پنجشنبه ۲۵ شهریورساعت ۱۵:۴۳Sep 2021 16
جستجوی پیشرفته

خبرهای بین الملل

جدیدترینمهم
ایرنا: ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره تغییر تیم مذاکره کننده ایران گفت: اینکه ایران بخواهد چه کسی را به عنوان نماینده خود انتخاب کند، به خود دولت ایران بستگی دارد. ...
روزنامه اطلاعات در یادداشتی که به مسائل افغانستان اختصاص دارد نوشت: به یکی از سخت ترین دوره های حیات تاریخی ایران رسیده ایم. نابخردانه است اگر جنگی آغاز شود، زیرا جز خسارت محض نخواهد بود. ...
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از به هلاکت رسیدن سرکرده داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) در صحرای بزرگ آفریقا توسط نیروهای مسلح خبر داد.
لحظه آخر      
جمهوری کامرون که به زبان به فرانسوی République du Cameroun خطاب می شود کشوری در غرب آفریقای مرکزی است که از غرب و شمال با نیجریه از سمت شمال شرقی با چاد به و با جمهوری آفریقای مرکزی از شرق همسایه ...
شعار سال   ۱۵ دقیقه پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
کره شمالی امروز (پنج شنبه) شلیک دو موشک به سمت دریای شرقی از روی یک قطار را که گمان می رود دو موشک بالستیک کوتاه برد بوده باشند، تایید کرد.
برترین ها / الف   ۴ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
تسنیم: خبرگزاری دولتی کره شمالی با انتشار جزئیاتی از جدیدترین آزمایش های موشکی این کشور گزارش کرد که موشک های پیونگ یانگ از روی قطار پرتاب شده و مسافت 800 کیلومتر را طی کردند، سپس هدفی را در دریا در امتداد ساحل شرقی کره شمالی مورد حمله قرار دادند.
ایسنا: عبدالغنی برادر ، معاون نخست وزیر دولت طالبان در مصاحبه ای تصویری، گزارش ها مبنی بر صدمه دیدن وی در درگیری با جناح رقیب طالبان را تکذیب کرد. به نقل از رویترز، برادر در مصاحبه با تلویزیون دولتی که توسط دفتر سیاسی طالبان در دوحه در توییتر منتشر شد ، گفت: این درست نیست ؛ من خوب و سالم هستم ...
سروش نیوز   ۴۰ دقیقه پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
برخی رسانه ها با انتشار فیلم ها و تصاویری، از ورود دهها تانکر حامل سوخت مازوت ایران به لبنان، علیرغم وجود تهدیدات فراوان دشمنان خبر دادند.
صبا ایران   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
استرالیایی ها بایدن را به علت فراموش کردن نام نخست وزیر این کشور، مورد تمسخر قرار دادند.
ریاست جمهوری: رئیسی به دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان و به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با بدرقه معاون اول رئیس جمهوری، عازم دوشنبه شد.
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اهمیت حضور رییس جمهور دراجلاس شانگهای گفت: جامعه بین المللی انتظار دارد واکنش دولت جدید ایران را نسبت به تحولات بین المللی ببیند.
ابراهیم رییسی گفت: ما برای همکاری های منطقه ای اهمیت زیادی قائل هستیم. ما با تاجیکستان ارتباطات سیاسی و اقتصادی داشته و داریم اما این روند دچار وقفه ای شد که ما در این سفر فصل جدیدی را رقم خواهیم زد.
سروش نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید که کاخ سفید اعلام مواضع مشترک واشنگتن و تل آویو درباره نحوه برخورد با برنامه هسته ای ایران را به اسرائیل واگذار کرده است.
رویداد 24   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
در روز های گذشته شایعاتی در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود مبنی بر اینکه در کاخ ریاست جمهوری افغانستان، بین دو جناح طالبان درگیری رخ داده و عبدالغنی برادر به شدت زخمی شده است.
میهن نوین   ۴ ساعت پیش    
ارتباط وثیقی بین جبهه سلفی – اخوانی با پیروزی طالبان جدید در افغانستان به وجود آمده که احتمالا شرایط این کشور را تغییر دهد.
