پنجشنبه ۱۳ بهمنساعت ۲۲:۰۰Feb 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سالمندی»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی باورها و کلیشه های منفی نسبت به سالمندی، به سبک زندگی افراد یک جامعه جهت داده و پیامدهای رفتاری و روانشناختی آن در سلامت روانی و جسمانی تاثیرگذار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: سه مرکز نگهداری شبانه روزی، 2 مرکز روزانه سالمندان و 2 بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان و یک مرکز ویزیت در منزل سالمندان و یک مرکز طرح توانمندسازی سالمندان در زنجان فعالیت می کنند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج خبر داد: این سازمان در پارک ها و فرهنگسراهای مختلف سطح شهر، طرح دوشنبه های سالمندی را اجرا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تنهایی در هر سنی و برای همه سخت است و برای سالمندان سخت تر. تا آنجا که سالمندی حاضر می شود برای فرار از تنهایی اش هر روز به اورژانس زنگ بزند بلکه گوشه ای از حفره تنهایی اش را پر کند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
اما این روزها لایحه بودجه سال 1402 در حالی به مجلس رسیده که بودجه در نظر گرفته شده، برای اجرای بندها و تعهدات قانون جوانی جمعیت 37.5درصد کاهش یافته به طوری که رقم سال1401 برای سال آینده به 7500میلیارد تومان تقلیل یافته که طبق تحلیل های کارشناسی ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۲:۳۲    
کارگاه آموزشی دمانس و آلزایمر در دوران سالمندی توسط معاونت توانبخشی برای جمعی از کارشناسان مراکز روزانه و نگه داری شبانه روزی سالمندان در سالن اجتماعات معاونت توانبخشی برگزار گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
موضوع جمعیت و رشد آن از جمله مسائلی است که در سال های اخیر به یکی از بحث های داغ و پرحاشیه رسانه ها تبدیل شده و نگرانی هایی ایجاد کرده؛ نگرانی از کاهش رشد جمعیت، سالمندی و پیری جمعیت، از بین رفتن توازن جمعیتی و کاهش نیروی مولد.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۱    
دوشنبه 01/11/10 ، تهران , (اخبار رسمی) : سالمندی یک بیماری نیست، بلکه مرحله ای از زندگی است که هر فرد با تجربه آن می تواند به سرمایه اجتماعی با کوله بار تجربه تبدیل گردد ، به منظور مراقبت عملی از این سرمایه ها و پیشگیری از بروز و عوارض ناشی از سالمندی ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های عضو شورای ملی سالمندان کشور با حضور حداکثری اعضا و نمایندگانی ازوزارت بهداشت،کمیته امداد،سازمان تأمین اجتماعی،وزارت ورزش و جوانان و... صبح امروز در ساختمان ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۷    
اراک- بر اساس آخرین آمارها مرکزی دومین استان پیر کشور محسوب می شود و زنگ های خطر سالمندی در این استان به صدا درآمده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۰    
کارشناس برنامه طبیب درباره مشکل سرگیجه در سالمندان گفت: یکی از علت های اصلی زمین خوردن سالمندان، سرگیجه است. سرگیجه مورد نگران کننده ای نیست اما در دوره سالمندی می تواند سلامت سالمندان را به خطر بیندازد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
دوره آموزشی پیشگیری از معلولیتهای دوران سالمندی ویژه سنین 85_45 سال ،روز پنجشنبه مورخ 6 بهمن ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان طالقان برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۵۰    
دوره آموزشی آگاهسازی پیشگیری از معلولیتهای دوران سالمندی ویژه زنان سرپرست خانوار روز پنجشنبه مورخ 6 بهمن ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان طالقان برگزار شد.
