دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۱۸:۱۶Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1399 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 شهریور 1400 خبرگزاری کتاب ایران 30 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 1 آبان 1400 خبرگزاری کتاب ایران 2 آبان 1400 خبرگزاری کتاب ایران 3 آبان 1400 
  ۵۷ دقیقه پیش    
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان از آماده سازی کتاب ایستاده میان چهار گل زرد و یک گل سرخ خبر داد و افزود: این کتاب به مناسبت کنگره شهدا آماده سازی شده است.
  ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برگزیده ای از شرح چهل حدیث امام خمینی به کوشش حسن اسلامی از سوی چاپ و نشر عروج( وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)) راهی بازار نشر شد.
  ۳ ساعت پیش    
مراسم اعطای جایزه بوکر امسال برای اولین بار با مشارکت شبکه خبری بی بی سی برگزار خواهد شد که ظاهراً قرار است از شبکه های رادیویی و تلویزیونی از سوم تا هفتم نوامبر امسال اجرا شود.
  ۳ ساعت پیش    
یادداشت هایی درباره غزلواره ها جایزه ده هزار پوندی بهترین مجموعه شعر را از آن خود کرد و کالب فمی و نیکول سیلی در بخش های دیگر به مقام برتر رسیدند.
  ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کتاب فرماندهان دفاع مقدس شهید احمد کاظمی (مجموعه مقالات) از سوی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تجدید چاپ شد.
  ۳ ساعت پیش    
مالیات های دیجیتال جدیدی از سوی دولت ها و کشورهای جهان در حال تصویب است که گفته می شود بسیاری از شرکت های بزرگ مثل گوگل و آمازون را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
  ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
محمدمهدی احمدی، رایزن فرهنگی ایران با نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا، خوزه آندرس تورس، رییس (آژانس اسپانیایی همکاری های بین المللی و توسعه دیدار کرد.
  ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
فصلنامه علمی، پژوهشی دانش به شماره 140-141 از سوی مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان منتشر شد.
  ۳ ساعت پیش   + ۴۰ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در دیدار رییس بنیاد سعدی آمادگی وزارت امور خارجه را برای ارائه هرگونه تسهیلات در راستای توسعه زبان فارسی در خارج از ایران اعلام کرد.
  ۴ ساعت پیش    
سینا شاه بابا، مترجم رمان چاقو درباره نویسنده این اثر گفت: یو نسبو خود را متعهد می داند تا در خلال داستان هایش با آگاهی به موضوعات مهم امروز جهان ورود کند ...
  ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
کتاب تسخیر اثر معصومه ابتکار برای این دوره از مسابقات مجازی کتابخوانی هشت بهشت به دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور معرفی شد.
  ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
اختتامیه جشنواره کتاب سال دینی کودک و نوجوان انجمن ترویج زبان و ادب فارسی 5 آبان ماه 1400 برگزار خواهد شد.
  ۴ ساعت پیش    
دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه سلسله وبینارهای بین المللی خود، در روزهای آتی میزبان یکی از استادان دانشگاه های اسپانیا خواهد بود.
  ۴ ساعت پیش    
هرمز علیپور، شاعر و منتقد ادبی چالنگی را به عنوان شاعری بی هیاهو و متین در عین پیشگامی و قدرت شعری سحرآمیز معرفی می کند.
  ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مرحله فینال و آیین تجلیل از برگزیدگان نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای و پنجمین دوره مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای سه شنبه 4 آبان ماه در پژوهشکده فرهنگ هنر و معماری برگزار می شود.
  ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
با حضور حضرت آیت الله سیدمحمدجواد علوی بروجردی از ترجمه فارسی دانشنامه 11جلدی امام امیرالمومنین تالیف باقر شریف القرشی رونمایی شد.
  ۵ ساعت پیش    
کتاب شناخت اصالت و جعل آثار تاریخی ایران باستان تالیف عیسی صفری ممقانی از سوی نشر پازینه شایسته تقدیر دومین دوره کتاب سال جوانان شد ...
  ۵ ساعت پیش    
به مناسبت معرفی آثار نظامی گنجوی، شاعر و داستان سرای بزرگ ایرانی، نمایشگاه مجازی نسخ خطی خمسه نظامی برگزار می شود.
  ۵ ساعت پیش    
به مناسبت درگذشت" هوشنگ چالنگی" علیرضا شکرریز، نویسنده، شاعر و مسئول انجمن شعر سپید اهواز یاداشتی را با این عنوان ذوالفقار را فرود آر/ بر خواب ابریشم/ که از افیلیا جز دهانی سرودخوان نمانده است.. ...
  ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مجموعه داستانی ناصر ارمنی اثر رضا امیرخانی برای هفدهمین بار بازنشر و روانه کتابفروشی ها شد.
  ۵ ساعت پیش    
کتاب قرن های بی زمان نوشته مهدی محبتی نویسنده، پژوهشگر، استاد دانشگاه در سالن جلسات کمیسیون ملی یونسکو – ایران رونمایی می شود.
  ۵ ساعت پیش    
کنگره سالیانه متخصصان علوم اطلاعات انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران 18 پنل تخصصی دارد و موضوع آن ما و تحول دیجیتال است که راهبردهای این تحول را در کتابخانه ها آرشیوها و موزه ها بررسی می کند.
  ۶ ساعت پیش    
وند نوروز از افتتاح خانه موزه استاد شهریار تا چند هفته دیگر و تصمیم برای تبدیل این خانه به مرکز فرهنگی برای رفت و آمد دوستداران شعر و ادب فارسی خبر داد.
  ۶ ساعت پیش    
مدیر انتشارات دارالفکر با اشاره به دامنه تخلفات ناشرنماها، فائق آمدن بر این مشکل را همکاری ناشران با کارگروه صیانت اتحادیه دانست؛ نه تشکیل کارگروهی جدید صیانت در وزارت فرهنگ.
  ۶ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
فراخوان هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب بامحوریت حمایت از برنامه ها، فعالیت ها، اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری حوزه کتاب و کتاب خوانی در راستای تقویت هویت ایرانی اسلامی منتشر شد.
  ۶ ساعت پیش    
دلارام رفیعی دانش آموز ده ساله ی مشهدی تاکنون حدود 800 عنوان کتاب خوانده است و همچنان در حال ادامه دادن این مسیر کتابخوانی است.
  ۶ ساعت پیش    
انتشارات هارپرکالینز در بیانیه ای رسمی اعلام کرده است متعهد شده که تا پایان سال 2021 به معاهده عدم انتشار گازهای مضر برای محیط زیست پایبند شود.
  ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نشست مجازی معرفی نسخه نفیس شاهنامه عهد صفوی (5 آبان ماه) به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور مالزی برگزار می شود.
  ۶ ساعت پیش    
کرونا به خودیِ خود سوژه است؛ یا سوژه اصلی تاثیرات کرونا بر زندگی، فلسفه وجودی و اخلاق فردی و جمعی است؟ از چه زاویه و با چه نگاهی باید به کرونا پرداخت؟ نویسندگان کرونا را چطور به یاد خواهیم آورد؟
  ۶ ساعت پیش    
مجموعه داستان مُرده خوار نوشته سحر رفیع از سوی نشر چشمه به کتاب فروشی ها رسید. این مجموعه شامل دوازده داستان است که در اغلب داستان ها رگه هایی از ژانر روان شناختی و کمی رئالیسم جادویی دیده می شود.
  ۷ ساعت پیش    
علی محمدپور، دبیرمجمع ناشران دیجیتال کودک و نوجوان کشور درباره ضرورت های توجه به فناوری برای ایجاد تحول در صنعت نشر معتقد است که ابتدا باید فناوری ها از سوی متولیان حوزه کتاب به رسمیت شناخته شود ...
  ۷ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
چاپ ششم دو کتاب به اضافه مردم؛ 10اصل اساسی در کار فرهنگی و رسم جهاد؛ تجربه های کار جمعی در جهاد سازندگی به روایت حسینعلی عظیمی از سوی انتشارات راه یار روانه بازار نشر شد.
  ۸ ساعت پیش    
بهروز گودرزی با اشاره به این که شاه عباس بی تردید موفق ترین پادشاه سلسله صفوی برای محافظت از مرزهای شرقی بوده است ...
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قیومی زاده با اشاره به انتخاب خود برای معرفی زندگینامه شهید صفرلو به زبان شعر کودک گفت: من تاکنون شهید صفرلو و خانواده وی را ندیده ام؛ اما معتقدم خود شهید، من را برای نگارش کتاب انتخاب کرده است.
  ۸ ساعت پیش    
شفقت درمانی با تکیه برآیین هایی چون بودایی، تائو، ذن و با تمرکز بر هیجان مراجعان شکل گرفت. درمانگران در درمان مبتنی بر شفقت همانند دیگر درمان های موج سوم، به دنبال تغییر شناخت، تغییر رفتار ...
  ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) کتاب های فرشته ای که بال نداشت داستان زندگی مادرشهیدی مبلغ، مدرس، نماینده یک شهر و شهیده و به بدرقه ام بیا روایت زندگی پسری مبارز، مجاهد ...
  ۸ ساعت پیش    
ما در حال حاضر در یک دوران فترت به سر می بریم. من در دوره ای از زندگی ام ادبیات انگلیسی خوانده ام، در آن دوران ما استادی داشتیم که به درستی می گفت شما تا زمانی که هنوز 5 هزار صفحه برای خودتان ترجمه ...
  ۹ ساعت پیش    
کتاب فروشان به عنوان آخرین حلقه اتصال صنعت نشر کشور نقشی مهم و حیاتی در خرید و فروش کتاب به عهده دارند و می توانند یکی از ارکان ترویج کتاب و کتاب خوانی در جامعه باشند.
  ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اسامی 145 نویسنده ی راه یافته به دور نهایی هشتمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج منتشر شد.
  ۹ ساعت پیش    
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان زنجان با اشاره به کارکرد فرهنگی و مذهبی کانون های مساجد گفت: به همت این مراکز مسابقات کتابخوانی با موضوع شهدا برگزار می شود.
  ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنگی که سهم من شد ، پیشینه تاریخی خصومت ها و دشمنی های یهود به انحراف کشیده شده را با اسلام در قالب داستان بررسی کرده و در ادامه به فرصت جبران اشتباهات با توبه اشاره می کند.
  ۹ ساعت پیش    
در این کتاب سعی شده است نقش پاره ای از هنرها در شکل دهی به سبک زندگی تحلیل شود و تمرکز تحقیق حاضر بر هنرهای بی کلام انتقال پیام است ...
  ۹ ساعت پیش    
رودرانگشو موکرجی، مورخ پرکار و استاد تاریخ دانشگاه کلکته، در کتاب تازه خود کوشیده تا نسبت اندیشه های تاگور و گاندی را مشخص کند و واکاوی کند. برشی از این کتاب را می خوانیم.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
پائولینا شیزیان، نویسنده اهل موزامبیک در جنوب غربی افریقا برنده جایزه ادبی کامئوس در سال 2021 شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
اعضای فرقه ضاله منافقین -که مثل هر سال در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حاضر شدند و قصد تعرض به غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران را داشتند- امسال هم در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۵:۱۴    
هدف این جایزه بزرگداشت ادبیات تخیلی است که از امید و آزادی به عنوان جایگزین هایی برای درگیری و تضاد و دیدگاهی جامع درباره جایگاه بشر در جهان طبیعی حمایت می کند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
علی باباچاهی، شاعر و منتقد ادبی، کم گویی ولی گزیده و شگفت گویی را ویژگی منحصر به فرد هوشنگ چالنگی می داند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۴    
فیض شریفی، شاعر، پژوهشگر و منتقد ادبی در سوگ درگذشت هوشنگ چالنگی یادداشتی را در اختیار ایبنا قرار داده است که در ادامه می خوانید.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سیدجواد میرهاشمی، مدیر انتشارات انجمن سینما جوان درباره تغییر و تحولات در بخش اقتباسی سی وهشتیمن دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران صحبت کرد و از دریافت تاییدیه آکادمی اسکار خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۲۴    
داودرضا کاظمی: نام آورانی چون؛ شاملو، براهنی و آتشی در مورد شعر چالنگی صاحب نظر بودند و تأثیرگذاری چالنگی در شعر دهه 40 بر کسی پوشیده نیست.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۴    
زادروز پیامبر روشنی و پیام آور مهربانی را پاس داشته ایم با سخن دلنشین حکیم نظامی در طلیعه اقبال نامه. همدم و همرهمان باشید در این بزم خنشان و خوشایند ادبی.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۳:۲۹    
یکم آبان ماه، سالروز شهادت فرزند ارشد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است. محمدعلی افضلی به این مناسبت در یادداشتی ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۳:۱۴    
ویلالوبوس کاش ما هم خانه ای داشتیم را با زبانی ساده اما تاثیرگذار روایت می کند، آنچنان که حتی استفاده از رئالیسم جادویی در داستان در خدمت ارائه مفاهیمی حقیقی است.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۳:۰۴    
کتاب خودزندگی نامه؛ درآمدی خیلی کوتاه نوشته لارا مارکوس با ترجمه ای از مریم قیاسوند، به همت نشر لوگوس به کتاب فروشی ها رسید.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کتاب هم جهان بینی بچه ها را گسترش می دهد و هم اطلاعات و سوادشان را بالا می برد. کتاب های اصیل از نویسندگان اصیل، درواقع خودش یک جهان است ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۹    
رضا اسماعیلی، شاعر و مدرس دانشگاه شعری را به مناسبت میلاد پیامبر مهربانی ها، حضرت محمد (ص) در اختیار ایبنا قرار داده است که در ادامه می خوانید.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۲۹    
مجید قیصری، نویسنده، برگزیده و داور رویدادهای مختلف ادبی در نشست تصویر پیامبر اسلام (ص) در ادبیات داستانی معاصر تاکید کرد که برای خلق آثار داستانی جذاب باید نویسندگان از عنصر بازآفرینی ادبی با ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
شاعر سرشناس و پیشکسوت خوزستان، هوشنگ چالنگی درگذشت.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۹    
