت: به منظور تکمیل سد، مبلغ 1080 میلیارد تومان اعتبار از طُرق مختلف از جمله منابع عمومی، ماده 56 و تهاتر نفت تامین خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نیجریه در حال مبارزه با بدترین سیل های یک دهۀ اخیر خود است. از ابتدای سال 2022 بیش از 300 نفر از مردم این کشور بر اثر سیل جان باخته اند و طی این هفته نیز دست کم 20 نفر جان خود را از دست داده اند. از 36 ایالت نیجریه، 27 ایالت درگیر سیلاب هستند و زندگی بیش از نیم میلیون نفر تحت تأثیر قرار گرفته است ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۰    
به گزارش جام جم آنلاین تهران،رسولی نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان های دماوند و فیروزکوه روز دوشنبه به همراه معاون امور عمرانی فرماندار دماوند، معاون برنامه ریزی فرمانداری فیروزکوه و تعدادی از تولید کنندگان با ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفت وگو کرد. ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۵    
توریسم آنلاین: سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران 5 روزه در برخی مناطق کشور نسبت به سیلاب ناگهانی، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در 9 استان طی امروز هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح احداث کانال های سر پوشیده با هدف دفع آب های سطحی و سیلاب ها در شهر فیروزکوه در حال اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مقامات آژانس ملی مدیریت اضطراری نیجریه (NEMA) روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که تاکنون دستکم 300 نفر در حوادث مرتبط با سیل طی سال جاری میلادی (2022) در این کشور جان خود را از دست داده اند.
اقتصاد ایران: سازمان هواشناسی با پیش بینی باران 5 روزه در برخی مناطق ایران به سیلاب ناگهانی، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در 9 استان طی امروز هشدار داد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، یاسین دامک گفت: به منظور افزایش ظرفیت دریاچه سد و همچنین تسهیل در آبگیری سردهانه کانال های Amc(دشت آزادگان) و قدس عملیات لایروبی جزیره ایجاد شده ناشی از رسوبات سیلاب در دریاچه سد آغاز شد. ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۲    
فیلمی از لحظه تخریب پلی در پورتوریکو به دلیل سیلاب را مشاهده می کنید.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که قنات ها به دلیل بی توجهی و تجاوزهای گسترده طی سال های قبل به عاملی برای فرونشست زمین در سیل اخیر یزد تبدیل شده است، احیای آنها می تواند ناجی یزد در حوادث مشابه باشد، لذا مسئولان امر باید اقدامات لازم جهت احیای قنات های شهر را مد نظر قرار دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۲   + ۴۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران 5 روزه در برخی مناطق کشور نسبت به سیلاب ناگهانی، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه در 9 استان طی امروز هشدار داد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
لحظه تخریب پلی در پورتوریکو به دلیل سیلاب را ببنید.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از لحظه وحشتناک تخریب پل فلزی بزرگ به دلیل هجوم سیلاب خوهید بود.
رسا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی در برخی مناطق کشور خبر و نسبت به احتمال وقوع سیلاب ناگهانی، برخورد صاعقه و خسارت به محصولات کشاروزی هشدار داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه ویدیویی از لحظه وحشتناک تخریب یک پل به دلیل هجوم سیلاب خواهید دید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
فیلمی از لحظه تخریب پلی در پورتوریکو به دلیل سیلاب را مشاهده می کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
باتوجه به خشکسالی های اخیر، سرمازدگی وجاری شدن سیلاب دامداران استان یزد برای تامین نهاده های دامی دچار مشکل شده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در ویدئوی ارائه شده، لحظه ی وحشتناکی از تخریب یک پل در سیلاب پورتوریکو را مشاهده می کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فیلمی از لحظه تخریب پلی در پورتوریکو به دلیل سیلاب را مشاهده می کنید.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شهردار رفسنجان از احداث سه پل آسیب دیده از سیلاب در این شهرستان خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
توفان فیونا (Fiona) پس از آنکه پورتوریکو را درنوردید و موجب قطعی برق شد به سمت جمهوری دومینیکن حرکت کرد. به گزارش ایسنا، وقوع توفان مهیب فیونا با قطعی گسترده برق در پورتوریکو همراه بود و موجب وقوع سیلاب مهیب و رانش زمین در این منطقه شد. ...
سراج24   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدار سیلاب ناگهانی و آب گرفتگی معابر در 9 استان از فراهم شدن شرایط برای وقو ع پدیده گردوخاک در کرمانشاه، ایلام و خوزستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با وقوع توفان نان مادول (Nanmadol) در ژاپن، مناطقی از این کشور درگیر سیلاب شد و حدود 60 نفر نیز مصدوم شدند.
سلام نو / دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۸:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان محیط زیست گفت: انحراف آب از مسیر طبیعی رودخانه هیرمند باعث شد بی آبی هامون شد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۵:۴۸   + ۴۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در 9 استان همچنین افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای عمان، تنگه هرمز و نواحی شرقی خلیج فارس هشدار داد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در سال های گذشته وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها گریبانگیر اهالی غرب مازندران شده است.