شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۴:۵۲Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله گردی»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۲۸    
شهردار کرمانشاه گفت: چنان چه موفق شویم طرح جمع آوری زباله را از در منازل اجرایی کنیم، پدیده زباله گردی تا حد زیادی مهار می شود. در طرح جمع آوری زباله از در منزل، حدود 80 درصد مخازن موجود در سطح شهر جمع آوری می شود، 20 درصد مخازن باقی مانده نیز مربوط به مسیرهای اصلی و زباله های صنعتی و تجاری است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تاکید بر استفاده از مخازن و شیوه های متنوع در حوزه ذخیره سازی پسماند تهران از ورود مخازن روکش دار و زیربازشو به پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.
عصر دنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۲:۳۴    
عصر دنا: به همت شهرداری بدون شهردار دهدشت، مرکز شهر دهدشت، جلوی داروخانه سلامت زباله گردی در شهر به وجود آمده است و زباله ها را در میدان اصلی شهر جمع کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افتتاح دومین کارخانه مدیریت پسماند شهری خبر داد و گفت: کاهش آمار زباله گردی و افزایش بازدهی سیستم مدیریت پسماند شهری از اهداف این کارخانه خواهد است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان پدیده زباله گردی در میان کودکان، نوجوانان، جوانان و کهنسالان و مافیای طلای سیاه چندین سال است که در برخی از شهرها مشاهده می شود. گاهی برخی دنبال لقمه نانی و لباسی برای خود می گردند و عده ای به دنبال سودهای هنگفت از میان آشغالهای رنگی هستند.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ سرویس اجتماعی- اگر این روزها و شب ها در خیابان های رشت قدم بزنید، چهره زشت شهری را مشاهده می کنید که زباله گرد هایش هر روز بیشتر از دیروز می شود. در اولین شماره از مجموعه گیل خبر نوشت به بررسی معضل زباله گردی در کلانشهر رشت می پردازیم. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
یک قهرمان رشته بدنسازی برای اینکه هزینه ورزش موردعلاقه خود را تأمین کند به جمع آوری زباله مشغول است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۸:۰۳    
انتشار تصاویری از زباله گردی فرد معلول در اراک با اندوه و ابراز تاسف کاربران فضای مجازی همراه شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۴۲    
این روزها زباله گردی مردم فقیر آمریکا در شهرهای مختلف بیش از پیش به چشم می آید و افراد زیادی در میان زباله ها به دنبال چیزی برای خوردن می گردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای اجرای سیستم جمع آوری پسماند از درب منازل و حذف حداکثری مخازن 1100 لیتری از سطح معابر شهر تهران در راستای سیاست های کلی طرح جامع مدیریت پسماند صورت می گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
عصر دوشنبه سوم بهمن و در سومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر در جریان اجرای نمایش خیابانی لیلی و مجنون در پهنه رودکی یک زباله گرد به گروه بازیگران این نمایش پیوست.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
بخشی از اجراهای چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر را اجراهای خیابانی تشکیل می دهند که در مناطق مختلف پایتخت نیز اجرا می شوند؛ دیروز حین نمایش خیابانی لیلی و مجنون در پهنه رودکی که درباره زباله گردی و فقر بود، بهنام کاوه که بازیگر و کارگردان نمایش است متوجه حضور یک زباله گرد می شود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
عصر دوشنبه سوم بهمن و در سومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر در جریان اجرای نمایش خیابانی لیلی و مجنون در پهنه رودکی یک زباله گرد به گروه بازیگران این نمایش پیوست.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
عصر دوشنبه سوم بهمن و در سومین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر، در جریان اجرای نمایش خیابانی لیلی و مجنون در پهنه رودکی، یک زباله گرد، به گروه بازیگران این کار پیوست ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۴    