میزان   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مهم ترین رویداد های تاریخی جهان در چنین روزی (بیست و پنجم شهریور) به شرح زیر است: سقوط دیکتاتوری رضا میرپنج 80 سال پیش در چنین روزی برابر با بیست و پنجم شهریور 1320 شمسی دیکتاتوری رضاخان میرپنج ساقط و سلطنت پسرش محمدرضا پهلوی بر ایران شروع شد. ...
میهن نوین   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه مدعی شد که نیروهای ارتش این کشور موفق شده اند تا سرکرده گروه تروریستی داعش در منطقه صحرای بزرگ آفریقا را به هلاکت برسانند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای برزیل دیدار و گفت و گو کرد و دو طرف راه های گسترش مناسبات و همکاری های تجاری را مورد بررسی قرار داده اند.
میزان   ۱ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - سفارت چین در واشنگتن به پیمان امنیتی جدیدی که آمریکا، انگلیس و استرالیا اعلام کردند واکنش نشان داد و گفت که کشور ها باید ذهنیت و تعصب ایدئولوژیک جنگ سرد خود را کنار بگذارند. ...
خبر فوری   ۵ ساعت پیش    
پیش از این از مرگ او در جریان اختلافات داخلی در میان گروه طالبان خبر داده شده بود که تکذیب شد. حالا به نظر می رسد اخبار درگیری صحت داشته و به مجروحیت مهمترین چهره سیاسی طالبان انجامیده است. ...
انگلیس، آمریکا و استرالیا در تلاش برای مقابله با قدرت فزاینده چین از امضای یک عهدنامه ویژه برای به اشتراک گذاشتن فناوری های پیشرفته دفاعی خبر داده اند. این اقدام با محکومیت چین روبرو شد.
598   ۱ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت پاکستان اعلام کرد: سران جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه دیدار و درخصوص تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد.
صبا ایران   ۴ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
دو هفته پس از اعلام کابینه موقت از سوی طالبان، سرپرست ستاد ارتش اعلام کرد که وزارت دفاع طرح ارتش نیرومند و منظم در دست تهیه دارد و در این طرح از نظامیان پیشین استفاده خواهد شد.
انتخاب   ۲ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه اصلی کره شمالی با نام "رودونگ سینمون" و دیگر رسانه های این کشور که مخاطبان داخلی را هدف می گیرند، بیانیه خواهر کیم جونگ اون که به کره جنوبی نسبت به ایجاد بن بست در روابط بین دو کره هشدار داده بود، پوشش ندادند.
اسپادانا خبر   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پرایس گفته ما همواره قبل، بعد و در حین مذاکرات برجام به طرف اسرائیلی گزارش ارائه می کردیم| بایدن همچنان معتقد است دیپلماسی بهترین روش است.
ایلنا   ۱۳ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
"سید عباس موسوی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان امروز (پنجشنبه) برای دومین بار در هفته جاری با "حکمت حاجی اف" دستیار رییس جمهوری و مسوول بخش سیاست خارجی دفتر ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد.
عصر ایران   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دو طرف تاکید کردند که داعش همواره خطری واقعی محسوب می شود و امنیت و ثبات عراق، منطقه و نیز جهان را تهدید کرده و همچنان نیازمند کمک و حمایت جامعه جهانی از عراق و اقلیم کردستان در مقابله با تروریسم و نابودی آن است.
مجله تایم آمریکا، ملا برادر، یکی از بنیانگذاران اصلی گروه طالبان، را در فهرست 100 فرد تاثیرگذار سال 2021 قرار داده است. این البته به هیچ وجه به معنای تایید نیست. حضور چهره های منفی و تروریستی در این فهرست سابقه ای طولانی دارد ...
