چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۸:۵۱Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتیبه»

کتیبه 2500 ساله گنجنامه بارها و بارها از سوی برخی افراد ناآکاه مورد بی مهری قرار گرفته و در تازه ترین تجاوز، جوانی در حال بالا رفتن از این کتیبه هاست و جمعیتی هم نظاره گر این حرکت شده اند.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همدان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: یک هفته برای نرده کشی در اطراف کتیبه های تاریخی همدان ضرب الاجل داده ایم.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش    
اصفهان - کاروانسرای گز با چهار برج همچون بنایی سوگلی در 17 کیلومتری اصفهان وجود دارد که چشم هر رهگذری را در حین عبور از اتوبان اصفهان - تهران به خود جلب می کند.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اعلام کرد: به منظور تعیین نحوه حفاظت از کتیبه های تاریخی گنجنامه نیاز به تشکیل کمیته فنی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان از تعیین مهلت یک هفته ای به میراث فرهنگی برای نرده کشی در اطراف کتیبه های گنجنامه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۵    
بسته خبری تلنگر ، تلنگری زده به قطعی برخی دستگاههای عابر بانک در سطح شهر تا نبود نظارت در مجتمع تفریحی گنجنامه و بالارفتن فردی از کتیبه های تاریخی که با واکنش منفی کاربران فضای مجازی ومردم همراه بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- فیلم منتشر شده از صعود یک مرد ماجراجو از کتیبه های تاریخی گنج نامه در فضای مجازی موجی از انتقادها را در رابطه با وضعیت حفاظت از این اثر تاریخی بدنبال داشت تا اینکه سیدمجتبی حسینی معاون استاندار همدان ضرب الاجل یک هفته ای را برای رسیدگی به این اتفاق و برنامه ریزی برای صیانت بهتر از این ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۹    
فیلمی در فضای مجازی از کتیبه های گنجنامه همدان منتشر شده که مورد انتقاد شدید کاربران فضای مجازی قرار گرفته است! سنگ نوشته های گنجنامه از مهم ترین یادگارهای داریوش و خشایار شاه هخامنشی هستند که اینگونه که در فیلم می بینید مورد بی مهری و تخریب قرار گرفته اند!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۹    
نمایشگاه گزیده یافته های دوفصل گذشته باستان شناسی ازجمله کتیبه پهلوی ومهر های شاه ساسانی در آمل به نمایش عموم گذاشته شد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مسئول واحد پژوهش مجموعه گردشگری تخت فولاد از پیدا شدن یک سنگ مزار مربوط به دوران پیش از صفویه و حوالی سال 685 هجری قمری خبر داد که اکنون در موزه سنگ این مجموعه نگهداری می شود. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۲    
حوزه / همزمان با هفته دفاع مقدس برای نخستین بار میادین و معابر سطح شهر به کتیبه هایی که منقّش به تصاویر شهدای کاشان است، مزین شد.
حج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه فرا رسیدن شهادت امام حسن عسکری (ع)حرم امام حسین (ع) با کتیبه های سیاه عزا پوش شد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
الواح هخامنشی سال 1311 در باروی تخت جمشید کشف شد که بنا به گفته باستان شناسان حدود 30 هزار و یا بیشتر لوح و قطعات گلی کتیبه دار و مُهر و موم شده بود که تعدادی هم شکسته بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایشگاه آثار باستانی کشف شده از دوره های عصرآهن، اشکانی/ساسانی و دوره اسلامی در آمل برپا شد.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۰    
میراث آریا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، باغ کتیبه های نیاوران یکی از جاذبه های گردشگری تهران به شمار می رود. باغ موزه کتیبه ها در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با همکاری پژوهشکده زبان شناسی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۲    
سنگ نوشته کتیبه ای تاریخی به زبان فارسی و خط کوفی در مرکز شهر خرم آباد است که قدمت آن به قرن ششم قمری و دوره سلجوقیان می رسد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۶    
کاروانسرای جمال آباد مربوط به دوره ایلخانی است اما توسط شاه عباس ثانی در دوره صفوی مرمت شده است و در شهرستان میانه، بخش کاغذکنان، روستای جمال آباد در کنار جاده میانه به آقکند واقع شده است ...