شهردار بروجن گفت: بی توجهی به جداسازی پسماندهای خشک و تر در مبدا نتیجه ای جز شیوع پدیده زباله گردی و تخریب طبیعت ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از الزام پیمانکاران به استفاده نکردن از کودکان در زباله گردی خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۰۹:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره اقدامات شهرداری درخصوص ساماندهی کودکان کار و خیابان توضیحاتی ارائه کرد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۰۱    
زباله گردی جز مشاغلی به حساب می آید که افراد بسیاری به ویژه کودکان زیر 18 سال در این کاسبی کثیف مشغول کسب درآمد هستند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۱:۰۴    
احمد شاید تنها زباله گرد ایران است که هر ماه، 10 روز را به خود مرخصی می دهد و معتقد است که نباید دائم با کار کردن زیاد به خود فشار آورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی سرپرست سازمان مدیریت پسماند (مَپ) شهرداری بیرجند گفت: در سایت مدیریت پسماند شهرداری بیرجند به هیچ عنوان زباله سوزی صورت نمی گیرد و تنها سایت مدیریت پسماند در شرق کشور هستیم که امکان حضور زباله گرد در محل سایت پسماند با توجه به نگهبانی 24 ساعته ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا و تفکیک در مقصد در راستای رفع پدیده زباله گردی در استان اجرایی می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا خمسه بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در صفحه شخصی اینستاگرام خود عکسی از پیرمرد زباله گردی که روزی در دانشگاه هرات افغانستان تدریس می کرد منتشر کرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
هم میهن نوشت: سال گذشته ویدئویی منتشر شد که یک کودک زباله گرد در یکی از مناطق شهرداری می گفت؛ هر شب باید 30 هزار تومان به یکی از کارمندان شهرداری بدهیم تا اجازه زباله گردی در این محدوده را به ما بدهد. این صحبت ها برای بسیاری تازگی نداشت ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: امروزه، یکی از آسیب های جدی در مدیریت شهری، پدیده زباله گردی است، پدیده ای که تبعات مهمی به لحاظ اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی ، فرهنگی وسلامت جامعه دارد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
بیش از 15 هزار خانوار منطقه19 از ابتدای سال تاکنون در طرح شنبه های بدون پسماند مشارکت داشته اند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در خصوص معضل زباله گردی بهترین راه حل آن را تفکیک زباله از مبدا توسط شهروندان دانست.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۲    
علی رغم ابلاغیه شهرداری برای ممنوعیت حضور کودکان زباله گرد همچنان بسیاری از این کودکان در خیابان ها هستند کودکان زباله گرد که بر اساس برخی از آمارها حدود 4 هزار و 200 تن از مجموع 14 هزار نفری زباله گردها را تشکیل می دهند که با وجود ممنوعیت شهرداری همچنان در میان زباله های شهر پرسه می زنند و ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۲:۱۸    
دست مافیای پسماند را کوتاه کنید نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر این که تغییر شکل مخازن به تنهایی معضل زباله گردی کودکان را حل نمی کند، گفت: نمی توان صرفاً با تغییر شکل مخازن پسماند و قفل دار کردن آنها ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر این که تغییر شکل مخازن به تنهایی معضل زباله گردی کودکان را حل نمی کند، گفت: نمی توان صرفا با تغییر شکل مخازن پسماند و قفل دار کردن آنها، مساله زباله گردی و سوء استفاده از کودکان کار در این عرصه را حل کرد ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۱:۰۹    
گزارشی که در ادامه می خوانید از زندگی یک خانوار چهار نفری که از راه زباله گردی امرار معاش می کنند.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پیروزی مهم عربستان مقابل آرژانتین یک قهرمان بزرگ داشت و آن هم کسی نبود مگر هروه رنار.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از همراهی دادستانی برای جمع آوری شبکه پنهان زباله گردی در پایتخت خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: جمع آوری پسماند در حال مدیریت است تا دیگر شاهد شبکه پنهان زباله گرد در مناطق نباشیم.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۲۸ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی شهردار تهران با نمایندگان مجلس برگزار شد و در این نشست زاکانی اعلام کرد که دو یا سه ماه آینده زباله گردی نیز به پایان خواهد رسید.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران، در این مدت فقط مشغول به دستاورد سازی بوده است و در عمل هیچ اتفاق مهمی در شهر رخ نداده است. برای مثال مرکز خاوران که تا دوره های قبلی مدیریت شهری به عنوان گرمخانه استفاده می شد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۷    