مشرق نیوز   ۱۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک حساب کاربری با تاکید بر اختلاف میان امارات و عربستان رفتار تحقیر آمیز با ولیعهد ابوظبی را هنگام سفر وی به ریاض فاش کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
تنها در 24 ساعت گذشته، بیش از 700 نفر در روسیه بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
برترین ها / تدبیر   ۸ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
روزنامه کیهان که مواضعش درباره طالبان، یک روز در میان تغییر می کند، در شماره امروز خود در باره چالشهای دولت طالبان نوشت:چالش دیگر طالبان اداره امور داخلی و خارجی این کشور است. نیروهای طالبان غیر از جنگیدن در کوه ها و دره ها چیزی از روندهای پیچیده اداری و تشکیلاتی نمی دانند. ...
 
 
 
 

جدیدترین خبرهای بین الملل

رکنا   ۴ دقیقه پیش    
رکنا: سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: هیچکدام از همکاران سازمان انرژی اتمی قصد آزار بازرسان آژانس را ندارند و اگر موردی باشد و بازرسی شکایت دارد اعلام کند ما آن را بررسی خواهیم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۵ دقیقه پیش    
نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان و معاون دبیرکل این سازمان درباره مسائل امنیتی با سرپرست سازمان اطلاعات دولت موقت طالبان در کابل دیدار کرد.
شفقنا   ۶ دقیقه پیش    
شفقنا- فواد حسین، وزیر خارجه عراق امروز (پنجشنبه) با بدر البو سعیدی، همتای عمانی خود درخصوص مسائل امنیت منطقه ای و پیامدهای آن بر منطقه گفتگو کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از الفرات نیوز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ دقیقه پیش    
رئیس جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در اجلاس سران شانگهای وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
ایسنا   ۸ دقیقه پیش    
رئیس جمهوری روسیه امروز (پنج شنبه) با حضور مجازی در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی گفت، خروج نیروهای ائتلاف غربی از افغانستان "به بیان ساده تر، عجولانه" بود. او به تهدیدهای مربوط به این منطقه اشاره کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۲ دقیقه پیش    
اقتصادنیوز : رییس جمهور امروز راهی تاجیکستان شد.
ایکنا   ۱۲ دقیقه پیش    
یک بازیگر پیشکسوت هندی گفت: بازیگران مسلمان بالیوود به خاطر دین خود هدف تبعیض و آزار و اذیت قرار می گیرند اما بیشتر آنها به خاطر ترس از عواقب از آن سخن نمی گویند.
خبرگزاری مهر   ۱۴ دقیقه پیش    
نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین از خاتمه رسیدگی به پرونده ایران در شورای حکام خبر داد و از تاکید این شورا بر لزوم ازسرگیری مذاکرات وین سخن گفت.
ایسنا   ۲۱ دقیقه پیش    
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، اکثر شهروندان آلمانی معتقدند که "دوران طلایی" کشورشان به سر رسیده است و این تردیدهایی را درباره نقش آتی آلمان به عنوان رهبر دوفاکتوی اروپا در آستانه خروج آنگلا مرکل نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۲۲ دقیقه پیش    
در پی توافق قبلی میان ارتش سوریه و افراد مسلح در درعا، امروز پرچم سوریه بر فرار شهر المزیریب به اهتزاز درآمد.
رجا نیوز   ۲۲ دقیقه پیش    
بالاخره پس از ماه ها دست و پنجه نرم کردن مردم لبنان با نبود سوخت که در پی تحریم های آمریکا به وجود آمده بود، با ورود سوخت ارسالی ایران به این کشور، خنده بر لب لبنانی ها نقش بست.
مهرصبا   ۲۶ دقیقه پیش    
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، اسامه بن لادن در سال 2011 و بعد از 10 سال تلاش نهاد های امنیتی ایالات متحده به دنبال حملات یازده سپتامبر 2001، کشته شد. اما رهبر سابق القاعده از دستکم 6 زنی که داشت فرزندان زیادی به جای گذاشته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۲۶ دقیقه پیش    
میخائیل اولیانوف در توئیتی نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه کنونی خود بررسی مسائل مربوط به ایران را به پایان رساند.
اسپوتینگ روسیه   ۲۷ دقیقه پیش    
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان مذاکرات نام اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا را فراموش کرد.
