جمعه ۱۸ آذرساعت ۱۰:۱۷Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره کل حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: مجموعا 28 سلاح مجاز و غیر مجاز از متخلفین در حیطه محیط زیست کشف و ضبط شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تبریز-معاون توسعه مدیریت، حقوقی و منابع اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: شاخص کیفیت هوای تبریز، امروز پنجشنبه 17 آذر ماه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: میانگین شاخص آلودگی هوای تبریز بر اساس ذرات 2.5 میکرون برابر 104 بوده و برای گروه های حساس ناسالم است.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از آموزش 727 نفر از مربیان پیش دبستانی استان در طرح آشنایی با محیط زیست خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: تخلیه فاضلاب واحد نساجی آلاینده در یزد با بار آلودگی بالا، سبب آلودگی آب و خاک شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۹    
روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: نحوه حفاظت از خاک به دانش آموزان در استان یزد آموزش داده شد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۰   + ۵۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی اقدامات مطلوب حفاظتی در پارک ملی "تندوره" شهرستان درگز و افزایش ضریب امنیتی این زیستگاه، ماموران محیط زیست در گشت زنی یک روزه هشت قلاده پلنگ ایرانی را در این مجموعه مشاهده کردند. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۰    
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی در طرح کاهش آلودگی هوا و اجرای قانون هوای پاک نقش نظارتی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از آغاز سرشماری حیات وحش در استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان با اشاره به تلف شدن سیاه گوش در جاده منتهی به منطقه پاپایی بر اثر برخورد با یک خودرو، گفت: رانندگان در حین تردد از مناطقی محل زیست حیوانات وحشی با احتیاط رانندگی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۰    
ایسنا/زنجان رئیس روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: زیستگاه های پرندگان آبزی و کنارآبزی این استان، به دقت از سوی محیط بانان این اداره کل رصد و پایش می شود که در حال حاضر عاری از هر گونه بیماری آنفلوانزا پرندگان (آنفلوآنزای مرغی) است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: حفظ خاک برای امنیت غذایی و تضمین آینده پایدار ما ضروری است.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۲۱:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
به گفته مسؤولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، 2 توله یوزپلنگ پیداشده در پارک ملی توران ماده هستند که وضعیت سلامت توله یوزپلنگ ها توسط متخصصان و کارشناسان بررسی شده است و در حالت پایدار قرار دارد.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۹    
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به وجود یک میلیون و 700 هزار هکتار مناطق حفاظت شده در استان گفت: وحوش علف خوار و قابل شمارش آن در قالب 11 منطقه تا نیمه دی ماه سرشماری می شود.
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۶:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
در مطلب زیر شاهد تصویری از یک از توله یوزهای پیدا شده در پارک توران خواهید بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۴    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به معضل جدی فرسایش خاک در کشور، گفت: خاکی که برای تولید هر یک سانتی متر آن بیش از 500 سال زمان نیاز است به راحتی در اثر عوامل طبیعی و سهل انگاری های انسانی از بین می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته مسؤولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، 2 توله یوزپلنگ پیداشده در پارک ملی توران ماده هستند که وضعیت سلامت توله یوزپلنگ ها توسط متخصصان و کارشناسان بررسی شده است و در حالت پایدار قرار دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۵    
معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، گفت: 85 درصد از آلودگی هوای استان مربوط به کانونهای فرسایش بادی و 15 درصد مربوط به صنعت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره پایش و امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست از پایش و نظارت زیست محیطی صنایع استان یزد خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام با بیان اینکه 7 درصد مساحت ایلام تحت مدیریت محیط زیست است، گفت: دهم اکنون چهار منطقه حفاظت شده در استان وجود دارد.