زیمد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۳۲    
میتوان هرگونه معالجه و مداوا به کمک آب را می توان هیدروتراپی دانست، اما باید گفت که امروزه هیدروتراپی یا آب درمانی اغلب به شیوه ای از معالجه گفته می شود که در آن اجرای حرکات و نرمش های خاص در آب مورد نظر باشد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۱    
دوره آموزشی آگاهسازی پیشگیری از معلولیتهای دوران سالمندی و میانسالی (رده سنی 45تا 60سال) ویژه کارکنان با حضور آرزو منوچهری مدیر و کارکنان بهزیستی شهرستان بوشهر در سالن اجتماعات مجتمع خدمات روانشناختی و مشاوره ای شهیده رقیه حیاتی برگزار شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۶    
سالمندی لزوماً به معنای از دست دادن سطح فعالیت بدنی نیست. سن سالمندی و دوران بازنشستگی، دورانی است برای برنامه ریزی جهت مسافرت، ایجاد عادت های سالم و جدید زندگی و از سرگیری برنامه ها و علایق گذشته.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
برای افرادی که پس از ترک محل کار، روانه منزل می شوند، دانش آموزان و دانشجویانی که خسته از مدرسه و دانشگاه فارغ می شوند و به ویژه افراد مسن و یا سالمندی که توان حرکتی آن ها ضعیف شده است، دیدن صحنه خاموشی پله های برقی در مترو، به نوعی یک تصویر تلخ و خسته کننده ای در مقابل آن ها به چشم می آید. ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۷    
تمرکز اصلی بسیاری از گرایش های روانشناسی بر روی تغییرات شناختی، رفتاری و رشدی در طول عمر انسان است؛ با این وجود روانشناسی بالینی در ارتباط با چالش های پیش روی افراد در دوران سالمندی، آموزش های محدودی دارد. همین امر نشان دهنده اهمیت گسترش رشته ای است که بر چالش های این دوران متمرکز باشد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۰۱    
یک مطالعه جدید نشان می دهد افراد مسنی که هرروز زود از خواب بلند می شوند، ممکن است ذهن هوشیارتر و علائم افسردگی کمتری داشته باشند.به گزارش مدیسن نت، محققان دریافتند که بزرگ سالان 65 سال و بالاتر
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
زانودرد، شکایتی است که کمتر سالمندی آن را به زبان نمی آورد. این مشکل که به دنبال افزایش سن و یا عوامل دیگر به وجود می آید، دردی آزاردهنده را به فرد تحمیل می کند که او را از ادامه فعالیت های عادی زندگی بازمی دارد. اما محققان با ترکیب سه گیاه دارویی، معجونی عالی برای این درد یافته اند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شهردار پایتخت با تاکید بر اینکه تهران دچار نوعی عقب افتادگی در حوزه بهداشت و خدمات پیشگیری است، گفت: امروز کشور ما به سمت سالمندی پیش می رود و می خواهیم با هدف خدمت رسانی به این قشر از جامعه، دهکده های سلامت را در سطح شهر تهران گسترش دهیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، حضور در رویداد سپیدار را برای شناسایی فعالان و دغدغه مندان واقعی حوزه سالمندی در کشور، با اهمیت ارزیابی و بر آمادگی این نهاد برای حمایت از ایده ها و استارت آپ های حوزه سالمندی تاکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه 6 شهرستان گناباد،کاشمر، قوچان، سبزوار، نیشابور و مشهد در استان خراسان رضوی به عنوان پایلوت برای اجرای طرح "استقرار نظام جامع سلامت روانشناختی اجتماع نگر دوران پیش سالمندی و سالمندی" انتخاب شده اند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
قلمرو فرهنگ این هفته (شنبه 8 بهمن 1401) با موضوع راهکارهای مواجهه با پیامدهای سالمندی از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سالمندی جمعیت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
خانم سالمندی که به دلیل تنهایی اش با تماس های مکرر با 115 مزاحم اورژانس اصفهان می شد پس از شکایت اورژانس به مرکز نگهداری از سالمندان منتقل شد.
آوای رودکوف   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سالمندی بیماری نیست بلکه مرحله ای از چرخه زندگی است که مسائل رشدی خاص خود رادارد ودرعین حال سالمندی با انباشت خردمندی همراه است وفرصتی است که فرد می تواند تجربیاتش را به نسل های بعد منتقل کند.اریک اریکسون سالمندی را زمانی برای زایندگی می دانست نه دورانی از یاس.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 4 و 5 بهمن ماه دوره آموزشی دو روزه طرح پیشگیری از معلولیت ها در سالمندی و آموزش مهارت های زندگی ویژه مددجویان شهری و روستایی در مرکز نیکوکاری بیت الزهرا شهرک آزادگان و در محل مرکز مثبت زندگی کد 48 واقع در روستای بختیار برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
افزایش بروز سرطان علل مختلفی دارد که از مهمترین علت می توان به تغییر سبک زندگی، افزایش سالمندی و افزایش عوامل خطر محیطی مثل آلودگی هوا چاقی، زندگی کم تحرک، مصرف کم میوه و سبزی در رژیم غذایی، مصرف سیگار، قلیان و الکل و عوامل رفتاری مستعد کننده بروز سرطان ، اشاره کرد.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۱    