انتخاب   ۲۷ دقیقه پیش    
این سوال پیش می آید که آیا شی به استالین شباهت دارد که طی دهه 1930 دست به تصفیه های گسترده ای زد. رهبری که کاملاً رقبا را از بین برده و سیستم را ترسانده است و تا زمانی که بتواند وظایف خود را در این سمت انجام دهد، در آن باقی خواهد ماند ...
ایسنا   ۲۸ دقیقه پیش    
نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی که به قاهره سفر کرده، امروز(پنجشنبه) با رئیس جمهور مصر دیدار کرد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۳۰ دقیقه پیش    
ایسنا: سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم بدرقه رسمی جهت شرکت در اجلاس شانگهای در تاجیکستان که به دعوت رئیس جمهور این کشور صورت گرفته است، اظهار کرد: مسئله همکاری های کشورهای منطقه از مسائل مهم و منطقه ای است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۲ دقیقه پیش    
کمیسیون تحقیق سازمان ملل اعلام کرد با وجود تعهدات رئیس جمهور بروندی، اوضاع حقوق بشر در این کشور همچنان فاجعه بار است و در برخی موارد وخیم تر شده است .
ایلنا   ۳۲ دقیقه پیش    
رئیس جمهوری آمریکا طی روزهای آینده میزبان نخست وزیر بریتانیا خواهد بود.
ایسنا   ۳۳ دقیقه پیش    
تایوان هزینه های مازاد دفاعی به ارزش 240 میلیارد دلار تایوان (8.69 میلیارد دلار) را برای پنج سال آینده از جمله برای موشک های جدید پیشنهاد کرد و هشدار داد که نیاز فوری برای ارتقاء سلاح ها در مواجهه با "تهدید شدید" از سوی چین وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۳۴ دقیقه پیش    
روابط عمومی وزارت امور خارجه با صدور اطلاعیه ای نوشت؛ -توافق لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق در حال طی نمودن مراحل قانونی و اداری خود بوده و مانند هر توافق دیگری برای چگونگی و یا تاریخ اجرایی شدن آن نیازمند مذاکرات آتی بین مسئولین دو کشور است ...
ایرنا   ۳۵ دقیقه پیش    
تهران- ایرنا- علی اصغر زرگر تحلیلگر حوزه سیاست بین الملل در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: همکاری های استراتژیک ایران با اعضای سازمان همکاری شانگهای، نگاه و رویکرد ایران به شرق را تکمیل می کند.
شبکه خبر   ۳۷ دقیقه پیش    
عزیمت رئیس جمهور به تاجیکستان، برای حضور در اجلاس سران سازمان همکاری شانگ های، و دیدار های دو جانبه؛ عنوان مهم ترین خبر مشروح 13 امروز است.
فرارو   ۳۷ دقیقه پیش    
فرارو- جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که به رغم انتصاب چهره های جدید در وزارت خارجه ایران، دولت آمریکا همچنان دیپلماسی را بهترین گزینه برای تهران می داند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۳۸ دقیقه پیش    
عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امنیت منطقه را دچار بحران کرده، در عرصه اقتصادی و سیاسی نیز نوعی انزوا را برای کشورهای عادی ساز به همراه داشته است که با گذشت زمان و استمرار عادی سازی بیشتر و وسیع تر خواهد شد.
دیپلماسی ایرانی   ۳۹ دقیقه پیش    
امروز در بیستمین سالگرد حادثۀ 11 سپتامبر و آغاز جنگ بی پایان زیرا نمی توان جنگ علیه یک دشمن ناپیدا و وابسته به عقاید ناهمگن را به پایان رساند، زمان آن فرا رسیده که سعی کنیم به پرسش مهمی پاسخ دهیم: آیا جنگ علیه تروریسم که به نظر می رسد زمانش سپری شده باشد به هدفی که به خاطرش ظهور یافت ...
ایسنا   ۴۱ دقیقه پیش    
یک منبع امنیتی در دیالی از ناکام گذاشتن حمله داعش در جنوب بعقوبه خبر داد.
ایلنا   ۴۲ دقیقه پیش    
روزنامه چینی در تحلیلی به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای پرداخت.