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
1401-09-12 13:51 به گزارش فاخته به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،حسن اکبری در خصوص وضعیت دو قلاده توله یوز تازه متولد شده در مجموعه حفاظت شده توران، اظهار کرد: بر اساس خبر واصله از اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۱   + ۹۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تولد 2 توله یوز در توران گفت: زایمان یوزپلنگ غالباً در اوایل بهار انجام می شود زیرا دمای هوا و سایر شرایط طبیعی برای رشد توله ها مناسب است اما زایمان یوز در نیمه دوم پاییز پدیده ای نادر است!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سنندج- مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: هوای سنندج در حال حاضر در شرایط پاک قرار دارد و قرارگیری آن در وضعیت خطرناک صحت ندارد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
در جریان سفر یک روزه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به استان لرستان، به منظور نظارت های میدانی بر عملکرد محیط زیست استانها، اولین مرکز مانیتورینگ و پایش برخط (آنلاین) مناطق حفاظت شده و تالاب های این استان به بهره برداری رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: 320 هزار هکتار از مناطق زیست محیطی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان به صورت تصویری رصد و پایش می شود.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هیچ مجوزی برای ساخت کارخانه آسفالت در تهران صادر نمی کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مرکز کنترل و پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست البرزگفت: با بالارفتن سطح غلظت آلاینده ها و استقرار پدیده وارونگی هوا، کیفیت هوای تمام شهرستان های استان ناسالم است
می متالز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۶    
می متالز - معاون طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: صدور پروانه بهره برداری معدن البلاغ تهدیدی برای منطقه حفاظت شده "ساریگل" اسفراین محسوب می شود و باید گستره حفاظت از این زیستگاه افزایش یابد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه در راستای مقابله با قاچاق پرندگان، 7 کوخه شکار پرنده در این استان تخریب شد، گفت: پرندگان نقش مهمی در تعادل اکوسیستم و چرخه حیات دارند و نیاز است دوستداران محیط زیست هر گونه تخلف در این حوزه را به سامانه 1540 اطلاع دهند تا در اسرع ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۵۶    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛بجنور-ایرنا- معاون طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: صدور پروانه بهره برداری معدن البلاغ تهدیدی برای منطقه حفاظت شده "ساریگل" اسفراین محسوب می شود و باید گستره حفاظت از این زیستگاه افزایش یابد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در نظر دارد تعدادی از اموال منقول اسقاطی وفرسوده خود را به شرح مندرج در اسناد مزایده را با بهره گیری از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ( www.setadiran.ir ) با شماره مزایده1001003548000002 بصورت الکترونیکی به فروش برساند. ...
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۸:۴۱    
یک دوره کارگاه آموزشی – مشارکتی توانمند سازی ویژه جوامع محلی با هدف کاهش تعارضات با حیات وحش با همکاری اساتید دانشگاه لرستان در مناطق روستایی منطقه حفاظت شده اشترانکوه برگزار شد. ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از تشکیل 113 پرونده تخلف شکار غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۰    
رئیس اداره پایش و امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از بررسی زیست محیطی هشت واحد صنعتی یزد خبر داد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۵:۴۴    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: نخستین گروه از پرندگان مهاجر مناطق سیبری برای گذران زمستان در تالاب ها و آبگیرهای استان فرود آمدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از وجود 6 گونه حیات وحش در معرض انقراض در این استان خبر داد.
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: جمعیت پستانداران سرشماری شده در مناطق تحت مدیریت این استان افزایشی بوده است. به گزارش دیارجنوب ، غلامرضا فقیه روز یکشنبه 6 آذر ماه دراین ارتباط اظهار کرد: بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت آهو، کل و بز ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایلام-سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام از آغاز سرشماری پستانداران شاخص در مناطق و زیستگاه های استان خبر داد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: بیشترین آلاینده های ناشی از سوخت مازوت در نیروگاه شازند، نصیب مردم اراک می شود.
تیک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رئیس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به خشک شدن 60 درصد از مساحت تالاب های کشور، گفت: تقریبا تمام تالاب ها در پایین دست منابع تغذیه کننده آن ها یعنی رودخانه ها قرار دارند بنابراین حق آبه تالاب ها در بالادست رودخانه ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
علی فولیان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین در دومین جلسه کمیته صیانت از محیط زیست استان ذیل کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه بیان داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به خشک شدن 60 درصد از مساحت تالاب های کشور، گفت: تقریبا تمام تالاب ها در پایین دست منابع تغذیه کننده آن ها یعنی رودخانه ها قرار دارند بنابراین حق آبه تالاب ها در بالادست رودخانه ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: منطقه حفاظت شده ساریگل پرتراکم ترین زیستگاه پلنگ در جهان است
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۱    
کارگاه آموزشی شناخت محیط زیست برای دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان و کارگاه آموزش محیط زیستی برای دانش آموزان ابتدایی مدرسه حافظ خرم آباد برگزار شد. ...
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به تالاب های استان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۵۰    
رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: براساس اطلاعیه چند روز قبل اداره کل هواشناسی اصفهان مبنی بر تشدید پایداری روزهای سه شنبه تا پنج شنبه شرایط قابل پیش بینی بود، چرا که هر سال نیمه دوم سال به دلیل پایداری ها این وضعیت اتفاق می افتد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، سیستم پایش هوشمند تصویری اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید.
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد را مورد بررسی میدانی قرار داد. به گزارش تمدن لر، با حضور سالاروند مدیرکل، دلفانی فرمانده یگان حفاظت، فرمانپور سرپرست مدیریت عملکرد و بختیاری بازرس ماده 91 و 92 اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۹:۱۳    
اختصاصی هما خوزستان افشار پرویزی بابادی وارونگی هوا این روز دوباره شکل گرفته است در فصل سرد سال آلودگی گریبان بیشتر شهرهای صنعتی را می گیرد و اداره کل حفاظت محیط زیست در این زمینه نیز هشدار های صادر می کند. ...
زاگرس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن شهرهای صنعتی استان در وضعیت ناسالم خبر داد.