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۱    
مسجد جامع اسدآباد با وجود 5 کتیبه از دوران صفویه به عنوان یکی از آثار تاریخی این شهر به شمار می رود که هنوز در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: هنر خوشنویسی یکی از هنرهایی است که قدمت و سابقه کهنی در بین ایرانیان دارد و در حقیقت نامش با نام ایران عجین شده است. از همان زمانی که میرعلی تبریزی در قرن نهم هجری خط نستعلیق را به کمال رساند، این هنر مایه فخر ایرانیان شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با ایام پایانی ماه صفر صحن و سرای رضوی با نصب بیش از پنج هزار مترمربع کتیبه مناسبتی و پرچم و پارچه مشکی، سیاهپوش شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
گزارش رسمی مبنی بر اصالت کتیبه منسوب به امام رضا(ع) منتشر نشده، و رئیس انجمن علمی تحقیق و تصحیح نسخه های خطی ایران، نسبت این حکاکی به امام رضا(ع) را رد کرد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
فرادید| تاریخ قلمروی کوزوو به رغم اینکه کشوری نسبتاً جوان است، غنی است. در دوران روم، اولپیانا مرکز سیاسی، پولی و فرهنگی امپراتوری بود. اولپیانا در یازده کیلومتری جنوب شرقی پریشتینا، یک سکونتگاه رومی پیش از بیزانس است. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدرسه علمیه ناصریه یا مدرسه عباسی در گوشه جنوب خاوری صحن مسجد امام اصفهان جای گرفته است. بنای نخست آن مربوط به زمان شاه عباس یکم است و در دوره شاه سلیمان تکمیل شده است. این مدرسه دارای دو ایوان در شمال خاوری و جنوب باختری است. در ضلع خاوری مدرسه چند اتاق برای زندگی طلاب ساخته شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
پاکستان از جمله کشورهایی است که کتیبه های فارسی زیادی در آن شناسایی شده است، درحالی که محتوای تعدادی از آن ها مزین به شعرهای شاعران نامی ایران و در وصف پیامبر (ص) است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۸    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان گفت:نمایشگاه انفرادی عکس عاشورایی غزل جاماندگان حسین پولادی هنرمند عکاس قوچانی در نگارخانه کتیبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۱۱    
کاشی دزدی از سر درب ها، سرقت درب های قدیمی و سنگ قبر های بالای صد سال، کش رفتن شیر های سنگی قبور، کندن کتیبه ها و اجر ها و ...، امروزه بعنوان کاسبی بعضی ها در آمده است ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۶    
انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران نشست از کتابت تا کتیبه را با محوریت بناهای میراث تهران برگزار می کند.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۴۳    
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان همدان گفت: پایش سلامت جانبازان 70 درصد با خانواده صبح روز یکشنبه 19 شهریور ماه در هتل کتیبه همدان انجام شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
موکب هنر و رسانه از پارچه نویسی و کتیبه و پرچم نویسی به طراحی هایی با سبک های نوین رسید.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین سوگواره ملی هنری عاشورا شب گذشته(19 شهریور ماه) با معرفی برترین ها در بخش های تعزیه، عکس، پرچم و کتیبه و طراحی لباس عاشورا به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۹    
معاونت هنری و سینمایی ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نخستین سوگواره ملی هنری عاشورا با معرفی برترین های خود در بخش های تعزیه، عکس، پرچم و کتیبه و طراحی لباس عاشورا به کار خود پایان داد.
نخستین سوگواره ملی هنری عاشورا امشب با معرفی برترین های در بخش های تعزیه، عکس، پرچم و کتیبه و طراحی لباس عاشورا به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه پارک مشاهیر پارک شهر ظرف 2 هفته آینده به طور کامل تکمیل می شود، گفت: 2 هفته دیگر کل پروژه در حوزه عمرانی، نورپردازی، مبلمان و نصب کتیبه ها تکمیل می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
حرم مطهر رضوی با کتیبه های جدید ویژه دهه پایانی ماه صفر و ایام شهادت علی ابن موسی الرضا علیه السلام سیاه پوش شد.