کارگران زباله گرد در برزیل و به طور کلی کشورهای آمریکا لاتین سال هاست که دارای پیوندهای پایدار و معنادار با یکدیگر هستند و گروه های خود را برای بهبود معیشت و شرایط کارشان سازمان دهی کرده اند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
علی ضیا مجری معروف صداوسیما در صفحه شخصی اینستاگرام خود عکسی از یک خانم زباله گرد به همراه مادر معلولش را منتشر کرد و نوشت : از این غم بمیریم حق است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: شهرداری های استان قابلیت تفکیک در مبدا یا توان فرآوری زباله های قابل بازیافت را ندارند به همین دلیل مواد قابل بازیافت در سطل زباله رها شده و باعث بروز پدیده زباله گردی در جامعه می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
این روزها زباله گردی روی سیاه فقر است. زباله گردان برای اینکه در مرداب گرانی غرق نشوند، از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند تا مبادا خانواده شان شکم گرسنه سر بر بالین نهند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۹:۲۳    
مراسم افتتاح نخستین مرکز جداسازی پسماند خشک در تهران امروز با حضور رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برگزار شد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۰    
جواد کاظمیان بازیکن سابق پرسپولیس، درصفحه شخصی اینستاگرام خود، تصویری از کودک زباله گردی که لباس وی را به تن کرده بود منتشر کرد و نوشت: برای کودک زباله گرد و آرزوهاش.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سر می چرخانیم به چپ، کودکی خم شده درون سطل زباله، نیمی از تن نحیفش درون سطل زباله است، سر می چرخانیم به راست، کودکی سخت و لرزان کیسه زباله را روی دوش های نحیفش حمل می کند؛ اینجا تهران است شهری که نامهربانی با کودکان را خوب بلد است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۲۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی، شهردار تهران درباره اقدامات قرارگاه اجتماعی برای ریشه کن کردن زباله گردی کودکان اعلام کرد که شهرداری تمهیداتی اندیشیده تا پایان سال این عارضه از سطح شهر از بین برود. عارضه ای که او از آن صحبت می کند متوجه کودکانی است که اتفاقا توسط پیمانکاران شهرداری استثمار می شوند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به موضوع زباله گردی گفت: برنامه ریزی برای شیوه جدید جمع آوری زباله انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۴   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به موضوع زباله گردی گفت: برنامه ریزی برای شیوه جدید جمع آوری زباله انجام شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به استفاده پیمانکاران شهرداری از کودکان برای زباله گردی پرسید، آیا تهران شهر دوست دار کودک است؟
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مردم حق دارند بپرسند وقتی آنها را به مقاومت و تحمل دشواری دعوت کرده و چشم به روی زباله گردی و تکدی گری و کودکان کار می پوشید چرا اندکی شبیه مردم زندگی نمی کنید؟
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۱۳ - ۱۸:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین به نقل از فرهاد قنبری، روزنامه نگار یادداشتی در رابطه با حواشی پیرامون وزیر پیشنهادی کار را منتشر و به مسئولان دولت رئیسی کنایه زد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ - ۰۸:۱۴    
بروجرد - ایرنا - دیدن افرادی که روزانه در بروجرد سرگرم جست و جو در دل سطل های زباله هستند شاید برای همه عادی به نظر برسد اما این مسئله پیش از آنکه بر زیبایی مبلمان شهری خلل جدی وارد کند باید از نظر فرهنگ شهروندی و میزان تولید زباله مورد نقد و بررسی قرار گیرد.