داوری مرحله اول سومین دوره جشنواره سراسری دوسالانه تحلیل و نقد داستان کوتاه سال (حیرت) با اعلام عناوین متن های وارد شده به مرحله داوری نهایی پایان یافت.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در راستای پویش《وقف کتاب، خیر ماندگار 2000 کتاب در موضوعات مختلف به کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی اهدا شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایوب دهقان کار در دیدار با مجری و برگزارکننده نمایشگاه کتاب دهلی نو از توافق خانه کتاب و ادبیات ایران و مسئولان برگزارکننده نمایشگاه کتاب دهلی نو برای تبادل غرفه رایگان خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۴    
آزاده آبتین (فاطمه علی پور) مدیر مسئول انتشارات آبتین رسانه هنر و مبتکر و مجری طرح ملی همیار کتاب؛ همراه قلم از انتشار کتاب نامه هایی از سرزمین مادری در آینده نزدیک خبر داد و گفت ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت اول آبان سالروز بزرگداشت ابولفضل بیهقی نویسنده و مورخ ایرانی ویژه برنامه های مختلفی در سبزوار و مشهد برگزار شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
نوشتار حاضر حاوی شرح بیانیه گران سنگ گام دوم انقلاب اسلامی است که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبری انقلاب اسلامی صادر شد ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۹    
ویرایش جدیدی از مجموعه شش جلدی صحیح البخاری و مجموعه چهارجلدی صحیح المسلم از سوی انتشارات احمد جام مشهد منتشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در روز تأسیس مجمع تقریب مذاهب به فرمان رهبر معظم انقلاب، تصمیم گرفته است تا برخی از کتاب های این حوزه را معرفی کند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۴    
کتاب ابزارهای پژوهش در حوزه قرآن و حدیث با هدف معرفی ابزارهای کاربردی پژوهش در حوزه مطالعات دینی منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۴    
کتاب تماس کشنده: چگونه همه گیری ها تقریباً نخستین مردمان استرالیا را از بین بردند؟ درباره همه گیری های ویران گر بیماری های عفونی است که پس از ورود مستعمره نشینان انگلیسی در 1788 در جمعیت بومی ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۲۹    
کتاب مدینه البلاغه گنجینه ای فراموش شده از حکمت های پیامبرانه است که بیش از صد منبع دارد که اکثر آنها از منابع معتبر شیعی و اندکی از آنها منابع سنی است ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۲۴    
اندرو بلونر در مجموعه مقالاتی که در کتاب زمان یک دریانوردی خوب است: نویسندگان در مورد دیوید ثورو تامل می کنند گردآوری کرده کوشیده نگاهی امروزی به اندیشه های دیوید ثورو، فیلسوف آمریکایی داشته باشد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
جلد چهارم رمان آنک آن یتیم نظرکرده با عنوان هجرت بزرگ در آستانه تولد پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد(ص)، از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
اگر آدم برفی ها آب نشوند عنوان اثری است از سیدعلی شجاعی در حوزه کودک و نوجوان که چاپ چهارم آن از سوی انتشارات کتاب نیستان به بازار نشر عرضه شده است.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۰۴    
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پاسداشت یاد و نام بزرگان و مفاخر کشور راهی است برای الگوسازی؛ راهی که کمک می کند جوانان با زیست علمی و شخصی این عزیزان آشنا شوند و با الگوگیری ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
موری و بوتی موریانه و عنکبوتی هستند که هم سفر دست کوتاه شتر پیامبر خدا می شوند؛ در این سفر از خودشان برای یکدیگر می گویند؛ و ما لابه لای سه توضیح کوتاه با قصه ی واقعی آن ها آشنا می شویم.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۹    
مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم آباد و چگنی گفت: طرح های پیشنهادی دبیرخانه ترویج کتاب و کتابخوانی استان را جهت تأمین بودجه و اعتبارات لازم از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیگیری می کنیم.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع)، گفت: ایران که پیشتاز علم و دانش و عالم پروری بوده، به جایی رسیده است که رغبتی به کتاب و کتابخوانی در بین مردمان آن دیده نمی شود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رمان می نار نوشته محمد اسماعیل حاجی علیان از سوی انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
سخن و سخنوران از نخستین روز آبان میزبان حلقه مهر مخاطبان رادیو فرهنگ خواهد بود و گوش جان اهالی گستره فرهنگ و ادب را از نوای مانای ناموران خطه سخن خواهد آکند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کتابخانه عمومی شهر لندن همکاری یک ساله خود را با انجمن قلم انگلیسی (English PEN) برای حمایت از نویسندگان و معیشت و امنیت آنها اعلام کرد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه امام صادق(ع) نشست معرفی و بررسی کتاب چهارچوبی برای سیاست گذاری علم، تعامل علوم طبیعی و علوم انسانی را برگزار می کند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم حیدری، با اعلام خبر انتشار فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب طی هفته جاری گفت: در قالب جشنواره روستا ها و عشایر دوستدار کتاب به دنبال شناسایی ظرفیت های فرهنگی وهنری ...