لازم به ذکر است رویداد پایانی، با عنوان رویداد سرمایه گذاری سپیدار در اواسط اسفند ماه 1401 توسط مرکز نوآوری سپید و 100 استارتاپ برگزار خواهد شد که هدف از آن سرمایه گذاری بر استارتاپ های حوزه سالمندی و بازنشستگی است و علاقمندان به شرکت در این رویداد می توانند با مراجعه به سایت 100 استارتاپ اقدام به ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اتفاقی که پیامدهای بسیار ناگوار اقتصادی، اجتماعی و البته امنیتی به همراه دارد. در رابطه با این پیامدها آنقدر گفته شده که حتی شهروندان عادی هم از آن آگاه ند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
ساری- شیب تند سالمندی، افزایش نرخ پیری و کاهش موالید مازندران را در آستانه بحرانی بزرگ قرار داده، این درحالی است که زوج های نابارور زیادی در استان شناسایی شده اند که در آرزوی فرزند هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تاثیرات مثبت داشتن خواهر و برادر محدود به دوره کودکی یا بزرگ سالی نیست و در سالمندی هم مفید است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که خواهر و برادرهایتان در زندگی و شخصیت امروز شما چه نقشی داشته اند؟
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
یک متخصص رادیوتراپی انکولوژی، در خصوص شیوع و بروز افزایش سرطان در کشور، چند عامل را مورد توجه قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نرخ خانواده های پنج نفر به بالا در استان 34.49 درصد بوده و در کشور 14.74 درصد است گفت: رتبه آخر سهم سالمندی با 3.2 درصد مربوط به این استان هست در حالیکه میانگین کشوری 6.4 است.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۴    
زندگی یک سیر طبیعی از کودکی تا سالمندی می باشد و امریست طبیعی که هر چه شما بزرگتر می شوید، سن والدین عزیزتان نیز افزایش می یابد و وارد دوران سالمندی می شوند، این دوران با تغییرات جسمی و روحی همراه می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۰:۵۵    
شکستگی ها و سابیدگی های استخوان در جوانی باعث خم شدن در سالمندی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: فشار خون، اختلالی خاموش در دوره سالمندی است و بسیاری از افراد در جامعه از بیماری فشار خون بالای خود، آگاه نیستند.
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تامین اجتماعی با هدف حمایت از اقشار مختلف جامعه خدمات ارزنده ای را ارائه می کند و توجه مهم و موثری را نسبت به سلامت افراد در آینده آنها و دوران بازنشستگی و سالمندی دارد بر همین اساس انواع بیمه را برای رفع نیازها و آسودگی خاطر و زندگی بدون دغدغه به همه گروه ها خدمات رسانی می کند. [...]
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس پیری، سرنوشت محتوم انسان است؛ آینده ای که هر روز مقابل دیدگانمان قرار دارد اما بسیاریمان چشم بر آن می بندیم و عبور می کنیم؛ این روزها شمار کسانیکه پاسخ مِهر والدین را با نامِهربانی می دهند و عقوبتی سخت برای سالمندان رقم می زنند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تصویر هایی که درباره آینده جمعیتی ایران به ویژه در روند رو به شتاب سالمندی ارائه می شود، چقدر دقیق و واقع بینانه است؟ پیش بینی هایی که در این باره صورت می گیرد تا چه اندازه مبتنی بر الگو های علمی است و در نهایت اگر می خواهیم ترمیم و اصلاحی درباره رشد نرخ باروری در ایران انجام دهیم ...
مدیرکل راه و شهرسازی فارس اعلام کرد: با روند فعلی، جمعیت ما ظرف 20 سال آینده با سالمندی مواجه می شود در حالی که جامعه مولد به جمعیت جوان برای بیشرفت ، صنعت و آبادانی نیاز دارد.
ایثار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۱    
پنجمین دوره آموزش علمی، تخصصی پزشکان طرح پایش سلامت با موضوع تشخیص و درمان بیماری های شایع سالمندی به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس برگزارشد.
سلامت نیوز / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه هدف از رژیم های غذایی باید ارتقای سلامت و نه صرفا کاهش وزن باشد، به بیان رایج ترین باورهای غلط و خطرناک تغذیه ای پرداخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی کنگره بین المللی مراقبت های تسکینی و حمایتی در سالمندان شهرستان کاشان با بیان اینکه 12 درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می دهند، گفت: جمعیت منطقه با سرعت بالایی به سمت سالمندی حرکت می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس کلینیک تحقیق و توسعه مرکز جامع توانبخشی پیش بینی کرد: جمعیت سالمندی ایران در سال های 1445 – 1435 به حدود 35 میلیون نفر برسد. به گزارش شفقنا از مهر ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر حوزه های علمیه گفت: باید سالمندی را فرصت بدانیم و از آن فرصت بسازیم و نگاه جامع نسبت به فرهنگ کار و فعالیت و ایفای نقش در جامعه را تا پایان عمر تعمیق و توسعه دهیم. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
برنامه بیمارستان صبا با موضوع روزهای سالمندی و بازن بیمارستان صبا برای دروان بازنشستگی شما برنامه ریزی می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه ریزی برای بازنشستگی یکی از ضروری ترین کارهایی است که هر کسی در دوران جوانی خود باید به آن بیاندیشد و برای آن اقداماتی انجام دهد ...