مشرق نیوز   ۴۲ دقیقه پیش    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی لیبانیران نوشت: رسیدن قافله سوخت رسان به لبنان با استقبال مردمی روبرو شده است. ده ها تانکر حامل سوخت ایرانی، به لبنان رسیدند. نه آمریکا توانست جلوی آن را بگیرد نه اسراییل. ...
خبرگزاری تسنیم   ۴۵ دقیقه پیش    
نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که اگر طالبان به ایجاد یک حکومت فراگیر موفق شود، پس از چهار دهه صلح و ثبات در افغانستان برقرار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۴۷ دقیقه پیش    
منابع محلی در لبنان اعلام کردند پس از رسیدن کاروان تانکرهای سوخت ایرانی به شهر های این کشور مردم به خوشحالی پرداخته و شادی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴۹ دقیقه پیش    
رئیس جمهوری کشورمان دقایقی قبل وارد فرودگاه دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۲ دقیقه پیش    
مسئولان اتحادیه های کارخانه های آرد و نانوایی های لبنان قرار گرفتن این کارخانه ها و نانوایی ها در صدر اولویت های توزیع سوخت وارداتی از ایران را نشان دهنده اشراف دبیرکل کل حزب الله لبنان به اوضاع دانستند.
حوزه   ۵۲ دقیقه پیش    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین علیزاده موسوی با اشاره به اختلافات بنیادین متعددی که در مباحث مختلف از جمله مقلد، تصوف، تخریب قبور و برخورد با مخالفان بین داعش و طالبان وجود دارد، گفت: با وجود تمام این تحلیل ها و تفاسیر حقیقت این است که جریان سلفی در میان طالبان نیز نفوذ کرده و در حال رشد است.
ایسنا   ۵۵ دقیقه پیش    
ولیعهد ابوظبی امروز(پنجشنبه) به انگلیس سفر می کند تا با نخست وزیر این کشور درباره مسائل مشترک دو کشور گفتگو کند.
پانا   ۵۶ دقیقه پیش    
تهران (پانا) - سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران که به دعوت رسمی رئیس جمهور تاجیکستان به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری شانگهای و به منظور شرکت در اجلاس سران این سازمان به این کشور سفر کرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۷ دقیقه پیش    
وزیر نیرو های مسلح فرانسه از کشته شدن فرد شماره یک داعش در صحرای آفریقا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۷ دقیقه پیش    
کارگردان و تهیه کننده معروف و سرشناس آمریکایی بر این باور است که بدون پوتین "روسیه نابود و دست نشانده آمریکا می شد".
رجا نیوز   ۵۷ دقیقه پیش    
با توجه به اینکه اعضای این سازمان با یکجانه گرایی آمریکا در جهان مخالفت دارند و تلاش دارند تا با افزایش همکاری های منطقه ای از مداخلات آمریکا در آسیا جلوگری کنند، داشتن یک دیپلماسی فعال در ارتباط با شانگهای می تواند به خنثی سازی تحریم ها کمک کند.
ایرنا   ۵۹ دقیقه پیش    
لندن – ایرنا – لیز تراس که در جریان ترمیم کابینه دولت انگلیس جانشین دومینیک راب در وزارت خارجه انگلیس شد پیشتر سکان وزارت تجارت بین الملل و مذاکرات تجاری دوران پسابرگزیت را برعهده داشت و موفق شد چندین تفاهم نامه تجارت آزاد امضاء کند. از این جهت انتخاب او را نماد دیپلماسی اقتصادی درانگلیس می دانند
خبرگزاری مهر   ۵۹ دقیقه پیش    
وزیر خارجه فرانسه انصراف استرالیا از توافق 90 میلیاردی ساخت زیردریایی با این کشور را خدشه ای بر اعتماد متقابل تلقی کرد و خواستار توضیح دولت کانبرا شد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
مقامات رژیم صهیونیستی همزمان با تداوم جستجوی دو فلسطینی دیگر که از زندان فوق امنیتی جلبوع فرار کردند و همچنین در آستانه روز غفران، اقدامات امنیتی خود را تشدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
العربیه تلویزیون وابسته به عربستان سعودی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: تعداد نیرو های آمریکایی در منطقه در چند روز گذشته کاهش یافته است .