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
عصر شعر صبح امید با عنوان اسوه حسنه به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۹    
مهرزاد دانش با صدور پیامی موفقیت چشمگیر مجتمع چاپ هودیس پارس را در کسب عنوان برنده جایزه بهترین کیفیت جعبه دارویی و برنده جایزه بهترین طراحی در نمایشگاه فارمکس خاورمیانه(2021) تبریک گفت.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب نیم من بوق نوشته سیدعلی شجاعی و تصویرگری علیرضا گلدوزیان از سوی انتشارات کتاب نیستان به چاپ دوم رسید.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
35 جلد کتاب در قالب مجموعه خانم کوچول ها و 47 جلد دیگر با عنوان آقا کوچول ها به نویسندگی و تصویرگری راجر هارگریوز و ترجمه مهدی حجوانی برای کودکان دبستانی و پیش دبستانی منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۹    
نسخه انگلیسی مجموعه اشعار فروغ فرخزاد به زودی و از سوی انتشارات شمع و مه در کتاب فروشی های ایران و سایت آمازون در دسترس علاقه مندان خواهد بود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
نشست هویت ملی و مذهبی، وارمن ها و هویت بخشی تئاتر ایران دوشنبه (سوم آبان ماه) از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می کند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۴    
رمان طنز معمایی بازمانده آقای ف.ف به قلم ستاره روشن روایت هفت روز پر اضطراب از حاشیه مرگ بزرگ ترین تاجر ایرانی است که طی روزهای گذشته از سوی انتشارات شادان راهی بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۹    
گزارش تصویری پیش رو، نماهایی است از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران و غرفه ملی ما در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2021.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
آیین رونمایی از کتاب حافظ، گوته و اوکر در چهارمین روز از هفتادوسومین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم (ص) طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرائم دیرکرد کتب برگشتی در کتابخانه های عمومی استان اجرا می شود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۹    
نوشین نوری نویسنده کرمانشاهی معتقد است: مردم ترجیح می دهند خرید بسته های اینترنتی را جایگزین خرید کتاب برای فرزندانشان بکنند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۹    
فرهنگ رجایی مترجم کتاب محبت و آگوستین قدیس اثر هانا آرنت گفت: هانا آرنت شرط اول بازیگری در جامعه و انسان بودن را محبت می داند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مستند تلویزیونی حکیم عشق؛ استاد منوچهر صدوقی سُها از سلسله مستندهای حکایت دل ، دوشنبه 3 آبان ماه ساعت 21:00 و تکرار آن، روزسه شنبه 4 آبان ماه ساعت 14:00 از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۲    
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از علمای جهان اسلام در حاشیه سی وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از نمایشگاه دائمی نسخ خطی و نادر و همچنین موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی بازدید کردند.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۹    
سرپرست کتابخانه های عمومی خوزستان از اجرای طرح اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی مناطق کم برخوردار و روستایی در خوزستان از امروز (یکم آبان) تا 17 اسفندماه خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۹    
کتاب مقام رضا (ع) اثری درباره زندگانی امام رضا (ع) ابنیه حرم و آداب زیارت، منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۵۴    
اجرای موفق طرح خیمه شب بازی در کتابخانه روستای رمین نویدبخش پیوند زیبای نمایش و ادبیات است.
مشاهده نتایج بیشتر...