سوگواره ملی عاشورا؛ دانشکده ای برای هنر تعزیه خوانان و تعامل بین هنرمندان تعزیه از شانزدهم ماه جاری در بخش های تعزیه، عکس عاشورا، طراحی لباس، پرچم و کتیبه و اجرا و رقابت 7 اثر تعزیه در بخش انفرادی و 14 اثر در بخش گروهی در تماشاخانه شمس و ترنج در حال برگزاری است.
نخستین سوگواره ملی هنری عاشورا فردا شب با معرفی برترین ها در بخش های تعزیه، کتیبه و پرچم، عکس عاشورا و طراحی لباس عاشورایی به کار خود پایان می دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
هم زمان با آغاز ماه صفر، کتیبه های ایام شهادت امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی نصب شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
آثار راه یافته به بخش نمایشگاهی نخستین سوگواره ملی هنری، عاشورا در بخش های عکس، کتیبه و لباس در نگارخانه بجنورد با اجرای مجلس عباس بن علی با هنرنمایی ا... یار سلیمانی ؛ تعزیه خوان موافق خوان بجنوردی و با حضور جمعی از مسئولان گشایش یافت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
اطلس زبانی شهرستان شمیرانات (استان تهران) با هدف ارائه تصویری تا حد امکان دقیق از سیمای زبانی شهرستان شمیرانات با سرمایه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران توسط گروه زبان و گویش رایج پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون در قالب طرح ملی اطلس زبانی ایران تدوین شد.
آثار راه یافته به بخش نمایشگاهی نخستین سوگواره ملی هنری، عاشورا در بخش های عکس، کتیبه و لباس در نگارخانه بجنورد با اجرای مجلس عباس بن علی با هنرنمایی ا... یار سلیمانی ؛ تعزیه خوان موافق خوان بجنوردی و با حضور جمعی از مسئولان گشایش یافت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۰    
غلامرضا معروف داور بخش کتیبه و پرچم سوگواره ملی درگفت و گو با ستاد خبری این رویداد ملی از این که کتیبه و پرچم به عنوان یک فراورده نوین گرافیکی از ظرفیت های بی شماری به ویژه در حوزه ادبیات عاشورایی برخوردار است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
داور بخش کتیبه و پرچم نخستین سوگواره ملی هنری عاشورا در حاشیه برگزاری این رویداد ملی ضمن استقبال از نفس برگزاری رویدادهایی از این دست، با روشن خواندن این مسیر، اظهار داشت: تجربه های گذشته نشان دهنده این ادعاست و در صورت تقویت و توسعه چنین رویدادهایی می توان اتفاق های خوبی را در این عرصه رقم زد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
خادمان آستان نورانی حضرت علی علیه السلام کتیبه هایی را برای عزاداری ایام آخر ماه صفر در حرم علوی نصب کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
اولین سوگواره ملی هنری عاشورا در خراسان شمالی در 4 بخش طراحی کتیبه و پرچم، طراحی لباس محرم، عکس و تعذیه با حضور 14 تیم از سراسر کشور در بجنورد در حال برگزاری است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۴    
نمایشگاه عکس غزل جاماندگان با همت کانون بسیج هنرمندان و شهرداری قوچان در محل نگارخانه کتیبه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر قوچان افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۰:۱۵    
آثار راه یافته به نخستین سوگواره ملی هنری، عاشورا در بخش عکس، کتیبه و لباس در نگارخانه بجنورد به نمایش گذاشته می شود.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کاخ هخامنشی به همراه سنگ نبشته داریوش بزرگ در روسیه کشف شد. به گزارش وقت صبح ، کشف کاخ هخامنشی به همراه سنگ نبشته داریوش بزرگ هخامنشی. در فاناگوریا در خاک روسیه فعلی، تمام معادلات تاریخی درباره وسعت پادشاهی هخامنشیان را تغییر می دهد. ...