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دیشب (چهارشنبه شب) به ناتوانی این سازمان بین المللی در حل و فصل مشکلات افغانستان اذعان کرد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – یک روز پس از اجباری شدن واکسیناسیون در فرانسه برای تمام کارکنان بخش بهداشت و درمان ، وزیر بهداشت این کشور اعلام کرد حدود 3 هزار نفر از کادر درمان که تا کنون واکسن نزده اند از کار معلق شده اند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات از وضعیت فوق العاده و بالا بردن سطح آمادگی جنگی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
جمعیت الوفاق بحرین ضمن محکوم کردن توافق سازش رژیم این کشور با اشغالگران صهیونیست، این توافق را یک جنایت توصیف و تاکید کرد که نظر حاکمان بحرین بازتاب اراده مردم نیست.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- رییس جمهوری به منظور حضور در سازمان همکاری های شانگهای وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی که به دعوت رسمی رییس جمهور تاجیکستان به عنوان رییس دوره ای سازمان همکاری شانگهای و به منظور حضور در اجلاس سران این سازمان به این کشور سفر ...
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
نماینده روسیه در سازمان های بین المللی از پایان بررسی مسائل مرتبط با ایران در نشست کنونی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
یعقوب القادری، یکی از شش تن از اسرای فلسطینی که موفق به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع شده بود و مجدداً بازداشت شدند، گفت: بهترین روزهای زندگانی ام پنج روزی بود که پس از فرار بدون هیچ محدودیتی در فلسطین سپری کردم.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
استاندار مأرب در دولت نجات ملی یمن ضمن تشریح جنایات ائتلاف سعودی در مأرب گفت، ائتلاف متجاوز 810 نفر از جمله 117 زن و 71 کودک را در مأرب به شهادت رسانده و 896 نفر را مجروح کرده است.
طلا   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهور ایران دقایقی پیش به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نشست سران سازمان همکاری های شانگهای وارد شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱ ساعت پیش    
وزیر کار دولت جدید لبنان، همزمان با ورود کاروان های حامل سوخت ایران به خاک این کشور تصریح کرد که به این ترتیب یک محاصره تاریخی و ظالمانه در هم شکسته شد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان اعلام کرد، سادیر جباروف در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) بر لزوم برقراری گفت وگو با مقام های جدید افغانستان تاکید کرد.
آفتاب نیوز   ۱ ساعت پیش    
طالبان در حالی اسامی کابینه تازه خود را اعلام کرد که اعتراضات افغان ها به نقض حقوق زنان و محدود شدن آزادی بیان توسط آن گروه در افغانستان در جریان است.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
وزارت خارجه آلمان می گوید دولت پکن به ناوچه آلمانی که ماه پیش راهی دریای چین جنوبی شد؛ اجازه ورود به یکی از بنادرش را نداده است.
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
شهروند عمانی به کشورش منتقل شد.
شفقنا   ۱ ساعت پیش    
شفقنا-فرمانده سابق نیروی دریایی رژیم صهیونیستی گفت که این نیرو فعالیت خود را در دریای سرخ به شکل قابل توجه ای افزایش داده است تا به ادعای او با تهدید فزاینده ایران مقابله کند. ...
مرور نیوز   ۱ ساعت پیش    
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان بیان کرد: دولت موقت افغانستان خواستار ایجاد رابطه خوب با جامعه بین الملل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهوری روسیه در نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی بر لزوم آمادگی برای اقدامات سیاسی و نظامی لازم برای دفع هر نوع تهدید از جانب افغانستان، تقویت امنیت و تثبیت اوضاع در حوزه نفوذ این سازمان تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهور ایران دقایقی پیش به منظور انجام سفر رسمی و شرکت در نشست سران سازمان همکاری های شانگهای وارد شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
تنها در 24 ساعت گذشته، بیش از 700 نفر در روسیه بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
برخی منابع سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی می گویند که رئیس جمهور مصر در دیدار اخیر با نخست وزیر این رژیم در شرم الشیخ، موضوعات مهمی همچون مبارزه با داعش در صحرای سینا را بررسی کرده است.
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
سی جی تی ان در تحلیلی به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای پرداخت.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و تل آویو درخصوص برنامه هسته ای ایران هدف یکسانی دارند، گفت که کشورش همواره رژیم صهیونیستی را در جریان مذاکرات وین قرار داده است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس پارلمان عراق در جریان سفرش به قاهره با روسای جمهور و پارلمان مصر دیدار و رایزنی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
نمایندگان پارلمان عراق ضمن اشاره به اینکه آمریکا مسئول حمله به مواضع حشد شعبی در مرز عراق و سوریه است خواستار یک پاسخ قاطع به این جنایت ها و اخراج نظامیان واشنگتن از عراق شدند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
نخست وزیر استرالیا گفت، در راستای توافق امنیتی جدید تحت عنوان آکوس با انگلیس و آمریکا، کانبرا دست کم هشت زیردریایی هسته ای دریافت خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
پلیس اسپانیا به دلیل تهدید به بمب گذاری، بخشی از مرکز یک شهر در شمال اسپانیا را تخلیه کرد.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
روزنامه اصلی کره شمالی با نام "رودونگ سینمون" و دیگر رسانه های این کشور که مخاطبان داخلی را هدف می گیرند، بیانیه خواهر کیم جونگ اون که به کره جنوبی نسبت به ایجاد بن بست در روابط بین دو کره هشدار داده بود، پوشش ندادند.
598   ۱ ساعت پیش    
تصاویر ورود تانکرهای سوخت ایران به لبنان، امروز (پنجشنبه) در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
مسئولان امنیتی عراق از کشته شدن دو تن از نیروهای پیشمرگ در حمله حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در استان دهوک واقع در شمال این کشور خبر دادند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- سازمان همکاری شانگهای در قلب منطقه ای شکل گرفته که بطور عجیبی بسترهای افراط گرایی، تروریسم و میل به برهم زدن جغرافیای سیاسی منطقه بویژه تجزیه طلبی، در آن وجود دارد و قابل انکار نیست؛ اما آیا شانگهای قادر است برای ایجاد بستر مناسب تجارت بزرگ جهانی بر این معضلات غلبه کند؟
ایلنا   ۱ ساعت پیش    
وزارت خارجه چین اعلام کرد که همکاری ایالات متحده ، بریتانیا و استرالیا در زمینه زیردریایی های هسته ای به نظام بین المللی عدم اشاعه سلاح هسته ای آسیب می رساند.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
یک نظرسنجی جدید بیانگر آن است که اغلب شهروندان در آمریکا به مزایای محدودیت ها کرونایی برای برقراری ایمنیِ بهداشتی معتقدند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، این روزها شاید منتقدان بسیاری داشته باشد اما لوید آستین، وزیر دفاع، به او اعتماد و اطمینان کامل دارد.
اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش    
وزیرخارجه فرانسه به قرارداد جدید میان آمریکا، انگلیس و استرالیا واکنش داد و دولت بایدن را نیز مانند دولت ترامپ ریاکار دانست.
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
عمران خان با اشاره به اینکه اکنون باید به طالبان فرصت داد تا وعده هایش را عملی کند، گفت: پاکستان بارها به مقامات آمریکایی هشدار داده بود که نمی تواند به اهداف خود در افغانستان برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
کابینه طالبان در نشست تازه خود تصویب کرد که ضمن فعال شدن شبکه های مخابراتی در پنجشیر، کمک های بشردوستانه نیز به این ولایت ارسال شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه عذر دومینیک راب وزیر خارجه خود را که به دلیل نحوه مدیریت بحران افغانستان مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود، خواست.
انتخاب   ۱ ساعت پیش    
در کتاب جدیدی به نام خطر آمده است٬ ژنرال مارک میلی در روزهای پایانی دوران دونالد ترامپ دو بار با همتای چینی خود تماس گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
سراج الدین حقانی سرپرست وزارت کشور طالبان در دیدار با هیات سازمان ملل متحد، به رسمیت شناخته شدن طالبان و حذف نام سران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل را مهمترین خواسته های طالبان از سازمان ملل متحد اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱ ساعت پیش    
عضویت چین و روسیه در ترکیب اعضای دائم سازمان ملل از آنجا که حق وتو دارند ظرفیت قابل توجهی به سازمان همکاری شانگ های بخشیده است. اهمیت شانگ های تا حدی است که در سال های اخیر کشور هایی مثل ترکیه در خواست حضور جدی تر در این سازمان داشته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
شبکه المنار از ورود آخرین کاروان تانکر حامل سوخت ارسالی از ایران به لبنان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
سفیر ایران در سوئد از صدور اولین شناسنامه فرزند حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم خبر داد.
راهبرد معاصر   ۲ ساعت پیش    
تصاویر ورود تانکر های سوخت ایران به لبنان، امروز (پنجشنبه) در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
کارشناس مسائل اوراسیا گفت: سازمان همکاری شانگهای می تواند یک فصل نوین و برگ جدیدی برای جمهوری اسلامی ایران باشد.
رادیو گفت و گو   ۲ ساعت پیش    
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو با موضوع نخستین سفر رئیس جمهور به نشست شانگهای و فرصت های فراروی جمهوری اسلامی ایران و با حضور پویا میرزایی روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل بین المللی به روی آنتن رفت. ...
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش    
دومینیک راب، وزیر خارجه پیشین که در اوج بحران افغانستان و تصرف قدرت توسط طالبان برای گذراندن تعطیلات به یونان سفر کرده بود، اکنون به مقام وزیر دادگستری بریتانیا منصوب شده است.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
پس از رسیدن تانکرهای حامل سوخت ایران به لبنان، مفتی جعفری لبنان از تهران برای رساندن سوخت قدردانی کرد.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
وزیر خارجه آلمان در گفت وگوی تلفنی با همتای ترکمنی خود از ارائه حریم هوایی عشق آباد برای خروج مردم از افغانستان قدردانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
یک حساب کاربری با تاکید بر اختلاف میان امارات و عربستان رفتار تحقیر آمیز با ولیعهد ابوظبی را هنگام سفر وی به ریاض فاش کرد.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
پس از ورود بخش اول و دوم کاروان حامل سوخت ایران به لبنان، منابع لبنانی خبر دادند که بخش سوم و چهارم این کاروان نیز وارد این کشور شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
یونیسف از مسئولان آموزشی در نقاط مختلف جهان درخواست کرد در سریع ترین زمان ممکن مدارس را بازگشایی کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
شبکه الجزیره در گزارشی به بررسی نتیجه نشست شورای حکام آزانس بین المللی انرژی اتمی پرداخت.
اسپوتینگ روسیه   ۲ ساعت پیش    
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت هدف پیمان دفاعی سه جانبه استرالیا-انگلیس-آمریکا (AUKUS)، تضمین داشتن امروزی ترین وسایل جهت واکنش در برابر تهدیدات در حال تحول سریع برای اعضای این اتحادیه است.
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش    
مجله آمریکایی تایم نام 100 چهره تاثیرگذار جهان در سال 2021 را منتشر کرد که در آن از ایران، نام نسرین ستوده حقوقدان منتقد و ابراهیم رئیس جمهوری ایران قرار دارد.
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
نظرسنجی انجام شده توسط شبکه سی ان ان نشان داد که 56 درصد مردم آمریکا دموکراسی را در این کشور در معرض تهدید می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
سخنگوی طالبان با اشاره به شرایط کنونی افغانستان به آزادسازی ذخایر مالی افغانستان تاکید کرد و اظهار داشت که دولت کنونی این کشور موقفت است.
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش    
مولوی متقی در رابطه با پرونده حقوق بشری گروهک تروریستی گفت از حقوق بشری که خارجی ها درباره اش حرف می زنند سر درنمی آورم. این وزیر طالبان گفت با چالش هایی در مناطق مختلف افغانستان مواجه هستیم.